Skocz do zawartości

AQuartz ReLoad


Piotrek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

to znów ja :mrgreen:

 

Dzisiaj na "warsztacie" nowość od Aquartz. Reloada dostałem od Lesława z aquartz.pl za co serdecznie dziękuję. :good:

 

 

Opis producenta:

 

 

AQuartz ReLoad Premium ( następna Reload) – wierzchnia powłoka tytanowa na bazie TiO2

 

Najszybciej działająca, a przy tym bardzo skuteczna powłoka ochronna w sprayu -natryskujesz i wycierasz.

 

ReLoad jest produktem na bazie wody, opracowanym ze specjalnie zmodyfikowanych polimerów silikonu (ale nie silikonem).

 

Wypiera wodę , możne być stosowany na suche i mokre powierzchnie. Prosty i łatwy w użyciu, zapewnia doskonały efekt niewielkim kosztem.

 

Mycie samochodu jest proste i szybkie, sprowadza się do spłukania bieżącą wodą. Nie zostają zacieki wodne.

 

Znakomity efekt hydrofobowy i efekt połysku lakieru utrzymuje się od 6 do 12 m-cy.

 

Może być nakładany na każdy rodzaj lakieru, na gumę, plastik i szkło.

 

Zalecany do stosowania w połączeniu z AQuartz PPF lub jako samodzielna powłoka.

 

Korzyści stosowania powłok ReLoad Premium

 

łatwość i szybkość użycia

nadaje się do każdej powierzchni

zapewnia wysoki połysk

szybko usuwa wodę i brud bez śladów i zacieków

poprawa widoczność w ulewnym deszczu, jadąc z prędkością powyżej 70 km/h wycieraczki praktycznie są niepotrzebne

AQuartz ReLoad Premium – trwałość powłoki do 12 mc-y.

 

 

 

Zapraszam do obejrzenia moich wrażeń ;)

 

Test postanowiłem przeprowadzić na masce. Przygotowałem ją jak najlepiej umiem.

Wyglinkowałem ( Sonus + AF Glyde ), potem delikatny finish Koch Antihologram na czarnym Urbanie, na sam koniec przetarłem zmywaczem silikonowym od Novola.

 

Tak prezentowała się przed działaniami:

 

DSC07536.jpg

DSC07539.jpg

 

Reload od Aquartz postanowiłem porównać z Reloadem od Car Pro ( 2014 ).

Wybór może nie do końca uzasadniony bo według Aquartz ich Reload to samodzielna powłoka, a nie odświeżacz. Jednak sama nazwa nawiązuje do produktu Car Pro, więc stąd mój wybór.

 

Każdy z Reloadów dostał 2 fibry, jedna na rozprowadzenie, druga na dotarcie:

 

DSC07540.jpg

 

Aquartz Reload ( biała ciecz, praktycznie bez zapachu ):

 

DSC07541.jpg

 

Car Pro Reload ( również biała ciecz, zapach to według mnie chemiczna cytryna ):

DSC07542.jpg

 

Taki mamy widok po aplikacji. Widać dosyć wyraźne przyciemnienie lakieru po obu stronach:

 

DSC07543.jpg

 

Według mnie mocniejsze przyciemnienie ma miejsce po stronie Aquartz:

DSC07545.jpg

 

Przypominam ( pasażer - Car Pro , kierowca - Aquartz ):

DSC07551.jpg

 

Tutaj również widocznie mocniejsze przyciemnienie po stronie Aquartz:

DSC07552.jpg

DSC07553.jpg

DSC07554.jpg

 

Pogoda dzisiaj była wyjątkowo zmienna. Samochód postał kilka godzin na słońcu, aż tu nagle...

 

... deszcz. Teoretycznie trochę krótko woda od aplikacji, ale są to produkty przeznaczone na "szybkie zabezpieczenie". Obserwując kropelkowanie i zrzut wody, wydaje mi się, że nie będzie skutków ubocznych.

 

Za tak szybkie "polanie wodą" przepraszam, ale nie mam garażu ( jeszcze ) :thumbdown:

 

Jest okazja do sprawdzenia kropelkowania:

 

DSC07562.jpg

DSC07564.jpg

DSC07566.jpg

 

Aquartz Reload:

 

DSC07567.jpg

DSC07568.jpg

DSC07576.jpg

DSC07633.jpg

DSC07634.jpg

DSC07635.jpg

 

Car Pro Reload:

 

DSC07572.jpg

DSC07573.jpg

DSC07574.jpg

DSC07589.jpg

DSC07590.jpg

 

 

Podsumowanie: Produkty teoretycznie podobne, jednak w praktyce dosyć różne.

