Skocz do zawartości

Pocięta i tracąca farbę skóra


Gość --ADEK--

Rekomendowane odpowiedzi

Też mam wątpliwości czy to skóra. Jeszcze w zeszłym roku produkowałem eco skorę. ten materiał pod spodem wyglada jak ten, który daje sie na tzw. podkład.

 

Z tego co mi wiadomo to Audi nie robi u siebie eco, a tym bardziej w aucie z rynku amerykańskiego. Rzeczywiście ona od środka jest jakby taka biała - ja tych fotek nie robiłem, ale chyba będę musiał się spotkać z kolegą i sam obmacać ten fotel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Zdjęcia często przekłąmują, ale skóra raczej tak nie pęka. Musisz sam sprawadzić materiał. Lakier wykończeniowy powierzchniowo może pęknąć na biało, ale to w meblówce jeśli garbarnia dała za dużo utwardzacza, albo coś skopali w procesie. Jesli widzisz gdzieś tam w głębi biały materiał nośny o którym mówił marctwain. (już wiem do kogo się zgłosić po wiedzę o eko skórze), to będzie eko.

 

Może ma gdzieś napisane kod wyposażenia. (instrukcja)??

 

N1S =Tapicerka oparcia siedzenia (sztuczna skóra)

N4M= Tapicerka oparcia siedzenia (skóra, sztuczna skóra)

N7J =Tapicerka oparcia siedzenia (skóra, sztuczna skóra)

N7K= Tapicerka oparcia siedzenia (alcantara, skóra, sztuczna skóra)

N7X =Tapicerka oparcia siedzenia (buffalino, skóra, sztuczna skóra)

 

Albo materiał łączony:

N1F Sitzbezüge in Leder G-Narbe/Kunstleder B-Narbe

 

Wtedy jest "Narbe" czyli znak na materiale gdzieś od spodu. w powyższym przykładzie: G- dla skóry B- dla ekoskóry.

 

Niestety niemiecka strona z kodami padła :/

 

Bo tak mi się zdaje, że siedzisko jest z innego materiału (może skórzane) a sam boczek eko.

 

Jeśli to eko to nic nie poradzę. W takim miejscu nie będzie trwała i niewidoczna taka naprawa. Najpierw trzeba to ustalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili zdecydowania większość firm stosuje łączenie skóry naturalnej i eko.

Wg mnie zostaje jedynie wymiana boków u tapicera.

 

Nawet wg kodów przytoczonych wyżej widać że nie występowała tapicerka w całości ze skóry naturalnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Musisz sam sprawdzić. Jeśli to będzie eko skóra to bez problemu poznasz materiał nośny.

 

sztuczna4.JPG

Tutaj masz przykład jak to wygląda z czasem :thumbdown:

 

Jeśli rzeczywiście to eko, to najlepiej będzie wymienić boczek. Można ewentualnie zamaskować biel w pęknięciu farbą. Nie zlikwiduje to jednak samego pęknięcia. Znając wasze :ad: standardy nie będzie z takiego rozwiązania do końca zadowolony, a koszty poniesie :(.

Pakowania się w wydatki (pasty naprawcze) w wypadku eko nie polecam.

 

Kabar zgadzam się, często jest eko skóra stosowana. Natomiast najczęściej całe siedzisko gdzie masz kontakt, z materiałem jest skórzane. Eko skóra to tyły i boczki oparć. Jeśli to eko skóra, to nie jest to rozwiązanie dość popularne. Oraz boczek siedziska. Cała cześć do dołu siedzenia. Tak to wygląda w teraźniejszej klasie średniej.

 

Nie podałem wszystkich kodów. (tylko te z eco) Są też siedzenia w pełni skórzane. W Audi możliwych zestawień wyposażenia jest multum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Witam . Najlepiej to się spytam w tym temacie .

 

Mam na fotelu kierowcy takie ''przecięcia ''

Do końca nie wiem czy to jest skóra czy ekoskóra ( w kodach samochodu jest skóra :o )

 

20150914_184256_zps9z5durgi.jpg

 

Czy faktycznie takie uszkodzenie można potraktować płynną skórą ?

 

Doczytałem się , że płynna skóra jest biała . Ale można zabarwić. Ale czym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

farba na bazie wody, specjalnie do skory mozna zabarwic , ostatnio kupywalem takie zaestawy do rennowacji sokry , kupilem Plynna skore , Lakier pol-polysk do koncowego zabezpieczenia ,oraz wazne spoiwo laczące wlokna skór , to idzie w pierwszej kolejnosci no i baza ktorej nie kupilem po przez allegro poniewaz baze mam dostepna u siebie w lakierniach ;)

patrzac na twoja skore to nie jest az tak zle , bez problemu mozna naprawic :)

 

a jeszcze zaponialem dodac ze jest takze szpachla do skor dostepna w kolorze czarnym , ale idealnie w kolor pewnie sie nie trafi i trzeba by bylo zrobic tonowanie , ostatnio przegladalem temat kolegi artih odnosnik do temtu viewtopic.php?f=251&t=23947&hilit=audi+80 podpytaj kolegi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.