Jump to content

Jak pozbyć się zapachu psa z auta?

Killaz
 Share

Recommended Posts

Cześć,

Kupiłem auto którym poprzedni właściciel woził swojego psa. Cały czas wyczuwalna jest w wewnątrz delikatna, ale charakterystyczna woń tego zwierzaka. Każdy kto wsiądzie od razu zwraca uwagę, że "dziwnie pachnie".

Czytałem o tym trochę i z tego co rozumiem, najpierw ozonowanie a potem pranie tapicerki? Czy może odwrotna kolejność? Kupiłem jakiś tani absorber zapachów, zobaczymy czy to coś da, ale szczerze wątpię.

• 1 month later...
Cześć,

Kupiłem auto którym poprzedni właściciel woził swojego psa. Cały czas wyczuwalna jest w wewnątrz delikatna, ale charakterystyczna woń tego zwierzaka. Każdy kto wsiądzie od razu zwraca uwagę, że "dziwnie pachnie".

Czytałem o tym trochę i z tego co rozumiem, najpierw ozonowanie a potem pranie tapicerki? Czy może odwrotna kolejność? Kupiłem jakiś tani absorber zapachów, zobaczymy czy to coś da, ale szczerze wątpię.

Cześć - na szczęście Twój kłopot nie jest odosobniony (sam mam dwa duże psy)

Jedną z możliwości jest zastosowanie "Neutralizatora zapachów" tj. preparatu, który oprócz esencji zapachowych posiada w swoim składzie substancje odkażające. Nie zastępuje jednego smrodu drugim (mocniejszym i bardziej przyjemnym).

Neutralizatorem możesz spryskać powierzchnie, które są najbardziej przesiąknięte nieprzyjemnym zapachem (lub całość tekstyliów jeżeli chcesz). Jeżeli po kilku aplikacjach zapach będzie wyczuwalny - pranie

W ofercie SONAX jest taki produkt - kod producenta 292241. Zapach pozostawiony przypomina trochę zieloną herbatę

Ps. Pranie i ozonowanie oczywiście też jest rozwiązaniem (najpewniejszym w dodatku).

• 6 months later...

Ja bym zastosował wszystkie sposoby czyli:

1. solidne odkurzenie całego wnętrza

2. kompleksowe pranie tapicerki metodą ekstrakcji

3. aplikacja środka do neutralizacji zapachów ( chemspec ma dobre środki )

4. Ozonowanie całego wnętrza

Po tych zabiegach nie powinno być problemu z przykrym zapachem.

• 3 years later...
  • Moderator
2 godziny temu, Arko napisał:

Proponuję konkretne odkurzanie połączone z czyszczeniem tapicerki. Dodatkowo dodałabym jakiś nowy, dobry zapach do samochodu i powinno być ok 🙂 

No to zabłysnąłeś w wątku sprzed 3 lat 😄

Choć temat ciekawy . Kupiłem dwa miesiące temu opla zafirę w którym jeździł pies . Czuć psem mimo wielokrotnego odkurzania , mycia i wietrzenia . Jeszcze chyba zostaje pranie tapicerki i ozonowanie klimy .