Jump to content

Malowanie chlapaczy


Tomeq631
 Share

Recommended Posts

Witam. Chciałem w moim samochodzie odswieżyc chlapacze i pomyślałem ze pomaluje je plastidipem albo czymś podobnym (gumą w sprayu). Z tąd do Was pytanko czy to wytrzyma czy lepiej odpuścić taki zabieg?

Link to comment
Share on other sites

zamiast plastidipa wolałabym zmatowić, na to podkład do plastiku i lakier strukturalny, które dłużej wytrzymają niż ta guma. Zależy jak użytkujesz auto i czy często dotykasz/ocierasz chlapaczami.

Link to comment
Share on other sites

Plastidipa nie uzywałem, ale malowałem plastikowe elementy zderzaka Dinitrolem - kozacka struktura wyszła i trzymało sie jak złe na Volvo S60. Bez podkładu, zmatowione papiórem.

Polecam, jeśli chcesz uzyskać "chropowatą" strukturę.

Link to comment
Share on other sites

Super pomysł z tym lakierem strukturalnym, tzn faktura materiału i tak jest chropowata czy muszę go papierem sciernym matowić czy wystarczy odtłuscic i malować?

Link to comment
Share on other sites

U mnie plastik był porysowany i trochę schodziła taka "wierzchnia warstwa", więc papierem opierdzieliłem - mała powierzchnia i szybko poszło. Ale jak masz bez rys i nic Ci nie schodzi, to odtłuść tylko - takie moje zdanie.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Taki nalot na chlapaczach, który niczym nie schodzi to czym potraktować?

all.jpg

Benzyna ekstrakcyjna nie daje rady. Nie wiem, czy to może guma ze starości taka się nie zrobiła. Tylko teraz jeśli użyję papieru ściernego, to zniszczę całą strukturę, natomiast jeśli pomaluję po samym tylko odtłuszczeniu, to może odłazić w tych miejscach. Macie jakieś pomysły?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.