Skocz do zawartości

Polytop Kunststoffpflege Ultra


Arkadio_Gdansk

Rekomendowane odpowiedzi

Polytop Kunststoffpflege Ultra- za udostępnienie próbek do testów dziękuję firmie Polytop.

 

Opis produktu:

Środek do czyszczenia i zabezpieczenia elementów plastikowych na zewnątrz pojazdu

POLYTOP Kunststoffpflege Ultra to środek do czyszczenia i zabezpieczania elementów plastikowych i gumowych na zewnątrz pojazdu. Uwydatnia kolor, nadając delikatnego połysku. Posiada właściwości odpychające wodę oraz zabrudzenia. Po jednokrotnym użyciu pozostaje na długi czas, poprzez dogłębne wnikanie w strukturę zabezpieczanej powierzchni. Nie wpływa negatywnie przy lakierowaniu elementów uprzednio czyszczonych.

Produkt testowany i rekomendowany przez Mercedes-Benz Daimler AG.

Sposób użycia:

Preparat nałożyć za pomocą mikrofibry POLYTOP na plastik lub gumę. Środek powoli, ale dogłębnie penetruje powierzchnię. Skutecznie chroni przed skutkami złych warunków atmosferycznych, dając długotrwały efekt.

 

Produkt działa tak jak opisłał go producent. Nadaje delikatnego połysku i przyciemnienia plastikowym i gumowym elementom auta.

 

Kilka słów o pracy z produktem:

- Zapach nieco chemiczny, coś w stylu wd-40 lub pasty do butów, nie drażniący i nie wyczuwalny podczas aplikacji.

-Produkt bardzo wydajny pomimo swej płynnej, wodnistej konsystencji

- aplikacja nie sprawia żadnego problemu nawet tak niedoświadczonym detailerom- hobbystom jak ja :kox:

- Przyciemnienie jest zauważalne już po pierwszej warstwie produktu

- trwałość i kropelki, jedyne co mogę o tym powiedzieć to fakt, że dzień po aplikacji przez dwa dni padało i efekty są jak w dniu aplikacji, dodatkowo kropelki jakieś tam były. Postaram się dodać fotki po powrocie z urlopu aby ukazać trwałość produktu.

 

produkt nakładany na listwy boczne Forda Mondeo mk3, po wcześniejszym umyciu ich APC od ADBL w stężeniu 1:4, następnie nakładany za pomocą aplikatora gąbkowego K2.

 

Pora na kilka zdjęć podczas aplikacji i ukazanie efektów.

 

 

Stan listew przed czyszczeniem i aplikacą:

2909343_DSC_1686.JPG2909344_DSC_1687.JPG

 

Kilka zdjęć z przygotowywania powierzchni do aplikacji dressingu:

2909346_DSC_1688.JPG2909345_DSC_1689.JPG2909348_DSC_1691.JPG2909350_DSC_1692.JPG

 

 

Prezentacja produktu:

2909352_DSC_1693.JPG2909353_DSC_1694.JPG

 

Oklejenie listwy:

2909355_DSC_1698.JPG2909357_DSC_1701.JPG

 

Aplikacja:

2909358_DSC_1702.JPG2909360_DSC_1706.JPG2909361_DSC_1707.JPG

 

I czas na efekt:

2909363_DSC_1704.JPG2909362_DSC_1708.JPG2909354_DSC_1703.JPG

 

Środek, działą tak jak zapewnia producent, jestem zadowolony z efektu. Niestety nie miałem produktu innej firmy by mieć możliwość zestawienia Polytopa z innym produktem, choć myślę że efekty widoczne są na zdjęciach.

 

Jeszcze raz dziękuję firmie Polytop.

 

Pozdrawiam Arkadio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche to trwalo ale w koncu i ja przetestowalem opisaywany specyfik na zewnetrznych plastikach w Toyocie. Porownanie z CarPro Perl poniewaz chcialem sprawdzic ktory daje fajnieszy wyglad, jest trwalszy i hydrofobowy.

