Skocz do zawartości

Kompletowanie zestawu.


Maciekk

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Moje auto pokryte jest czarnym metalikiem. Nie mam dostępu do wody, wiec zmuszony jestem do korzystania z myjek bezdotykowych :( .

Do tej pory w moim skromnym zestawie są dwa wiadra, Meguiars Endurance Tire Gel, coś do szyb i pędzelki.

Chciałbym się powoli doposażać :) .

Moja wstępna lista :

Z zewnątrz :

- SG Slee&Bubbly Premium Car Bath 0,5l

- Car Pro Wool Wash Mitt

- Ręcznik do osuszana( czy jeden wystarczy na cały samochód ? )

- Mac Serien Prickbort 1l

- Tenzi Prix

- Nielsen APC Cyclone

Coś dodać, lub zmienić?

Na początek chciałbym wyposażyć się w najpotrzebniejszych pomocników i powoli uzbierać cały arsenał :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciekk, Z zewnątrz to co napisałeś jest poprawne. Jeden ręcznik starczy do osuszenia. Możesz dodać coś do mycia felg ( jeżeli nie chcesz używać Iron Offa), coś do gruntownego przygotowania opon przed położeniem dressingu ( ADBL , DG #701 ). Przydać się może jakiś QD do odświeżenia po myciu. Możesz pomyśleć o preparacie hydrofobowym na szyby. Zawsze warto mieć więcej aplikatorów, mikrofibr. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Chciałbym nawoskować auto, bo na razie jeździ bez żadnego :/ ale nie wiem jaki wosk będzie odpowiedni do mojego lakieru :o ( zastanawiałem się między Soft 99 Fusso a Colinte 476). Jako cleaner postawiłem na Prima Amigo.

 

Czy po użyciu prixa i prickborta, potrzeba jeszcze glinkować lakier ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli do samochodu który wcześniej nie był w ogole glinkowany to lepsza z Valeta będzie żółta czy niebieska glinka?

 

pomarańczowa jest delikatna a nawet jak dla mnie zbyt delikatna, żółta średnia (najbardziej popularna), niebieska agresywna-twarda. Jeśli nigdy nie miałeś do czynienia z glinką to polecam żółtą jak i małą lekturę odnośnie używania viewtopic.php?f=11&t=23

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przedziale cenowym wzialbym glinke SG, w testach z Valet'em wyszła lepiej.

W relacji moderatora Pajko glinka SG wypadła z tego co pamiętam fatalnie. Zdecydowanie lepsza jest żółta ValetPRO. W dodatku można kupić za 30zł na Allegro z wysyłką free. Pomarańczowa jak dla mnie nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.