Skocz do zawartości

Podstawowy zestaw. Nie mamy nic, kupujemy wszystko.


Snickers

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Potrzebuję porady odnośnie dobrania kosmetyków. Na wyposażeniu mam Pianownicę PA, myjkę Parkside z Lidla i odkurzacz George. Zestaw aktualnie pod żółta Hondę i ciemnego Opla, więc towarzystwo mieszane. Poczytałem (głównie post @krd) i złożyłem coś takiego. Zastanawiam się, czy po tych 2 latach od napisania w/w posta coś się zmieniło, powstały jakieś lepsze produkty niż w nim i przeze mnie wymienione? Próbowałem znaleźć sklep który ma większość kosmetyków dostępnych, ale mam z tym problem. Wolałbym zamówić jedną dużą paczkę, wiadomo wygodniej i taniej.

 

Mycie i oczyszczanie nadwozia:

*Usuwanie smoły - MAC-Prickbort 124 1L

*Usuwanie zanieczyszczeń metalicznych - Shiny Garage Iron Off BLEEDING 500ml NEW V3

*Glinka - Nie wiem jaką wziąć. Chciałem żółtą ValetPro, ale jest niedostępna.

*Lubrykant do glinki - Woda destylowana z szamponem.

*Szampon - SHINY GARAGE STRAWBERRY 5L

*Aktywna piana - SHINY GARAGE RED DEVIL 1L choć nie wiem czy się nada do tego.

*APC - Nielsen Chemicals Cyclone APC 1L

*Szyby - Autoglym Car Glass Polish 325ml. Tutaj proszę o podpowiedź jaki aplikator do tego się nada.

*Rękawica - Meguiar's Microfiber Wash Mitt

*Pędzelki - Z budowlanego.

*Ręczniki do suszenia - Fluffy Dryer

 

Czy czegoś brakuje? Płyn do szyb domowy. APC mogę rozcieńczać zwykłą kranówką? Czy jest sens robić jakieś mieszanki do pianownicy typu trochę APC, Devila i szamponu?

 

Koła i opony:

*Płyn do mycia felg - TENZI EN-JEE 1L

*płyn do mycia opon - Wystarczy APC?

*Dressing opon - Meguiar's Endurance High Gloss

*Szczotka do felg - Nic ciekawego w dobrej cenie nie znalazłem. Na ogół przy większym myciu ściągam felgi, ale jak mycie na szybkości to warto mieć coś co wyczyści wnętrze bez zdejmowania.

*Aplikator do dressingu opon - Shiny Garage aplikator do opon bicolor

*Zabezpieczenie felg - Zwykły wosk który wezmę do nadwozia wystarczy? Jest sens kupować oddzielny wosk do nich?

 

Chyba tyle. Oczywiście felgi oczyścić można Prickbortem i IronOffem i wyglinkować, ale to już jest wyżej.

 

Korekta:

Nadwozie oczyszczone więc zaczynamy korektę. Tutaj zupełnie nie wiem jakie zestawy padów i past się nadadzą więc liczę na Wasze podpowiedzi. Na zestaw pady, pasty i maszyna chciałbym wydać ~700zł.

 

Zabezpieczenie nadwozia:

*Cleaner - Nie wiem czy jest potrzebny? Czy po korekcie się go używa?

*IPA - Dowolna.

*Wosk - Jest ich tyle, że nie wiem więc wrzuciłem Shiny Garage Beads Carnauba Paste Wax 100ml który był najtańszy z tych większych opakowań. Powiedźcie mi na ile takich 3drzwiowych Hond wystarczy mały DodoJuice 30ml?

*Preparat do plastików zewn. - Shiny Garage Jet Black Exterior Trim Restorer 250ml

*Aplikator do wosku - Meguiar's Soft Foam Applicator

*Microfibry do polerowania wosku - Eurow Mikrofibra 40x40cm

 

Standardowe podsumowanie - co dodać, co zmienić? ;)

 

Wnętrze:

APC - Jest wyżej

Pędzelki - śą wyżej

*Odżywka do plastików - Poorboy's Natural Look Dressing 473ml

*Mikrofibry - są wyżej

 

Nie ma skór więc chyba nic więcej nie trzeba? Szyby od środka zestawem wyżej - Autoglym i płynem do szyb.

 

Pranie tapicerki:

George czeka i czeka, aby pokazać co potrafi. Jakie preparaty wykorzystujecie do prania odkurzaczami? Jaki prespray?

