Skocz do zawartości

Meguiar's Ultimate Quik Wax


wiggly

Rekomendowane odpowiedzi

Panie i Panowie :)

 

Kompletuje zestaw do zimowego mycia samochodu. Niestety samochód będzie stał i będzie myty pod chmurką więc będę preferował mycie bezwodne do którego wybrałem:

 

meguiars wash and wax anywhere

 

Na to chciałbym położyć jeszcze jakiś wosk, również w spraju np.: Meguiar's Ultimate Quik Wax

 

Na zimę samochód zostanie zabezpieczony woskiem Swissvax Shield. Czy produkty (QW) nadadzą się do odbudowy warstwy ochronnej? Ten Megs to syntetyk, może lepiej wybrać coś naturalnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ultimate Quik Wax to bardzo dobry produkt, łatwy w aplikacji, mocno podbija wygląd, sam w sobie ładnie kropelkuje. Będzie ok :good:

 

Mycie bezwodne bym odpuścił, bo w zimę jest mega syf na ulicy i porysujesz lakier...

 

Zdaje sobie z tego sprawę, dlatego pierwszy etap to płukanie na bezdotykowej. Potem dopiero mycie bezwodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedno. Czy umycie szamponem bezwodnym z woskiem i użycie quik waxa ma sens? Teoretycznie powinno to dać podwójną warstwę wosku. A w praktyce? Może lepiej wyorzystać Eco Touch lub Poorboy's spray and wipe do mycia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ostatecznie odpuściłem Wash and Wax Anywhere i kupiłem Duragloss Rinseless + Duragloss Aquawax. Efekt generalnie mi się podoba, ale mam pytanie. Na pojemniku z woskiem napisano, żeby samochód umyć, spłukać, nałożyć wosk i dopiero wytrzeć. Z racji tego, że mycie bez spłukiwania wymaga szybkiego osuszenia, nie jest za bardzo możliwe aby przystąpić do niego dopiero po spryskaniu woskiem. Jaka jest praktyczna różnica pomiędzy:

 

1. myciem, spłukaniem, nałożeniem wosku i wysuszeniem + wytarciem wosku

2. myciem, osuszeniem, nałożeniem wosku, wytarciem wosku

 

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czyli tak jak i ja :) Tylko chodziło mi bardziej o to, czy Aquawax psikany na osuszony samochód ma takie same właściwości jak psikany zgodnie z instrukcją czyli na mokry samochód. Ale skoro stosujesz zgodnie z pierwszą metodą i jest dla Ciebie ok to pewnie i dla mnie będzie dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiggly ja tam nigdy na tego środka nie kładłem na mokro , co innego podobny z nazwy wosk AutoGlyma AQUA WAX , który kładziemy na wilgotny lub wstępnie osuszony lakier . W sklepie u Sebastian też nie ma nic by kłaść na mokry lakier .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby było jasne, cały czas mówię o tym środku:

 

http://www.detailer.pl/sklep/woski-i-se ... awax-.html

 

 

Sposób użycia:

1. Umyj samochód i spłucz bieżącą wodą.

2. Spryskaj powierzchnię karoserii Duragloss Aquawax.

3. Wytrzyj do sucha ręcznikiem z mikrofibry.

 

Generalnie o osuszaniu jest na samym końcu, a nie pomiędzy myciem, a psikaniem Aquawaxem. Ale nie ma co już drążyć tematu, jeśli potwierdzacie że na sucho też jest OK to mi to z powodzeniem wystarczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.