Skocz do zawartości

Zestaw początkującego - czarny lakier Panther Black


chwileulotne85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Kupuję pierwszy poważny zestaw.

Ogólnie chodzi mi o uniwersalny zestaw kosmetyków mający na celu zabezpieczenie auta na zimę oraz ładny wygląd na wiosnę/lato.

Dodatkowo chcę troszkę spolerować ręcznie odpryski na masce samochodu - form mondeo mk4 lakier czarny Panther Black.

 

Proszę o sugestię co mogę dodać (usunąć, zamienić) w zestawie.

 

Duragloss Car Wash Concentrate #901 473ml 28,90zł

Duragloss Pre-Cleaner #652 236ml 40,90zł

Duragloss Track Claw Racing Polish 473ml 89,90zł

Eurow Waffle Drying Towel (33cm x 33cm) 1 szt. 12,90zł

Meguiar's Ultimate Compound 450ml 59,90zł

TriColor Applicator 1 szt. 21,90zł

Chemical Guys Big Chubby Microfiber Wash Sponge 1 szt. 32,90zł

ValetPRO Yellow Poly Clay Bar 100g 29,90zł

Yellow HD Microfiber (40cm x 40cm) 1 szt. 4,90zł

Blue Microfiber (50cm x 60cm) 1 szt. 7,90zł

Duragloss New Look Tire & Rubber Dressing #253 118ml 19,90zł

Razem do zapłaty: 349,90zł

 

Nie mam myjki, więc w gre będzie wchodziło ręczne aplikowanie szamponu. Potem glinka i Duragloss Pre-Cleaner #652. Potem wosk Duragloss Track Claw Racing Polish.

 

Mam pytanie kiedy użyć Meguiar's Ultimate Compoundn odpryski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo chcę troszkę spolerować ręcznie odpryski na masce samochodu

 

Mam pytanie kiedy użyć Meguiar's Ultimate Compoundn odpryski?

 

O ile dobrze zrozumiałem, to sądzisz, że UC jest środkiem do usuwania odprysków lakieru...? UC to pasta polerska, dająca jakieś tam rezultaty podczas pracy ręcznej. UC możesz usunąć swirle, czasami hologramy i drobne ryski. Na odpryski lakieru jedynie ręcznie zestaw naprawczy, lub lakierowanie całego elementu.

 

Nie mam myjki, więc w gre będzie wchodziło ręczne aplikowanie szamponu.

 

Szamponu się nie aplikuje - szamponem się myje... I właśnie myje się ręcznie, rękawicą, lub trochę bardziej hardcorowo - gąbką/szczotką ;) Myjka służy przede wszystkim do pre-washu, gdzie podstawowym środkiem myjącym jest aktywna piana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Może dokładniej opiszę sprawę.

 

 

Myjki nie posiadam, więc umyję ręcznie.

Czy do tego wystarczy mi gąbka z mikrofibry? Myślę o Chemical Guys Big Chubby Microfiber Wash Sponge, czy może wziąć coś innego?

 

Po umyciu szamponem Duragloss Car Wash Concentrate #901 mam w ogóle kupować ręcznik do osuszania? Np. taki - Eurow Waffle Drying Towel (33cm x 33cm)??

 

Po umyciu planuję w ruch wziąć glinkę ValetPRO Yellow Poly Clay Bar 100g by pozbyć się różnych brudów z auta.

 

Potem chcę załatwić odpryski na masce kupując zaprawkę lakierniczą (lakier bazowy (kolor) 25ml + lakier bezbarwny 25ml + podkład-środek wiążący rdzę).

 

 

Potem planuję użyć Duragloss Pre-Cleaner #652 236ml i na to wosk Duragloss Track Claw Racing Polish 473ml. Czy te preparaty mam nanosić gąbką czy np. tym aplikatorem (miękka strona?) - TriColor Applicator ?? Czy może lepsza jest zwykła mikrofibra?

 

Co z szybami ? Czy używać obu preparatów (Duragloss Pre-Cleaner #652 236ml i Duragloss Track Claw Racing Polish 473ml)?? Czy tylko sam wosk, tez używać TriColor Applicator czy mikrofibrę?

 

 

 

Po nawoskowaniu (1 lub 2 warstwy) chcę pozbyć się hologramów i swirli na masce używając Meguiar's Ultimate Compound 450ml. Rozumiem że korzystam z aplikatora TriColor Applicator?

 

 

Do opon chcę użyć Duragloss New Look Tire & Rubber Dressing. Mam do tego używać zwykłej mikrofibry? Wiem, że używa się specjalnych szczotek, ale czy są konieczne?

 

 

 

Mam pytanie co z plastikami i listwami chromowanymi na zewnątrz samochodu? Kupować coś extra?

 

Co myślicie o tym zestawie, co byście dodali, ewentualnie zmienili.

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chwileulotne85 - po kolei:

 

umyję ręcznie.

