Skocz do zawartości

Miernik DeFelsko PosiTector 200


xxManiekxx

Rekomendowane odpowiedzi

Noszę się z zamiarem kupna miernika.. jak to wkońcu jest z urządzeniem PosiTector 200? Oczywiście w wersji Advance i z tego co wiem z sondą B.

Jedna firma twierdziła że PosiTector nie rozdzieli warstw lakieru na lakierze samochodowym twierdząc że są one zbyt podobne. Druga natomiast firma twierdzi, że da radę jednakże czekają na dostawę sond typu B (o najmniejszym zakresie) czyli najbardziej dokładne wtedy dokładnie będzie można zrobić test na autach bo jak narazie stosowali w meblarstwie i przy produkcji AGD itp.

 

Z informacji znalezionych w internecie natknąłem się między innymi na artykuł

http://www.detailedimage.com/Ask-a-Pro/ ... ess-gauge/

 

Ktoś miał okazję korzystać z tego miernika? Jak to jest naprawdę czy faktycznie jest wart swojej ceny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno Positector 200 Advance z sondą B mierzy nie tylko lakier na plastiku.. a w zasadzie na praktycznie każdej powierzchni. Przy mnie dyrektor sprzedaży mierzył lakier na metalu tylko niestety miał sondę do pomiarów głównie do farb na betonie itp. dlatego nie rozdzielił warstw. Twiedził że sondą B rozdzieli warstwy i będzie można robić pomiary na metalu, aluminium, plastiku itp.

Wiadome że jeżeli nie da rady rozdzielić warstw i nie robił by pomiaru na metalu to zakup był by conajmniej przesadzony. Jeżeli jednak da radę to chyba nie ma lepszego miernika dla nas.. osób zajmujących się lakierem.

Dlatego też tak jak w temacie chciałbym uzyskać informację od osób które miały styczność i możliwość pracy na tym mierniku. Bo ja jeszcze 100% informacji nie mam.

 

Zegarek a Ty miałeś okazję pracy na tym urządzeniu czy tylko wiedza z internetu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xxManiekxx, ja miałem do testów PosiTector6000 z przystawkami - i... kilka razy się przebiłem na "malowańcach" do poprzednich warstw, więc wiesz... Obecnie używam DeFelsko DFT i moim zdaniem do pracy wystarczy. Jest dokładny i szybki. Przy pracach z papierem zaliczyłem tylko jedną wtopkę, ale chciałem zrobić za dobrze... o i masz 'fuck up'. :oops:

 

Przy pracy na plastikach bardziej trzeba uważać na temperaturę, docisk i twardość pada. Można mieć ponad setę zapasu, ale jak się źle przyłożysz to zwiniesz ładnie lack w michelina ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zegarek a Ty miałeś okazję pracy na tym urządzeniu czy tylko wiedza z internetu?

 

Tak, miałem okazję testować kilka mierników ultradźwiękowych, ale wszystkie działały tylko na podłożach niemetalicznych.

 

Swego czasu robiłem rozeznanie w temacie i niestety niedokładność pomiaru w takich miernikach rozróżniających warstwy była większa niż grubość pojedyńczych powłok na samochodach, więc zupełnie się do tego nie nadawały, a były to mierniki po 20-30kpln.

 

W tym wypadku możę będzie to bardziej precyzyjne urządzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne mówisz o firmie Quintsonic. Słyszałem że ponad 20 kosztują.

No nic pozostało poczekać.. przyjdzie do nich sonda pojadę zrobić testy i zdam napewno relację. Może nagram jakiś filmik.

 

Z jednej strony bym się ucieszył gdyby faktycznie się sprawdził z drugiej natomiast nie do końca bo wtedy raczej już napewno podjął bym decyzję o zakupie, a wtedy ponad 7 ucieknie z kieszeni hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sjake powiem Ci że też myślałem nad DFT. Kuzyn posiada tylko co prawda mają malowanie proszkowe więc do innych celów używa. Może wezmę od niego na testy. Co do malowańców to w zasadzie żaden nie pomoże.. trzeba liczyć na określeniu wzrokowym.

 

Dzwoniłem do firmy która czeka na dostawę sond. Mają mieć pod koniec tygodnia to wtedy podjadę do nich na testy. Nawet jeżeli nie kupię to myślę że warto to sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.