 

Z brakami, ale takie coś złożyłem. Co do budżetu to nie mam jakieś poprzeczki, ale jak widać kosmetyki wybierałem raczej te tańsze podstawowe i tę drogę przy udoskonaleniu zestawu obierzmy. To będzie pierwszy porządny arsenał i mam nadzieję, że dobrałem najlepiej przy względnie niskich cenach produktów. Mam nadzieję, że nie rozczaruję się jak przy Shiny Garage Monster Wheel Cleaner który radził sobie z felgami jak zwykły szampon do nadwozia z biedronki. Zmywał tylko zwykły bród, typowe zanieczyszczenia felg zostawiał, a przecież był preparatem do felg. Dodałem tę dygresję ponieważ był to mój pierwszy niemarketowy środek i liczyłem na coś więcej. Dlatego też zastanawiam się nad wybraniem produktów od SG, ale dużo z Was ich używa więc czemu nie ;)

 

Liczę, że razem złożymy coś i w sierpniu wykorzystam urlop do działania. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Red Devil to silny degreaser - dodasz go do aktywnej piany, ale samej piany nie zastąpi. Jak masz neutralną dla wosku aktywną pianę, to możesz ją wzmocnić APC czy Devilem. Sam do Blinka Fruti Basket dodawałem już i Devila, i Cyclone. W różnych relacjach widać, że do wstępnego mycia, gdy nie ma wosku albo chcemy się go pozbyć, idą różne miksy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Devila dobrze mieć, ale brać go jako dodatek wzmacniający do pierwszego mycia bardziej brudnych aut? Skoro tak muszę dodać do listy jeszcze jakąś aktywną pianę o neutralnym dla wosku ph?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do aktywnej piany, Proponuje Shiny Garage Fruit Snow Foam 2015, ma neutralne PH, Domywa jak Megi a jest duzo tansza ;)

*Szyby - Autoglym Car Glass Polish 325ml. Tutaj proszę o podpowiedź jaki aplikator do tego się nada.

Ja nakladam aplikatorem z mikrofibry

 

-Glinka tak jak pisales ValetPro napewno znajdziesz u ktoregos partnera forum,

APC mogę rozcieńczać zwykłą kranówką?
:o:o wszystko można ;) , choc ja wole to rozrabiać z woda demineralizowana ;, pytanie jak twarda wode masz w kranie.
Czy jest sens robić jakieś mieszanki do pianownicy typu trochę APC, Devila i szamponu?

jest sens ale to bardziej po korekcie :ad::ad: , jak potrzebujesz porządnie umyć i odtłuścić auto po pastach.

*Płyn do mycia felg - TENZI EN-JEE 1L
pomysl jeszcze "Tuga Alu-Teufel Spezial" troche szkoda Irona

a opony spokojnie domyjesz devilem :)

*Szczotka do felg - Nic ciekawego w dobrej cenie nie znalazłem. Na ogół przy większym myciu ściągam felgi, ale jak mycie na szybkości to warto mieć coś co wyczyści wnętrze bez zdejmowania.

No szczottka napewno sie przydaje i dobrze miec ja w swoim arsenale ja posiadam EZ Detail Brush i jestem z niej bardzo zadowolony, teraz nie wyobrazal bym sobie czyścic felgi szprychowe bez niej ;)

Korekta:

Nadwozie oczyszczone więc zaczynamy korektę. Tutaj zupełnie nie wiem jakie zestawy padów i past się nadadzą więc liczę na Wasze podpowiedzi. Na zestaw pady, pasty i maszyna chciałbym wydać ~700zł.

tutaj bede zachecal do studiowania lektury forumowej, masz juz jakies preferencje co do maszyny, rotacyjna czy orbitalna??, ciezko Ci bedzie aby sie zmiescic w 700zl na maszyne pasty i pady, chociażby dla tego ze na początek powinieneś kupić przynajmniej po dwa pady z kazdego rodzaju i wielkości, no chyba ze w grę wchodzi maszyna używana zakupiona np. z forumowej giełdy

Pranie tapicerki:

George czeka i czeka, aby pokazać co potrafi. Jakie preparaty wykorzystujecie do prania odkurzaczami? Jaki prespray?

tu tez można się rozwodzić i wywodzić, wszystko zależy od rodzaju zabrudzenia, jedni Ci poleca chemspecka ( sam lubie na nim pracowac) drudzy tersusa, a ja Ci polece odezwac sie do forumowego kolegi "poorboy" ma fajna chemie w dobrych pieniazkach, oraz wiedze ktora chetnie sie dzieli ;);)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*Zabezpieczenie felg - Zwykły wosk który wezmę do nadwozia wystarczy? Jest sens kupować oddzielny wosk do nich?

Rzuć okiem na FK1000 - tester wystarczy Ci na sporo felg (jak i na przygotowanie aut do zimy jako wosk na auto)

 

*płyn do mycia opon - Wystarczy APC?

A tu możesz kuknąć na propozycję ADBL i ich środek do czyszczenia opon.

 

9 lip 2015, o 07:42

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.