Skocz do zawartości

Sonax SX AktivShaum 661


krd

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

Dziś test w delikatnie mówiąc w mało sterylnych warunkach :P Samochód brudny po trasie 400km. Co dużo mówić, pełno robali z przodu i pyłu z klocków na felgach ;)

Użyłem 50ml piany na pełny zbiornik w Glorii.

 

Test oczywiście sponsorowany przez naszego partnera forumowego SONAX PROFILINE.

 

IvLBwM.jpg

CKlqc5.jpg

TaMry0.jpg

jBsgCT.jpg

6Pnglr.jpg

f4GNQQ.jpg

hKIOkY.jpg

E8R3rD.jpg

JRqoRs.jpg

VQR1sZ.jpg

3KKSbg.jpg

1oIoSZ.jpg

TvwoGK.jpg

oaPJiR.jpg

opRDeN.jpg

BPnpmJ.jpg

5qJybX.jpg

n0U0RI.jpg

yQhMqU.jpg

If5e7K.jpg

AyIYmB.jpg

FVxK0N.jpg

5wZEAl.jpg

JrGmF5.jpg

8gVcsF.jpg

dGW35i.jpg

gHf9e8.jpg

s4zBQi.jpg

vkj0XB.jpg

BBwDWq.jpg

7utvJz.jpg

8VdyzY.jpg

yIr2Xl.jpg

0cGz4x.jpg

dSmH6T.jpg

0Wd0Ud.jpg

 

Wnoski?

Byłem zaskoczony, że zmyło w zasadzie wszystkie robale. Nie musiałem w ogóle zbliżać lancy np. do lusterek. Owady spłynęły same. Oczywiście kilka sztuk zabłąkało się w różnych zakamarkach zderzaka, ale jak na mycie bezdotykowe to jestem mile zaskoczony.

Piana może nie jest tak mięsista jak inne, których używałem. Jednak nie ujmuje jej to niczego jeśli chodzi o działanie. Do tego świetnie pachnie. Jakiś eukaliptus, mięta czy podobne klimaty. Prawie jak syrop na kaszel :D No i jak widać później warstwy QD nie naruszyło ;)

 

PS. Jak dobrze pójdzie to w weekend dołożę test z mycia z użyciem lancy PA. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

To są produkty z serii Profiline, czyli przeznaczone do myjni i studiów detailingowych. Stąd mało detaliczne pojemności :) Nie wiem jaką politykę sprzedaży dla końcowych użytkowników ma Sonax Polska, musisz sam spytać ich forumowego przedstawiciela ;)

 

Piana leżała na lakierze maksymalnie 5 minut w temperaturze około 26 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Udało się podziałać z lancą PA.

100ml piany na "czystym" Tolku :P

 

ofu6l7.jpg

GINbvH.jpg

JQshbI.jpg

l25T8j.jpg

5TJGXW.jpg

kWgG6R.jpg

Hpl1e0.jpg

fbLry5.jpg

P68VwH.jpg

 

Justyna stwierdziła, że wyszło za mocne stężenie bo piana była dość ciężka i za szybko spływała pod swoim ciężarem.

Stąd na Felicię dałem 75-80ml.

 

jHIjFg.jpg

d3xvav.jpg

8RNiGC.jpg

QQ8HE0.jpg

Rytl9P.jpg

L9iece.jpg

qaBde6.jpg

lL83dZ.jpg

TgKYEt.jpg

me6XaV.jpg

708OnL.jpg

4SVKPm.jpg

KUvA7R.jpg

27aB7w.jpg

cHjOYq.jpg

RWnfqG.jpg

JV62ed.jpg

xq0QQg.jpg

QPTxUx.jpg

xQ0XDY.jpg

 

Ostatnie dwa zdjęcia prezentują jak piana spływając zabrała ze sobą cały brud niczym lodowiec :D Nie mam już zdjęć po, ale chyba jesteście w stanie sobie wyobrazić, że po prostu było ok. ;) Luźny brud zszedł, koła się dość ładnie domyły, ale to pewnie z racji powłoki.

Zapach w trakcie pracy w PA jeszcze mocniej wyczuwalny jak w Glorii. Ja jestem na tak ;):good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, tylko mógł by przedstawiciel się wypowiedzieć ile kosztuje, gdzie kupić albo "pchnąć" towar do sklepów partnerskich, bo jestem pewny, że nie ma na forum osoby która sobie kupi ot tak 10l piany jednego rodzaju, choćby jak była dobra. Musi być minimum 1l żeby się to sprawdziło :)

BTW co to za środek do mycia felg, krwawiący, jest jakiś odpowiednik w Polskich sklepach? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Bardzo dziękuję za test - wyszedł ślicznie

 

Ukłony i podzekowania

 

Dodane po 16 minutach 43 sekundach:

Wszystko fajnie, tylko mógł by przedstawiciel się wypowiedzieć ile kosztuje, gdzie kupić albo "pchnąć" towar do sklepów partnerskich, bo jestem pewny, że nie ma na forum osoby która sobie kupi ot tak 10l piany jednego rodzaju, choćby jak była dobra. Musi być minimum 1l żeby się to sprawdziło :)

BTW co to za środek do mycia felg, krwawiący, jest jakiś odpowiednik w Polskich sklepach? :)

 

Uszanowanie :)

Bardzo trafna uwaga - pracujemy bardzo mocno nad ogólną dostępnością.

Będziemy jednak mieli problem z pojemnościami :( produkty są w głównej mierze oferowane firmom świadczącym usługę detailingu

 

Biorąc jednak pod uwagę, że w ostatnim czasie nowości (np. pasty polerskie) są już dostępne w pojemnościach 250 ml, może w przyszłości pojawią się i piany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.