Skocz do zawartości

Zestaw nowicjusza


Crockett84

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że dopiero zaczynam swoją przygodę z detailingiem to na razie nie chcę brać się za polerkę bo podejrzewam, że więcej bym zaszkodził niż pomógł.

Pacjentem będzie 3 letni Swift --> http://i296.photobucket.com/albums/mm18 ... fcik/1.jpg .

Przez 3 lata żyłem w błędnym przekonaniu, że dbam o samochód a tak naprawdę już sporo mu zaszkodziłem....Z daleka niby wygląda ładnie ale ma już sporo swirli, jedną wgniotkę na drzwiach od "życzliwego" pod marketem i kilka głębszych rys.

Na korektę na razie nie ma kasy więc chciałbym po prostu na początek przygody bardziej nie szkodzić.

Auto nie widziało jeszcze glinki, tylko mycia i woski.

 

Zacznę od tego co już mam:

 

Myjka ciśnieniowa Karcher K2.980 + pianownica PA

Shiny Garage Snow Fruit Foam 2015 5L

Meguiar's - NXT Generation Car Wash 1,8L

Kenotek Pro Wheel Cleaner Ultra 1L

Meguair's NXT Generation Tech Wax 2.0 573 ml

Formula 1 CARNAUBA CAR WAX

Sonax Extreme Briliant Shine Detailer 750 ml

Meguair's Endurance Tire Gel +Tire Dressing Applicator Pad

Meguair's Natural Shine Protectant

RAIN-X 2w1 Czyste szyby + niewidzialna wycieraczka

Najprostsza gąbka do mycia --> http://www.autochemia24.pl/product-pol- ... fibra.html

Rękawica biała Raypath + Raypath Sunbeam do osuszania

2x fibry 40x40 Sonaxa + kilka innych Jana Niezbędnego

 

Złożyłem coś takiego wstępnie:

 

Tuga Chemie Alu Teufel Spezial Żel do Felg 1L

Mac Serien Prickbort MAC 124 1L

Shiny Garage Iron Off v3 2015 500ml

Nielsen Cyclone 1l

ADBL APC 500ml

ValetPRO Glinka Yellow Poly Clay 100g (tu zastanawiam się czy kupować jakiś lubrykant do glinki czy starczy szampon Megsa na początek)

Dodo Juice Lime prime pre-wax cleanser 250ml

Collinite 476S Zestaw 2xMikrofibra + Aplikator - na razie zależy mi głównie na jak najlepszym zabezpieczeniu lakieru potem w planach na lato jest KoG

Poorboy's World Natural Look Dressing 473ml

Aplikatory Bawełniane - 2 sztuki

Meguiars Soft Foam Applicator Pad (2 sztuki)

IPA 1L

Shiny Garage Morning Dew Quick Detailer 500ml

Shiny Garage Pure Black Tire Cleaner 1L

Shiny Garage Back2Black TTD 500ml

Shiny Garage Jet-Black Exterior Trim Restorer 2015 250ml

Meguiars Perfect Clarity Glass Cleaner 710ml

ScratchShield Regulowany Separator Brudu x2

Wiadra z OBI x2

Shiny Garage Aplikator do opon

ValetPRO Inch Round Detail Brush

Meguiars Microfiber Wash Mitt

Fluffy Dryer 90x60cm

 

Wyszło mi w granicach 780 zł za całość - z jednej strony chciałbym zjechać trochę z ceny - z drugiej jednak nie tracić na jakości.

Z góry dzięki za wszystkie opinie i sugestie.

 

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz w rozpisce 2 razy APC, Nielsena i ADBL, jedno wystarczy, już się robi taniej. Lime Prime widzę 250 ml, za około 35 złotych masz mniejszą pojemność 100 ml, a cleaner jest bardzo wydajny, więc też starczy na kilka razy. Duże Colli może zastąpić testerem FK. Do glinki polecam kupić dedykowany lubrykant, komfort pracy jest zdecydowanie lepszy. Zamiast rękawicy Megsa lepiej dorzuć do Car Pro lub jej zamiennika, i tak wcześniej czy później ją kupisz, a nie ma sensu płacić 2 razy. Masz już Endurance i Natural Shine, i są to moim zdaniem dobre produkty, wiec można zrezygnować z zakupu Back2Black i Natural Looka . Na pełny proces będzie też potrzebna większa ilość fibr. Przydatne będą też pędzelki. Dużo taniej wychodzi Meguiar's Glass Cleaner w koncentracie, czasami na giełdzie ktoś sprzedaję resztkę galonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Zastanawiam się jeszcze nad dodaniem do pierwszego zestawu UC Megsa. Warto, czy lepiej odpuścić bo mogę sobie narobić więcej złego niż dobrego (tu szczególnie chodzi o Astrę bo ma lakier w dużo gorszym stanie niż Swift) - a z takimi zakupami poczekać aż nabiorę trochę wprawy ?

 

Ojciec ma w garażu coś takiego:

 

Polerka elektryczna 180 mm 1200 W MEEC 010006

 

d5721f7c991f4c8cgen.jpg

 

Wymiary: Ø180 mm

Prędkość obrotowa: 500-3000 obr./min

Moc: 1200 W

Napięcie: 230 V

Przyłącze: M14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat, bo jako początkujący nie mogę jeszcze założyć własnego. Proszę o sugestie co kupić.

Auto: Alfa 159, ciemny granat metallic - jest potencjał.

 

Zakupiłem wosk Zymol Carbon - przekonały mnie filmiki w sieci ;-), mam też ładną mikrofibrę.

1. Pod niego chciałbym Cleaner, jak uda się kupić taniej to wezmę Zymol HD Cleanse, jak nie to proszę Was o jakiś dobry odpowiednik w okolicach 50-60zł.

2. Potrzebuję jeszcze czegoś co wyczyści i zabezpieczy zewnętrzne plastiki ( nie opony!). Takich plastików nie mam za wiele w Alfie więc pojemność może być mała. Cena do 30zł

3.Potrzebuję także czegoś co usunie z dolnych partii drzwi, kropeczki smoły i inne dziwne kropeczki wyczuwalne pod dłonią ( dają się zdrapać paznokciem ale to chyba nie jest dobra metoda )

4. Jakiś szampon, sprawdzony na rynku, bez żadnych wosków w składzie, który dobrze myje i nie będzie usuwał Zymola Carbona jednocześnie.

Szampon do mycia pod domem na dwa wiaderka.

5. Coś do mycia szamponem ( jakaś porządna i nie droga rękawica )

 

Pytanie na koniec, w przypadku mycia auta pod domem, czym lepiej zbierać wodę z auta aby nie zaschła ( mikrofibrą, irchą czy ściągaczką ? )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.