Skocz do zawartości

Dziwne piano black


golden0282

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, trafiło mi się do odświeżenia BMW X5 z 2006 roku, słupki i listwy wokół szyb wyglądają jak piano black , jednak jak do tej pory jeszcze nie spotkałem się z taką sytuacją podczas regeneracji piano black ,więc pewności nie mam .Wygląda to tak :

 

6eHR95.jpg

ZMnXAP.jpg

 

 

Wydawało mi się oczywiste , że polerowanie załatwi sprawę , użyłem FG400 na białym flexi na rotacji , wypracowałem paste , zero poprawy. Jednak najbardziej zdziwiło mnie to , że pad nie zabarwił się na czarno jak to zwykle bywa przy polerowaniu piano black . Zrobiłem jeszcze kilka prób ale poprawa była prawie niezauważalna. Na małym kawałku użyłem papierów 2000 i 2500 , i fg400, jedyne co się poprawiło to odbicie światła.

 

 

Będę wdzięczny za jakiekolwiek sugestie co z tym zrobić.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

golden0282, u mnie piano na slupkach pokryte jest bezbarwnym i nie farbuje padow. Czy powierzchnia jest chropowata w dotyku czy gladka?

 

Powierzchnia jest gładka .Na to by wychodziło, że zewnętrzna warstwa to bezbarwny , ale chyba z dodatkiem tytanu , nawet farecla go nie rusza :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

golden0282, jakieś felerne to piano, z reguły oryginalny shadowline z bmw był do ruszenia maszyną.

Niestety przy ostrzejszej chemii te listwy lubią się odbarwić.

Może coś zareagowało głebiej i dlatego się pozbyć nie możesz :o

 

 

Kiedyś miałem styczność z identycznym autem i w tamtym przypadku przed wyglądało to o wiele gorzej , ale udało mi się to naprawić bez większego wysiłku , jednak tamto piano było "normalne"

 

sygx.jpg

pzpf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polakieruj Pan i po problemie. Nawet w domowych warunkach, jeśli nie chcesz wydawać kasy u lakiernika.

jak nie ogarnia to będzie to gorzej wyglądało niż przed lakierowaniem..

ale jak nie idzie to kolega ma racje, tylko lakierowanie, ale czy klient zapłaci :P ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Z ciekawości zapytam, poradziłeś sobie z tym jakoś?

 

I tak i nie :) , Polerowanie przy użyciu różnych kombinacji nawet dość hardkorowych nie przyniosło żadnego efektu , słupki i listwy potraktowałem 3 razy owatrolem polytrolem , w świetle dziennym wyglądało to bardzo dobrze oczywiście w porównaniu z tym jak wyglądało przed , przy sztucznym świetle nieco gorzej ale tragedii nie było . Jedynym słusznym wyjściem w tej sytuacji byłoby polakierowanie , ale niestety to nie wchodziło gre. Zdjęć nie robiłem , bo jednak taki sposób to trochę sztuka dla sztuki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.