Skocz do zawartości

Odtłuszczanie budżetowe czyli JULA


PisKooR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam....

kilka dni temu kupiłem taki środek

http://www.jula.pl/catalog/motoryzacja/ ... cy-629081/

...głownie dlatego że dostałem bon na 30 pln do Juli :-)

trudno mi powiedzieć czy działa... ale spryskałem nim samochód do tego Tenzi Prix... i generalnie czarne kropki po smole zeszły.... pytanie oczywiście na ile mocno się trzymały...

 

Wzorcem jest na tym forum chyba Pricbot i mam pytanie do jego użytkowników...

jaką on ma konsystencję ? czy w dotyku tez jest taki.... lekko tłustawy ???

 

Środek z juli w trakcie spłukiwania woda robi się kremowy... tak jakby się "ścinał" i ładnie się spłukuje... aczkolwiek chyba potem i tak należy przetrzeć lakier czymś jeszcze...

 

teraz jest promocja na cos takiego..

http://www.jula.pl/catalog/motoryzacja/ ... no-629010/

cena jak za 4 l jest niezła nawet jeśli trzeba go użyć nieco więcej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prickbort jest lekko tłusty. Po kontakcie z wodą robi się biały i śmierdzi naftą. Nie jest to uciążliwy zapach ale wyraźnie wyczuwalny.

 

 

No to można zakładać że to co mam jest czymś bardzo podobnym... bo pachnie i zachowuje się tak samo...

teraz pozostaje sprawdzić czy ten w bańce 4L ma podobne właściwości...Jeśli tak... to będzie dobra okazja..

 

Mam przy okazji pytanie...

czy można jednocześnie używać czegoś a`la IronX i Prickbot

czy należy robić jedno - umyć - drugie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam przy okazji pytanie...

czy można jednocześnie używać czegoś a`la IronX i Prickbot

czy należy robić jedno - umyć - drugie..

 

Ja oba produkty staram się stosować na suchą powierzchnię. Prickbort musi być stosowany na suchą powierzchnię, bo jest lżejszy od wody i po nie spływa. IronX w wodzie się rozpuści i spłynie razem z kroplą a powinien przy aplikacji mieć kontakt z zabrudzeniami, które usuwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam i używałem Avfettning, kupiłem go we wrześniu przypadkowo będąc w Juli, miał mi pomóc w ogarnięciu zimówek ze smoły. Zapach, kolor i konsystencja jak prickbort i na tym podobieństwo się kończy. Na felgi ze sporą ilością smoły aplikowałem Avfettning trzykrotnie, faktycznie smołę rozpuszczał bo brązowe strużki płynęły ale ciapki całkowicie nie schodziły, musiałem poprawić prickbortem. Avfettning aplikowałem trzykrotnie a po tym jeszcze poprawiłem prickbortem, trzy pozostałe felgi załatwił prickbort po dwóch aplikacjach. Różnica w cenie nieznaczna, Avfettning 27zł, prickbort około 35zł ale za jakość i oszczędność czasu ja osobiście wolę dopłacić do prickborta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avfettning 27zł, prickbort około 35zł ale za jakość i oszczędność czasu ja osobiście wolę dopłacić do prickborta.

teraz 4L za 34 pln więc ... ponad 4 x taniej niż prickbort :-)

do popsikania przed myjnią bezdotykową chyba może być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.