Skocz do zawartości

Polerowanie bez mycia samochodu.


bartus200002

Rekomendowane odpowiedzi

Więc wiem, że to bardzo drażliwy temat. I przed każdą korekcją lakieru należy porządnie wypłukać auto. Zastanawia mnie tylko czy te nowoczesne sposoby mycia samochodu bez użycia wody, jakie są oferowane przynajmniej tutaj w UK to dobry sposób. Mam paru klientów, którzy by chcieli korekcji lakieru, niestety nie ma dostępu do bieżącej wody. Myślałem, żeby właśnie użyć tego sposobu, do tego glinkowanie, żeby pada zaoszczedzić. To jest korekta dla nie aż tak wymagających klientów, są to zwykłe miejskie samochody. Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie można spróbować, ale pod warunkiem zachowania takiej kolejności: dekontaminacja chemią (smoła, pył z klocków), mycie na bezdotyku (lub nawet na szczotach, gdyż i tak będzie korekta lakieru), potem glinka, mycie bezwodne i dopiero korekta. Niby można proces mycia wodnego na myjni zastąpić myciem bezwodnym (nawet na forum był test takiego środka, zakończony sukcesem), ale wg mnie nic nie zastąpi nawet "byle jakiego" zmycia/spłukania wodą wierzchniej warstwy brudu/piachu... Oczywiście można przecież też zabrać na bezdotyk sprzęt do umycia auta "zgodnie ze sztuką" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korekta lakieru bez mycia ;) dla mnie nie pojęte,ale w uk może przejdzie,co u nie których użytkowników aut :o Chociaż słyszałem ze detailing samochodowy wywodzi sie z uk własnie .

mieszkam tu od 6 lat ale na korekte wybiore sie do pl. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.