Skocz do zawartości

Jak pozbyć się zapachu psa z auta?


Killaz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Kupiłem auto którym poprzedni właściciel woził swojego psa. Cały czas wyczuwalna jest w wewnątrz delikatna, ale charakterystyczna woń tego zwierzaka. Każdy kto wsiądzie od razu zwraca uwagę, że "dziwnie pachnie".

Czytałem o tym trochę i z tego co rozumiem, najpierw ozonowanie a potem pranie tapicerki? Czy może odwrotna kolejność? Kupiłem jakiś tani absorber zapachów, zobaczymy czy to coś da, ale szczerze wątpię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Cześć,

 

Kupiłem auto którym poprzedni właściciel woził swojego psa. Cały czas wyczuwalna jest w wewnątrz delikatna, ale charakterystyczna woń tego zwierzaka. Każdy kto wsiądzie od razu zwraca uwagę, że "dziwnie pachnie".

Czytałem o tym trochę i z tego co rozumiem, najpierw ozonowanie a potem pranie tapicerki? Czy może odwrotna kolejność? Kupiłem jakiś tani absorber zapachów, zobaczymy czy to coś da, ale szczerze wątpię.

 

Cześć - na szczęście Twój kłopot nie jest odosobniony (sam mam dwa duże psy)

Jedną z możliwości jest zastosowanie "Neutralizatora zapachów" tj. preparatu, który oprócz esencji zapachowych posiada w swoim składzie substancje odkażające. Nie zastępuje jednego smrodu drugim (mocniejszym i bardziej przyjemnym).

 

Neutralizatorem możesz spryskać powierzchnie, które są najbardziej przesiąknięte nieprzyjemnym zapachem (lub całość tekstyliów jeżeli chcesz). Jeżeli po kilku aplikacjach zapach będzie wyczuwalny - pranie

 

W ofercie SONAX jest taki produkt - kod producenta 292241. Zapach pozostawiony przypomina trochę zieloną herbatę

 

 

Ps. Pranie i ozonowanie oczywiście też jest rozwiązaniem (najpewniejszym w dodatku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Ja bym zastosował wszystkie sposoby czyli:

1. solidne odkurzenie całego wnętrza

2. kompleksowe pranie tapicerki metodą ekstrakcji

3. aplikacja środka do neutralizacji zapachów ( chemspec ma dobre środki )

4. Ozonowanie całego wnętrza

 

Po tych zabiegach nie powinno być problemu z przykrym zapachem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • Moderator
2 godziny temu, Arko napisał:

Proponuję konkretne odkurzanie połączone z czyszczeniem tapicerki. Dodatkowo dodałabym jakiś nowy, dobry zapach do samochodu i powinno być ok 🙂 

No to zabłysnąłeś w wątku sprzed 3 lat 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.