01-midi.jpg

Obiektem testow jest ochronna nakladka na zderzak, bardzo wdzieczna do pielegnacji poniewaz lubi kazdy dresing i szybko brudzi sie ;-)

 

Najpierw porzadne czyszczenie APC 4nano (nierozcienczony) a nastepnie 50% IPA.

02-midi.jpg

 

Porzadnie pedzelkujac i szorując szczoteczką udało sie zdjac ponad roczna warstwę "czernidla" Sonax'a, co było milym zaskoczeniem jesli chodzi o trwałość tego środka.

 

Domyty i podsuszony element

03-midi.jpg

04-midi.jpg

 

Na lewa strone trafil nierozcienczony Perl

 

05-midi.jpg

07-midi.jpg

08-midi.jpg

 

Na prawa trafil Polytop

09-midi.jpg

10-midi.jpg

 

po zdjeciu tasmy widac wyraznie "surowe" miejsce

 

11-midi.jpg

13-midi.jpg

 

Jakie odczucia:

+ wydajny poniewaz ma wodnista konsystencje

+ zawiera jakis rozpuszczalnik (?) wiec dla testów uzylem jako AIO i tez dal rade (zobaczymy jak z trwałoscia poniewaz to na piorze wycieraczki)

+ zadnych problemow z docieraniem itp

+ ladne przyciemienie i bez zbednego polysku

+ mila, niekleista konsystencja

 

- nienajprzyjemniejszy zapach

- nie ma "kroplingu" jak po Koch'u

 

Co do wytrzymalosci to wypowiem sie za miesiac jak kilka deszczow oraz walizek przetestuje preparat ;] narazie podoba mi sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za możliwość przeprowadzenia testu dziękuję firmie Polytop.

 

Test produktu: Polytop Kunststoffpflege Ultra

Pacjent: plastik na tylnym zderzaku AR 159 (miejsce dość mocno wystawione na wszelki brud), po uprzednim potraktowaniu APC

Porównywany z: DG #271, KochChemie Nano Magic Plast Care

 

Obserwacje na dzień dobry:

- zapach chemiczny, ale nie przeszkadza w pracy (z tej trójki najlepszy zapach ma DG#271)

- konsystencja mocno płynna (nie wiem czy nie rzadsza nawet od Koch'a, bo DG jest bardziej żelowy)

- kolor przezroczysty

 

Zdjęcia dalej kalkulatorem, więc jakościowo wiadomych części ciała niestety nie urywają.

 

Wpierw szybkie oklejenie pacjenta:

DSC_0067.jpg

 

Polytop już na miejscu, aplikacja bardzo prosta, a sam środek bardzo wydajny - praktycznie na cały element wystarczyło mi parę kropel dwa razy powtórzonych. Co ciekawe, po krótkim czasie wyglądał jakby był nieco wypijany przez plastik:

DSC_0068.jpg

 

I cała trójka w komplecie (jeszcze przed przetarciem mf):

DSC_0069.jpg

 

Taśma w dół i porównanie pomiędzy środkami oraz pasem "ziemi niczyjej":

DSC_0071.jpgDSC_0072.jpg

 

Na tym etapie sądziłem, że Polytop da najbardziej satynowy efekt. Więc fibra w ruch i kolejna obserwacja: albo to była kwestia faktycznie nieco 'picia' przez plastik Polytop'a albo przygotowanie do odpychania wody, ale w przeciwieństwie do pozostałej dwójki przy przejeżdżaniu przez Polytop'a wyczuwałem delikatny opór. Natomiast różnice w kolorystyce zmniejszyły się po zakończeniu docierania:

DSC_0076.jpg

 

Po pewnym czasie (by spokojnie wszystko 'odleżało') przyszedł czas na sprawdzenie kropli:

DSC_0080.jpgDSC_0082.jpg

 

W kroplach wygrał Koch, natomiast Polytop dość szybko zrzucał wodę z siebie (wystarczyło połączenie mniejszych kropel, by zaczęły spływać poza zderzak). Efekt wytrzymałościowy wrzucę po upływie paru tygodni.