Czy do tego wystarczy mi gąbka z mikrofibry? Myślę o Chemical Guys Big Chubby Microfiber Wash Sponge, czy może wziąć coś innego?

 

Na początku gąbka z MF wystarczy - potem zakupisz sobie rękawicę z owczej wełny, a gąbka z MF zostanie na felgi i progi.

 

Po umyciu szamponem Duragloss Car Wash Concentrate #901 mam w ogóle kupować ręcznik do osuszania? Np. taki - Eurow Waffle Drying Towel (33cm x 33cm)??

 

Obowiązkowo musisz osuszyć auto, gdyż "kranówka" po wyschnięciu pozostawi na lakierze waterspoty, które jest czasami trudno usunąć. Chyba, że do spłukiwania użyjesz wody demineralizowanej - ale i tak lepiej osuszyć lakier - szybciej będziesz mógł przejść do kolejnego etapu pucowania auta.

 

Potem planuję użyć Duragloss Pre-Cleaner #652 236ml i na to wosk Duragloss Track Claw Racing Polish 473ml. Czy te preparaty mam nanosić gąbką czy np. tym aplikatorem (miękka strona?) - TriColor Applicator ?? Czy może lepsza jest zwykła mikrofibra?

 

Do cleanera proponuję użyć aplikatora z MF, a do wosku - aplikatora gąbkowego. TriColor wg mnie średnio nadaje się do wosku - ewentualnie możesz nim nakładać cleaner.

 

Co z szybami ? Czy używać obu preparatów (Duragloss Pre-Cleaner #652 236ml i Duragloss Track Claw Racing Polish 473ml)?? Czy tylko sam wosk, tez używać TriColor Applicator czy mikrofibrę?

 

Szyby dobrze byłoby umyć :D Produktów jest full - wybierać, przebierać u forumowych sprzedawców, a po opinie sięgnąć do odpowiedniego tematu na forum.

Przed woskiem oczywiście cleaner - obowiązkowo.

 

Po nawoskowaniu (1 lub 2 warstwy) chcę pozbyć się hologramów i swirli na masce używając Meguiar's Ultimate Compound 450ml. Rozumiem że korzystam z aplikatora TriColor Applicator?

 

Swirle i hologramy usuwasz PRZED cleanerem i woskiem, a nie PO. Cleaner i wosk to finał procesu "pucowania" - pracę UC wykonujesz po glinkowaniu. Ręcznie UC pracujesz przy pomocy TriColora.

 

Do opon chcę użyć Duragloss New Look Tire & Rubber Dressing. Mam do tego używać zwykłej mikrofibry? Wiem, że używa się specjalnych szczotek, ale czy są konieczne?

 

Do nakładania dressingu używasz aplikatora z gąbki (lub nawet zwykłego kawałka gąbki, lub zmywaka kuchennego z gąbki). Przed dressingiem jednak wyczyść dokłądnie gumę opon - inaczej dressing spłynie Ci przy pierwszym kontakcie z wodą.

 

Mam pytanie co z plastikami i listwami chromowanymi na zewnątrz samochodu? Kupować coś extra?

 

Do plastyków na zewnątrz proponuję Koch Chemie Nano Magic Plast Care, do wewnętrznych plastyków - PB NL. Listwy chromowane na zewnątrz możesz zabezpieczyć tym samym woskiem, który nałożysz na lakier. Jeżeli chcesz czyścić chromy - musisz zastosować odpowiedni środek do czyszczenia/polerowania chromu.

 

To tyle tak na szybko. Polecam poczytać odpowiednie tematy na forum - dowiesz się o wiele więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zestaw zakupiony i zaaplikowany. Jestem zadowolony :) mam jeszcze pytanie co z myciem po nałożeniu wosku. Czy po większym deszczu i jeździe po lekkim błocie wystarczy spłukać auto wodą demineralizowana na myjni i wytrzeć ręcznikiem? Czy trzeba stosować jednak pianownice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po większym deszczu i jeździe po lekkim błocie wystarczy spłukać auto wodą demineralizowana na myjni i wytrzeć ręcznikiem? Czy trzeba stosować jednak pianownice?

 

Ani sama woda demineralizowana, ani sama piana nie domyją Ci auta. A spłukanie auta wodą na myjce i "wycieranie" lakieru po takim spłukaniu ręcznikiem gwarantuje Ci nowe rysy na lakierze. Jeżeli masz nałożony wosk, możesz - jeśli nie chcesz myć auta na bazdotyku proszkiem - spłukać lakier porządnie wodą. Jednak to nie domyje auta, a jedynie spłucze większy brud (zresztą nawet pełny cykl na bezdotyku nie spowoduje, że auto będzie naprawdę czyste). Ostatecznie użyj piany z pianownicy, a potem spłucz ją demineralką na bezdotyku. Potem zero ręcznika - jedynie wyjazd z myjni i przejażdżka 1-2 km z prędkością >80 km/h. Jeżeli wosk/sealant ma się dobrze, woda zostanie zdmuchnięta przez pęd powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.