Skocz do zawartości

Tłuste plamy, mazy czy to hologramy?


haks

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy!

Po pierwszym położeniu Hitempa spostrzegłem tłuste mazy, jakby plamy. Przed woskiem szła tylko IPA (economy mode). Wosk nakładałem tylko raz, ale grubiej niż zaleca się - początki są trudne. Pomyślałem więc, że niestarannie przygotowałem powierzchnie i spieprz#łem polerowanie. Zatem dokupiłem Amigo i dziś starałem się zgodnie ze sztuką zrobić wszystko jak należy. Mycie, cleaner i dwie cieniuteńkie warstwy wosku. I znów pupa.

 

:/

 

Dzisiejszy wątek sponsorują takie kwiatki:

 

HzC2zla.png

 

EslUuAw.png

 

z8d1KqJ.png

 

yYy3k5g.png

 

:(

 

 

Wybaczcie niską jakość przedstawionych fotografii, zdenerwowałem się i chciałem jak najszybciej spytać Was o rady. Tylko komórkę miałem ze sobą. Jako raczkujący amator zwracam się do Was Drodzy Forumowicze o wskazówki, kroki - jakie muszę podjąć by temu zaradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No więc te rysy wyglądają jak jakieś mazy, jakby tłuste. To mogą być same rysy? Problem jest taki, że chce się tego pozbyć. Jednak bez korekty. Wiem, że całkowite usunięcie bez korekty jest niemożliwe, jednak może uda się je chociaż w połowie zakryć.

 

1. Choć auto było w miarę czyste nałożyłem aktywną pianę (Fruit Snow Foam) a następnie umyłem szamponem (Rise&Shine).

2. Wysuszyłem ręcznikiem Gyeon.

3. Na maskę nałożyłem Amigo i dokładnie wypracowałem Tricolorem (czarną stroną). Następnie wypolerowałem fibrami 420g ze średnim włosiem.

4. Na wszelki wypadek pojechałem wszystko IPĄ 100%.

5. Zgodnie ze sztuką nalożyłem KoG'a posługując się słoneczkiem Megsa. Po wyschnięciu wypolerowałem nowymi fibrami też 420g.

 

Niestety nie miałem sztucznego światła i nie widziałem czy te ryski/mazy zanikały lub powiększały się między kolejnymi etapami. Pracowałem w ciągu dnia przy zachmurzonym niebie, więc słońca też nie mogłem wyptrzeć w odbiciu. Dopiero wieczorem przy sztucznym świetle (np na stacji benzynowej) ukazało się to co widać na fotografiach. Jak widzicie materiały i akcesoria nie są z najniżej półki (jak to było przy pierwszym kładzeniu wosku) więc można wykluczyć błędy niskiej jakości fibr czy np braku cleanera.

 

Więcej grzechów nie pamiętam :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to wygląda na rysy. Glinkowałeś lakier ? Iron i odsmalacz był ?

Jeżeli chcesz zamaskować to nie przecierasz IPĄ po Amigo .

Po starciu Amigo, od razu kładziesz wosk.

 

Dokładnie tak jak Piotrek pisze, po użyciu IPA wymyłeś większość właściwości Amigo:) za pewne chciałeś oszukać ryski jednak ręcznie dużo nie zdziałasz :o niektórzy używając np. Autoglym SRP kładą dwie warstwy w celu wypełnienia jednak wtedy raczej już bez wosku :o

trzeba będzie zrobić powtórkę.

Haks, IPA 100%? następnym razem rozrób ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.