Jump to content

motocykl czyszczenie chromu i aluminium


tasek
 Share

Recommended Posts

Witam

Nie mogłem znaleźć podobnego tematu więc założyłem nowy.

Panowie co polecicie do czyszczenia chromu i aluminium w motocyklu? Nie chciał bym eksperymentować. Jakąś pastę lub mleczko. czy marketówki takie jak turtle wax lub car plan do chromu to kiła?

Jaki produkt jest nr 1?

Autosol metal polisch jest naprawdę najlepszy? Uzywa się go aby przywrócić i wypolerować chrom/ aluminium ale czy ma jakieś właściwości ochronne, można go używać regularnie np raz w miesiącu, czy lepiej chromy woskiem potem traktować?

 

Czym najlepiej myć motocykl? Piana aktywna raz w tygodniu w przypadku cruisera nie narobi szkód na aluminium/ chrom? Mam magi i ValetPro Advanced Neutral Snow Foam

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Jeśli błyskotki są w dobrym stanie, a chcesz tylko o nie dbać i utrzymywać w dobrym stanie to Metal Polish będzie według mnie zbyt mocny, zostawi mikroryski co objawi się lekkim zmatowieniem powierzchni, według opisów ma on w sobie jakieś zabezpieczenie ale osobiście tego nie sprawdzałem.

 

Za radą Pawła z MXNowicki zazwyczaj w przypadku mocno zajechanych elementów używam właśnie MetalPolisha żeby je odszczurzyć, a później wykańczam 1z Einszett Chrompflege, ten środek fajnie się sprawuje i wiem, że zabezpiecza bo używam go na kranach w domu i po pierwsze woda ucieka elegancko, a po drugie mniej kamienia i osadów siada. Według mnie jest on na tyle delikatny, że swobodnie możesz korzystać z niego po każdym myciu, usunie ślady po wodzie i wyciągnie połysk. Ważne żeby wypracowywać go miękką gąbką np. finishową i docierać delikatną fibrą, bo wypracowywania fibrą takie powierzchnie nie wybaczają i prowadzi to do mikrorys.

Jeśli chodzi o zabezpieczenie to możesz ograniczyć się tylko do ChromPflege, ewentualnie używać wosków do wyższych temperatur pokroju FK 1000p.

 

Z tych dwóch pian zdecydowanie ograniczyłbym się do ValetPro ewentualnie pomyśl o Shiny Garage Fruit Snow Foam, bo Magi w koncentracie jest dosyć mocną zasadą, a nie wiadomo czy w rozcieńczeniu na Twój stop metali nie zadziała szkodliwie. jeśli masz jakieś rdzawe naloty itp. to przed pastą, po pianie użyj neutralnego deironizera i delikatnie wypędzelkuj.

Link to comment
Share on other sites

dzieki rozważam white diamond do chromu i 1z Einszett Chrompflege.

Jaki deironizer polecisz kolego żeby nie eksperymentować i nic nie uszkodzić?

Link to comment
Share on other sites

Jeśli to polerowane aluminium niezabezpieczone lakierem bezbarwnym to musisz się liczyć, że każdy środek spowoduje, że lekko zajdzie.

Według mnie numerem 1 jest ValetPro Dragons Breath, śmierdzi jak każdy, smród jest mniej uciążliwy niż w przypadku SG Iron OFF V3, dzięki postaci żelu nie spływa od razu i nie zasycha, skutecznością dorównuje niegdysiejszemu królowi CP IronX'owi i nigdy nie miałem problemu żeby coś uszkodził, nawet na jednym motocyklu, no i cena też atrakcyjna, w tej kwestii lepiej wypada tylko Tuga Chemie Alu Teufel(też fajny aczkolwiek raczej do mycia na co dzień, bo do odszczurzania jest za słaby) i Tenzi Prix(wodnisty i mało skuteczny).

Link to comment
Share on other sites

Ostatnio używałem właśnie Dragona na przemian z Vampirem od ADBL i obydwa działały bardzo dobrze, oba miały gęstszą konsystencję i nie spływały tak szybko jak inne produkty. Nawet mam wrażenie że Vampir miał mniej intensywny zapach niż Dragon, cenowo chyba też wychodziły podobnie.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Kiedyś kupiłem sobie AUTOSOL Anti Blau do kolektorów. Ostatnio kumpel użył go na wydech chromowany i nawet radził sobie z przebarwieniami i brudem, ale używał do tego polerki. Jak chodzi o kolektory to też efekt bardzo zadowalający.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Szybkie pytanie żeby nie zakładać nowego tematu. Mam nową ramę na dach ciężarówki do halogenów, chromowaną, czym mogę ją zabezpieczyć póki leży w domu aby jak najdłużej cieszyła blaskiem? Mam pod ręką wosk Softa, miałoby to sens czy niekoniecznie?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.