Skocz do zawartości

Krauss P7 regulacja obrotów


639

Rekomendowane odpowiedzi

Czy w w/w maszynie jest wyczuwalna zmiana obrotów? Moja na każdym biegu chodzi z jednakową prędkością, nie czuć wyraźnego przyśpieszenia lub spowolnienia szybkości. Dźwięk też jest stale taki sam. Pokrętło prędkości obraca się bez stopniowania, chodzi gładko bez skoków. Czy maszyna nadaje się tylko na złom? A może ona tak ma? Pracowałem na różnych elektronarzędziach i zawsze było czuć wyraźną różnicę w prędkości obrotowej wirnika. Czy ktoś dostrzegl to samo u siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie cos tak czułem. mam tak od poczatku jej posiadania. z czesci eksploatacyjnych to jedynie szczotki widzialem na internecie... moze oddam do serwisu elektro narzedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki miodu :)

umówiłem się z zaprzyjaźnionym serwisantem elektroniki wszelakiej i powiedział że do niej zajrzy, może to tylko potencjometr. Jeśli nie da rady to wyślę do Lak-Auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie juz diagnoza padla, potencjometr zdechal, do konca tygodnia bede mial odp czy uda sie znalezc taki sam, czy bedzie rzeźba.

 

-- 26 cze 2015, o 02:19 --

 

zapomnialem sie pochwalic ze Panowie z Auto-Lak skontaktowali sie w moim imieniu (a w zasadzie w imieniu kolegi elektronika ktory wział pod lupe moją maszyne) z producentem i ten wyslal bezplatnie na swoj koszt potencjometr. Naprawa odbyla sie w mysl zasady P&P czyli w 10min roboty. Po kilku dniach Krauss wyslal emaila z zapytaniem czy wszystko ok i czy nie potrzeba wiecej darmowych potencjometrów. Szok :shock::kox:

Wiec serwis bezgwarancyjny oceniam na 100% :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Wiec serwis bezgwarancyjny oceniam na 100% :good:

moje odczucia są całkowicie przeciwne ;/ Kupiłem maszynę w czerwcu zeszłego roku. Na wiosnę wysłałem ja na serwis gdzie przeszła przegląd (smarowanie itp). W maju pewnego pięknego poranka po prostu się nie włączyła... Dzień wcześniej podczas nakładania cleanera wszystko było ok. Znów trafiła do serwisu gdzie stwierdzono, że maszyna jest spalona i wymaga kompleksowej naprawy w cenie 250zł. Gdy zaprotestowałem ponieważ była ona jeszcze na gwarancji usłyszałem, że do sklepu trafiła w lutym i oni od tamtego czasu a nie od daty sprzedaży liczą okres gwarancyjny 12 miesięcy... Potrzebowałem maszyny więc zapłaciłem. Odesłano mi nie kompletną maszynę tzn bez akcesoriów. Gdy zadzwoniłem upomnieć się o nie zostałem dosłownie zwyzywany, że jestem naciągaczem oszustem i Bóg wie kim a na do widzenia usłyszałem żebym sp***...

Jak dla mnie jest to żenada i z tego co mi wiadomo masa osób używających stosunkowo często tych maszyn ma z nimi problemy a serwis(dystrybutor) ma to w głębokim poważaniu.

Maszyna znów nie działa nie jestem w stanie nawet ręcznie obrócić talerzem oporowym...

Po wielu telefonach po studiach w Krakowie zdecydowałem się na zakup lare która jest nie wiele droższa i nikt nie ma z nimi problemów pomimo użytkowania profesjonalnego.

Zdecydowanie NIE POLECAM!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odkopie temat...

 

Może ktoś się orientuje jaki regulator obrotów pasuje do Krauss P7 / Lare EPl-11?

 

Maja EPL 11 żyje własnym życiem. Czasami w ogóle nie startuje na 1, dopiero po lekkim przekręceniu regulatora zaczyna pracować.

W trakcie pracy potrafi skakać na obrotach itp.

 

Sprzęt oczywiście już po gwarancji a serwis nie interesuje przebieg zaledwie kilku aut... po gwarancji to po gwarancji i pa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Hej ja mam inny problem z moją P7 mianowicie podczas pracy wyrzuca stopiony smar na polerowaną powierzchnie -ktoś miał podobny problem?Nie mam dla porównania innej maszyny i nie wiem czy smaru jest za duzo czy dali niewłaściwy,problem występuje nawet po jednym el więc nie trzeba bardzo katować żeby uzyskać taki efekt

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.