 

Podsumowując:

- łatwa aplikacja

- pomimo wodnistej konsystencji - wydajny

- ładne wykończenie, bez większego połysku

- do weryfikacji docieranie (nie leżał zbyt długo na samym zderzaku czekając na dotarcie, a ponadto całość aplikowana z dala od słońca, więc nie miał możliwości przyschnąć)

- w kroplach przegrywa z Kochem (ale wygrał z DG)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmęczone plastiki Ford Fiesta MK4 dokładnie wyczyszczone mocnym stężeniem APC SG Red Devil 1:4.

 

7801bb746ddf.jpg

 

Konsystencja wodnista aczkolwiek bardzo wydajna. Jedna kropeczka na aplikatorze wystarcza na zrobieniu kilku mniejszych elementów.

3cbb852ba6fe.jpg

 

No to nakładamy :)

92ba0cfe9e58.jpg

 

Po kilku minutach i przetarciu mikrofibrą

44cb64bae545.jpg

 

A tutaj jeszcze strzał na klameczkę :)

6a2a83f933b1.jpg

 

Z plusów to na pewno:

+ wodnista konsystencja

+ przyjemna aplikacja

+ wydajny

+ ładnie przyciemnia

+ mało tłusty w porównaniu do wielu konkurentów

 

A z minusów to w sumie:

- zapach

 

Dziękuje dystrybutorowi Polytop za możliwość przetestowania produktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

I ja dziękuję firmie POLYTOP za udostępnienie próbek do testów, (przeklejam swój post z działu dystrybutorzy, do odpowiedniego czyli testy)

 

Zrobiłem test środka do plastików zewnętrznych na plastikach w astrze i powiem, że jestem mile zaskoczony, ciężko mi powiedzieć co wygrało czy koch czy polytop bo wiadomo, że nie turtle wax :) bardzo fajna prosta aplikacja. Zrobiłem również grill na swoim VW 50/50 polytop/koch i zobaczymy co dłużej wytrzyma myślę, że wtedy będę mógł powiedzieć coś więcej. Zapach dressingu zbliżony do środka WD-40 :)

2uzuw4m.jpg

20k7q5y.jpg

2vwbsqp.jpg

zsvejp.jpg

 

EDIT:

Wklejam fotki z grilla po około 1,5 tygodnia od nałożenia, wydaje mi się, że koch ma więcej kropelek niż polytop. Co do oznak zmywania się dressingu jak narazie ani koch ani polytop nie chce zacząć schodzić :)

2qslxjd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również chciałem podziękować i jednocześnie przeprosić za czas oczekiwania na przetestowanie produktów podyktowany kontuzją i brakiem możliwości prac przy autach :/

 

Ode mnie puki co dwa zdjęcia, efekt świetny, produkt bardzo wydajny także na pewno dorzucę do tematu kolejne fotosy.

Z czystym sumieniem mogę polecić i dopisuję do listy zakupów.

 

47ku88yge71d_t.jpghfg575a2k4yq_t.jpg

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mały update po trzech tygodniach i ponad 2k km w rożnych warunkach (autostrada + drogi piaskowe, wiele załadowań i rozładowań bagażnika)

 

strona Perl'a

20150819-01_midi.jpg

 

strona Polytop'a

20150819-02_midi.jpg

 

Cały tył został bezdotykowo umyty (proszek + woda demineralizowana)

Wyraźnie widać różnice

20150819-03_midi.jpg

 

Perl wyraźnie słabiej radził sobie z odprowadzeniem wody

20150819-04_midi.jpg

 

Gdzie Polytop bardzo przyzwoicie wgląda

20150819-05_midi.jpg

 

Generalnie bardzo ładnie trzyma się i testujemy dalej ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.