Zacznę od Aquartz, Lesław ostrzegał, że jeżeli będzie powyżej 25 stopni, mogą wystąpić problemy z docieraniem, i tak też po części się stało. Aplikował się dosyć tępo, pomogło zwilżenie ręcznika przy polerowaniu. Szklistość, podbicie koloru, śliskość robi robotę :good: Kropelki to może nie BSD, ale wstydu na bezdotyku nie będzie. Co do Car Pro też nie można mieć większych zastrzeżeń, kolor podbił ( zauważalni mniej ), jest śliski, kropelki bardzo podobne do Aquartz. Na tym etapie Aquartz Reload to dobry produkt, zobaczymy jak z trwałością. Producent podaje, że do 12 miesięcy :song: Drobna rada co do aplikacji: przestrzegać temperatury i wszystko będzie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krd, Krzychu szczerze mówiąc nie wiem, nie stałem i nie mokłem razem z samochodem. ;)

Jutro podjadę na bezdotyk i wszystko się wyjaśni :)

 

Mrcnsb, Ja nic nie wiem o wspomaganiu żadnym dodatkowym QD. Nawet jak wytrzyma 3 miesiące dobrego odpychania wody i wyglądu to będzie dobrze.

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak obiecałem, odwiedziłem bezdotyk

;)

 

 

DSC07636.jpg

DSC07637.jpg

DSC07638.jpg

DSC07639.jpg

 

Aquartz:

 

DSC07640.jpg

DSC07642.jpg

 

Car Pro:

DSC07643.jpg

DSC07644.jpg

 

Aquartz nie ma się czego wstydzić, śliskość, wygląd. Ingi robią szał, pod względem kropelkowania to poziom dobrego wosku. Za tą cenę, jeden z lepszych produktów. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę się z Wami podzielić pewną obserwacją z dzisiaj. Seicento było u mechanika, zawsze jak oddaje proszę, żeby uważali i nie pobrudzili, a nawet jeśli by się przytrafiło to niech nic nie robią. Pod maską wymieniali górne mocowania amortyzatora i pewnie któryś się o maskę chwycił, oparł ...

 

... podejrzewam, że była grana szmata albo ręczniki papierowe :cry:

 

Strona po Aquartz:

DSC07720.jpg

 

Strona po Car Pro:

DSC07718.jpg

 

Ciężko było to uchwycić na zdjęciach, ale na żywo strona po Car Pro wygląda dużo gorzej. Po Aquartz też coś jest, ale zdecydowanie mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jest i aktualizacja. Samochód umyłem, wysuszyłem, odczekałem chwilkę i było lanie wody.

Widać, że Aquartz radzi sobie lepiej. Wygląd, zachowanie wody widać jego zdecydowaną przewagę, ale jakoś nie bardzo widzę, te obiecywane 12 miesięcy ;)

 

DSC07970.jpg

DSC07971.jpg

DSC07972.jpg

DSC07974.jpg

DSC07975.jpg

DSC07976.jpg

DSC07977.jpg

DSC07978.jpg

DSC07979.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Przepraszam za dłuższe milczenie , ale miałem problem z dostaniem się na forum...

Aquartz Reload Premium został wzbogacony o nanotytan - a to znaczy , że aby uzyskać odpowiednią twardość potrzeba czasu i odpowiednich warunków , Tak jak wszystkie inne powłoki Aquartz potrzebuje min 24 godz w temp. 25 stopni lub użycia użycia lamp podczerwieni ( lub innego żródła ciepła) oczywiście czas skraca się do 1-3 godz. Zalecane jest położenie dwóch - trzech powłok oczywiście z odpowiednim odstępem czasu . Powłoki 9H i to chyba nie tylko Aquartz potrzebują około tygodnia do tego aby ostatecznie się utwardzić. Im więcej czasu damy miedzy warstwami tym lepszy efekt.

AQuartz zaleca nawet aby ostatnią warstwę położyć po 3-4 dniach.

Chcę przez to powiedzieć , że skoro ma wystarczyć na dłużej to i trochę czasu warto na to poświęcić. Coś za coś....

Piotr przyłożył się do położenia powłoki ,ale obiektywnie nie mógł spełnić podstawowych zaleceń producenta ( brak garażu , deszcz..) , może to jest przyczyną tego stanu rzeczy..

Zobaczymy jak wypadną inne próby..

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

I tu aktualizacja ...

 

IMG_20140927_142012.jpg

 

... i tu również robi się tafla :)

 

Kto wygrał? Zależy jak na to patrzeć, jeżeli jako QD, to nie jest źle, jeżeli jako samodzielna powłoka to już dużo gorzej. Jedno jest pewne, 12 miesięcy można włożyć między bajki. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.