Skocz do zawartości

Shiny Garage Pure Black Tire Cleaner vs ADBL Tire Cleaner


Piotrek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

ostatnio na forum było głośno o produkcie do czyszczenia opon od Shiny Garage. Padały zarzuty, że produkt nie czyści, jest jak dressing i nie rozpuszcza brudu. Postanowiłem sprawdzić to porównując z ADBL.

 

 

Podsumowanie:

Nie zauważyłem tych wad o których pisali inni, doskonale widać, że produkt usuwa zabrudzenia. Shiny Garage nie ma skłonności do przysychania tak jak ADBL, ale efekt działania nie jest tak widowiskowy jak u ADBL. Na filmie widać, że po pierwszym czyszczeniu postanowiłem zamienić produkty miejscami. Przy sprawdzeniu połówki pierwotnie umytej przez ADBL, piana po Shiny Garage się zabarwiła. Oba produkty wyczyściły oponę bardzo dobrze,nie widzę większych różnic w efekcie końcowym, może jedynie Shiny Garage wydaje mi się mocniejsze. Na plus Shiny Garage działa też niższa cena i według mnie łatwiejsza praca :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękujemy za przeprowadzenie bezpośredniego testu z konkurencyjnym produktem, dodam tylko że po zastosowaniu atomizera od ADBL efekt piany jest taki sam, sprawdzaliśmy przed wprowadzeniem produktu do sprzedaży :)

 

Jak wygląda "bezpieczeństwo" produktu ? Tzn mogę go stosować do umycia np. gumowych uszczelek ( które jak wiadomo są bezpośrednio obok lakieru,plastiku,szkła..) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shiny Garage we wszystkich produktach ma tylko jeden problem. Atomizer. Jestem typem człowieka ktory kupuje i pryska, nie lubię sie bawić w rozlewanie, kombinowanie i przelewanie. Jedyny produkt ktory przelewam to APC z wiadomych przyczyn. Innych koncentratów nie kupuje. Shiny Garage ma pełno świetnych produktów, które używam na codzień, a i tak pluje sobie w brodę, bo szybka robota np. Psiknięcie Bug offa na myjni kończy sie i tak brudnymi rękoma, które Potem trzeba gdzieś umyć, co na myjni nie jest takie proste :=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO odrobinę zła kolejność słów, bo są to raczej atomizery renomowanej firmy Canyon, a jak niektórzy wiedzą Canyon ma kilka różnych produktów, przy czym akurat te dodawane do Shiny Garage nie są najwyższych lotów. Wojtku to nadal nie to... ale bardzo dobrze, że się staracie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Ja również postanowiłem sprawdzić, który z produktów lepiej sprawdza się w doczyszczaniu opon. Żeby tego było mało dołożyłem jeszcze sprawdzonego gracza jakim jest Duragloss 703 ;)

 

Obiektem testowym była zimówka z samochodu, która nie była specjalnie traktowana przez conajmniej 2 ostatnie sezony...

 

DVZpqI.jpg

6vLt7Y.jpg

RvRZxu.jpg

 

I zawodnicy na miejscach startowych:

Uq7Gzs.jpg

 

Zaczynamy, komentarz raczej zbędny. Każdy środek dostał w sumie po 2 szanse na doczyszczenie opony.

Tura pierwsza:

JZnTcP.jpg

F2ugs0.jpg

IVoTn3.jpg

Axom3J.jpg

 

Podejście numer dwa:

rXzQgE.jpg

RUc1Io.jpg

DMMwaH.jpg

YPVQhZ.jpg

JmySwt.jpg

InEusY.jpg

 

Dalej postanowiłem przeszczotkować całość środkiem od Shiny Garage.

Czyli SG po ADBL.

ncVreF.jpg

R1Wwgj.jpg

 

SG po SG.

VmIvOZ.jpg

amA0Z3.jpg

JD1X9M.jpg

 

Tutaj świetnie widać, że piana po stronie mytej wcześniej ADBL jest znacznie bardziej żółta. Produkt Shiny Garage w zasadzie nie miał co domywać przy trzecim podejściu.

 

SG po DG703.

wJjoUD.jpg

eegBrK.jpg

 

No i czysta opona.

KWUPL2.jpg

 

Wnioski? Kolejny świetny produkt od Shiny Garage. Domywa lepiej niż polska konkurencja - ADBL i jeszcze jest tańszy. Do tego pachnie znacznie przyjemniej i ma fajny kolor :)

Czego chcieć więcej?

 

ShinyGarage, udało się Wam :good:

 

Produkt na pewno zagości na regale w baniaczku :song:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krd,

 

Dzięki za taki test, właśnie brakowało mi w testach środków do opon DG 703 a sam takiego używam i chciałem mieć jakieś porównanie. :good:

 

Pytanie jeszcze bo nie do końca wywnioskowałem ze zdjęć ( tzn nie wiem czy dobrze ) to ADBL Tire Cleaner wypadł najsłabiej, na drugim miejscu ( lepiej ) DG 703 a najlepiej środek od ShinyGarage ?

 

Czy DG 703 a SG Tire Cleaner są na podobnym poziomie ( bo z tego co widzę na zdjęciu to SG nie miał co "czyścić" po DG 703 :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

piotto0, postawiłbym SG na równi z DG. ADBL wyraźnie słabiej. I nie jest to wyłącznie moja opinia...

 

Po prostu SG jako tańsza alternatywa nie zawsze dostępnego Duraglossa wypada świetnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotto0, postawiłbym SG na równi z DG. ADBL wyraźnie słabiej. I nie jest to wyłącznie moja opinia...

 

Po prostu SG jako tańsza alternatywa nie zawsze dostępnego Duraglossa wypada świetnie :)

 

Czyli wszystko tak jak myślałem :good::good:

 

Jak widzę nadal SG walczy aby miało coraz to więcej produktów w moim arsenale :D

Będzie i kolejny baniaczek ..

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.