Skocz do zawartości

4nano ENERGIZER


Pimps

Rekomendowane odpowiedzi

ener.png

 

Historia się powtarza i czas się wywiązać z otrzymanego do testów produkty firmy 4nano o nazwie 4nano ENERGIZER. Środek który otrzymałem do testów jest w buteleczce o pojemności 250 ml. oczywiście oklejonej nową szatką graficzną. Konsystencja jak woda, zapach bardzo delikatny ale jaki to nie wiem bo nie potrafię tego określić, kolor taki lekko różowawy - jak dla mnie majtkowy.

 

Poniżej opis który znajduje się na naklejce przyklejonej do buteleczki

 

"4nano Energizer to nowy środek pozwalający w jednym kroku osuszyć lakier zapobiegając powstawianiu smug, mazów i plam od wody, jednocześnie dodając lakierowi niesamowitej głębi i szklistości oraz niespotykanej śliskości i rewelacyjnych właściwości hydrofobowych. Produkt zabezpiecza lakier ułatwiając jego czyszczenie. Może być aplikowany praktycznie na wszystkie powierzchnie niechłonne twarde, w tym szkło samochodowe. Doskonale sprawdza się zarówno na powierzchniach niezabezpieczonych, jak i na woskach czy powłokach. 4nano Energizer może być stosowany przy każdym myciu, jak również okresowo. Produkt może wypełniać drobne niedoskonałości.

 

Instrukcja stosowania:

Aplikację najlepiej przeprowadzić w czasie osuszania lakieru po myciu. Zebrać nadmiar wody z lakieru tak, aby powierzchnia wciąż była lekko mokra. Lekko zwilżyć czystą i delikatną szmatkę z mikrofibry wodą (najlepiej destylowaną). Nanieść nie wielką ilość produktu na lekko mokry lakier po czym niezwłocznie rozprowadzić produkt po powierzchni mikrofibrą i osuszyć do uzyskania idealnego połysku za pomocą suchej szmatki/ręcznika z mikrofibry. Nie należy przecierać wielokrotnie jednego miejsca podczas rozprowadzania produktu, starać się jednorazowo szczelnie pokryć powierzchnię. Przy aplikacji na lakier suchy produkt należy psikać na mokrą szmatkę, a nie bezpośrednio na karoserię. Pełne właściwości powłoki 4nano Energizer pojawią się po 24 godzinach od aplikacji. Produkt można warstwować.

Przed użyciem przetestować produkt w mało widocznym miejscu. Nie nakładać na rozgrzane powierzchnie. Nie aplikować w pełnym słońcu lub deszczu."

 

T E S T U J E M Y

Na aucie leży poprzednik testów czyli 4nano CERAMIC ENERGIZER który został nałożony dokładnie tydzień wcześniej. Auto przejechało 180 km po mieście, raz padał deszcz a po za tym pogoda dopisywała.

 

4nE01m.jpg

 

4nE02m.jpg

 

Mycie:

- piana aktywna w ilości 100 ml firmy BLINK Forest Berries

- szampon firmy Gyeon Q2M BATHE

 

 

4nE03m.jpg

 

4nE04m.jpg

 

4nE05m.jpg

 

Po myciu i wysuszeniu auto czeka na aplikacje 4nano ENERGIZER

 

4nE06m.jpg

 

4nE07m.jpg

 

4nE08m.jpg

 

Auto wjechało do garażu i tam się zaczęła właściwa zabawa. Temperatura tym razem jaka tam panowała to 23 stopnie a wilgoci nie pamiętam, ale było całkiem przyjemnie.

Tym razem również środek był nakładany tak jak poprzednik czyli na lekko zwilżoną fibrę wodą destylowaną psikałem po 2 strzały 4nano ENERGIZER i nakładałem go na panel starając się to robić na tyle dokładnie aby nie miziać drugi raz w tym samym miejscu.

 

4nE10m.jpg

 

No i tutaj aplikacja przebiegała inaczej niż z poprzednikeim (4nano CERAMIC ENERGIZER) tzn. trzeb było się jednak bardziej przyłożyć do ścierania go z lakieru. Do tego celu użyłem tych samych fibr co poprzednio a dokładnie do ścieranie fibry Profi Polish Blue Heaven. Na początku przecierałem panel wilgotną szmatką od ENERGIZER'a i od razu po tym zabiegu leciałem na sucho. Wydawało mi się jednak że środek się mazał więc poczekałem jakąś minutkę i już schodziło dużo lepiej choć musiałem to robić z mocniejszym dociskiem fibry do lakieru i być dokłądniejszym.

Poniżej fotka jak wygląda lakier po nałożeniu 4nano ENERGIZER przed dotarciem suchą fibrą

 

4nE11m.jpg

 

Praca przy nałożeniu na auto w tym przypadku jednak się wydłużyła ale wynik wizualny po był bardzo dobry

 

4nE12m.jpg

 

4nE13m.jpg

 

SPOSTRZEŻENIA

- bardzo dobra wydajność,

- lakier podczas nakładania lekko się przyciemnił

- śliskość lakieru wysoka ale jednak niższa od 4nano CERAMIC ENERGIZER

- szklistość lakieru bardzo dobra (pokusił bym się o stwierdzenie że nawet wyższa niźli 4nano CE)

- docieranie środka na lakierze dosyć wymagające ale bez problemowe nawet dla początkującego detailera przez co staje się bardziej pracochłonne i wydłuża efekt końcowy który te starania wynagradza

 

Na koniec jeszcze jedna fotka 4nano ENERGIZER podczas kamerowania 4nano CERAMIC ENERGIZER.

 

4nE09m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.