Skocz do zawartości

Opel Astra 2013r


mariuszmarysia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników.

 

Przedstawiam ostatnio wykonaną korektę lakieru na samochodzie Opel Astra 2013r.

Autko pół roczne z przebiegiem ok. 15tys km. Lakier w pełni oryginalny.

 

Niestety auto już wymagało pracy. Pewna osoba chciała zrobić właścicielowi niespodziankę i umyła samochód szczotką do zamiatania bez porządnego wstępnego spłukania grubego brudu. Na całym samochodzie dużo swirlli pełno rys i zmatowień.

Wstępne ustalenia to menzerma 2500 aby zlikwidować większość zarysowań bo na auto żal było patrzeć w słoneczną pogodę.

 

Menzerma 2500 na średnim padzie nie dała rady wszystkim zarysowaniom więc ruszyłem 500 na białym flexipadzie.500 poszła na maske oraz wszystkie grubsze rysy punktowo .Następie pare przejazdów 2500 i wykończenie na miękkim padzie 3000.

Lakier dosyć miekki ale po 2500 i tak zostaja hologramy wiec konieczne było delikatne finiszowanie.

 

1dzień 11godz. Mycie,domycie felg nadkoli, prickebroat, odtłuszczenie,glinka miejscowo,korekta 500+2500 mycie

2dzien 7 godz.korekta 3000menzerma ,mycie.

3dzien 3godz.cleaner wosk wnęki i dresingi.

 

Z korekty jestem zadowolony zostało może z 6rysek które trzeba by ciąć futrem lub papierkiem3000 a nie chciałem tego robić bo auto za świeże.Ocenie na 90%.

Produkty

 

IPA - ISOPROPYL ALCOHOL

SNB MAC PRICKBORT MAC 124

TENZI TRUCK

4NANO ULTRA VIOLET

SHINY GARAGE FRUIT NEUTRAL SNOW FOAM 1L

CAR PRO IRONX LEMON

SHINY GARAGE LIME APC

CLEANER AMIGO +COLONITTE 476S

LUDWIK po korekcie

Pędzelki,rękawica dredowa,ręczniki itd.

 

 

Zapraszam do zdjęć…..robione zwykłą cyfrówką. Zdjęcia samochodu są jeszcze przed woskowanie.

 

 

OHCfvG.jpg

bNsXl2.jpg

JiAF1W.jpg

TuiQSb.jpg

Fe17J3.jpg

av9LRm.jpg

16w95d.jpg

vlt65d.jpg

c4V59I.jpg

AUzjsH.jpg

wgnjPf.jpg

or6gAJ.jpg

NgecQM.jpg

XhT8IZ.jpg

u979iN.jpg

yyyihn.jpg

iC26kU.jpg

RQzscf.jpg

Mm07Ci.jpg

3s0LFD.jpg

3q7RfO.jpg

Uu7dVF.jpg

YVunJM.jpg

iQMzWG.jpg

zUXjGU.jpg

cUmLsh.jpg

PtvrGg.jpg

FkEBPO.jpg

szl8Df.jpg

qvIBZR.jpg

6yTjUj.jpg

yQhbTg.jpg

0jpQNd.jpg

UbOXCk.jpg

TZ13u9.jpg

vAcuIL.jpg

8NueEM.jpg

jzFAI3.jpg

MCKI0a.jpg

fKcHvI.jpg

ThZF3x.jpg

MM4gWw.jpg

cOaPrb.jpg

N5dDe2.jpg

xoLWbd.jpg

Jd14ig.jpg

3mqn3Y.jpg

cRP3lB.jpg

JLchhh.jpg

GPVWrO.jpg

Sw1pht.jpg

ITjt20.jpg

6RJbGw.jpg

0rqZW5.jpg

0SN2QF.jpg

lrCj8y.jpg

asOXFE.jpg

XGAV2v.jpg

KCG5qa.jpg

hfMCpn.jpg

yoGPQM.jpg

bpydGc.jpg

O75Urv.jpg

GsO9Gn.jpg

h7PxNj.jpg

Ahy0d2.jpg

FjsyAX.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra robota :good: Uwielbiam akcje "po typowym myciu" :D Od razu mi się przypomina sytuacja jak zrobiłem korektę żonowego polo black i stało w garażyku już mocno przykurzone,a babcia wparowała z jakąś szmatą i wszystko wytarła :wallbash: Chciała dobrze :ad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć jak było myte bo auto

1raz na oczy widziałem,faktycznie po lakierze dał bym 10lat. Koło anteny to faktycznie pasta ale znikła przed cleanerem.zdjęcia były przed woskiem gdzie coś mogło zostać w szczelinach.ale potem jeszcze inspekcja z patyczkiem do uszu i jest elegancko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć jak było myte bo auto

1raz na oczy widziałem,faktycznie po lakierze dał bym 10lat. Koło anteny to faktycznie pasta ale znikła przed cleanerem.zdjęcia były przed woskiem gdzie coś mogło zostać w szczelinach.ale potem jeszcze inspekcja z patyczkiem do uszu i jest elegancko.

 

Ten lakier od samego patrzenia sie rysuje, wiem bo sam mam taki kolor na Insigini, to jest dark mahogany, fakt ze moje auto ma 2 lata i lakier tak nie wyglada, ale sam myje.I wlasnie jak nie ma slonca to wyglada jak czarny, a gdy slonce przyswieci to sie mieni na zloto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.