Skocz do zawartości

Meguiar's NXT Generation Tech waX 2.0 vs Gold Class Carnauba


mario704

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie chciałbym znać waszą opinię odnośnie tych dwóch wyżej wymienionych.

Kolor wozidła czarny metallic bez korekty zero konkretnych rys dość dużo swirli.

Na YT nxt robi cuda na samochodach i bardzo dobrze maskuje jednak jak jest naprawdę jak z trwałością? poleży to miesiąc albo chociaż 3 tyg na samochodzie?jak look?

Miał ktoś do czynienia z tymi dwoma woskami? jak się sprawują na ciemnych lakierach? jak z maskowaniem niedociągnięć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mario704, mam obydwa woski. NXT to syntetyk a Gold Class hybryda wzbogacona carnaubą. Moim zdaniem na czarny lakier lepiej nadaje się Gold Class, gdyż ma więcej olejków i glaze'u niż NXT. Z drugiej strony NXT dłużej poleży. Obydwa woski mają bardzo fajny, specyficzny dla siebie zapach.

Jeśli chodzi o aplikację i docieranie to jest podobnie dobrze i nie ma się co czepnąć. No może poza tym, że czasem w przypadku NXT zostają po dotarciu lekko zauważalne smugi, które znikają po kilku dniach lub po pierwszym myciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mario704, mam obydwa woski. NXT to syntetyk a Gold Class hybryda wzbogacona carnaubą. Moim zdaniem na czarny lakier lepiej nadaje się Gold Class, gdyż ma więcej olejków i glaze'u niż NXT. Z drugiej strony NXT dłużej poleży. Obydwa woski mają bardzo fajny, specyficzny dla siebie zapach.

Jeśli chodzi o aplikację i docieranie to jest podobnie dobrze i nie ma się co czepnąć. No może poza tym, że czasem w przypadku NXT zostają po dotarciu lekko zauważalne smugi, które znikają po kilku dniach lub po pierwszym myciu.

 

Jak z maskowaniem jednego i drugiego i który daje lepszy wet look bo na tym mi głównie zależy. :)Trwałość w granicy do miesiąca mi wystarczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden i drugi ma fillery, także maskowanie rys działa. Wetlook lepszy z GoldClassa, gdyż (jak już pisałem) posiada on więcej olejków i glaze niż NXT. Jeśli chodzi Ci o jeszcze większe przyciemnienie koloru, to lepszy powinien być Black Wax, z jeszcze większą ilością olejków i glaze (przy czym tego wosku nie mam i opisuje Ci jego właściwości na podstawie forum meguiarsonline.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę kładłem NXT po zimie żeby ukryć to i owo. W garażu miałem 10 stopni, podsychał do 10 min. Ścierałem i polerowałem jedną fibrą następnie druga czysta żeby zlikwidować własnie mazy, kładłem bardzo cienką warstwę. Look po nim jest :song:

 

że czasem w przypadku NXT zostają po dotarciu lekko zauważalne smugi, które znikają po kilku dniach lub po pierwszym myciu.

 

Zauważyłem że jak za dużo go nałożyć takie kwiatki wychodzą, dlatego trzeba nakładać na ubogo i wszystko będzie ok.

Dla mnie to jest taki wosk pomiędzy sezonami, na loto wpada inna opcja i na zimę też :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że jak za dużo go nałożyć takie kwiatki wychodzą, dlatego trzeba nakładać na ubogo i wszystko będzie ok.

Dokładnie, jedna (a jeszcze lepiej dwie) b. cienkie warstwy to optimum zarówno pod względema aplikacji, docierania, looku i trwałości. Ja mam jeszcze taki patent, że woski kładę maszyną DA. Wychodzi idealnie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kropeling z użyciem Prima Slick na NXT nakładanym po zimie bez przygotowań po pierwszym myciu po dwóch tygodniach
:good:

NXT to juz niemłody zawodnik a moim zdaniem cały czas robi robotę...

 

Ode mnie NXT2.0 + UQD w jesiennym deszczu ponad 5 lat temu :)

nqiWzOH.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak potwierdzam, miałem do czynienia tylko z NXT 2.0 w puszce i BSD.

NXT ukrywa wiele niedoskonalosci lakieru i przyciemnia lakier.

 

 

 

 

Wiem, ze BSD to innego rodzaju preparat, ale BSD ciężko dopolerować i w mojej subiektywnej ocenie uwydatnia rysy.

 

Tak na marginesie, nie mam porównania do słynnych Coli albo FK. Czy one tez tak maskują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.