Skocz do zawartości

Pady z mikrofibry na DA


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Testował ktoś pady z mikrofibry różnych producentów np. Chemical guys, meguiars, flexi i chyba liguid elements są dostępne w polsce?

 

Pracowałem ostatnio z flexi i menzerną 400 i powiem że praca koszmar jeśli chodzi o zapychanie się pada i sklejanie włókien. Pad po jednym samochodzie do kosza. Tak samo mały i duży. Prowadzenie pada na nierównych powierzchniach niewygodne z powodu niskiej i twardej gąbki.

 

Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z innymi padami, kombinacjami pad-pasta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że jeśli chodzi o cięcie to MF będzie najlepsza z DA.

Interesują mnie pady Chemical guys które są na wysokiej gąbce. Wydaje mi się że praca z nimi powinna być znacznie przyjemniejsza niż z flexi.

 

Może ktoś z forum testował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doswiadczenia:

 

Menzerna i pady MF sie nie lubia ;) Nigdy nie udalo mi sie osiagnac sensownych rezultatow.

 

Pady MF: do ciecia najlepsze sa:

Na "true" DA (DAS, Rupes, itp): Meguiar's MF cutting i Rupes blue MF

Na Flex 3401: pady MF od CG czarne z pomaranczowa gabka

 

Pasty, ktore znam dobrze i dzialaja naprawde OK na wszelkich DA z padami MF:

Megs 105, 101, 100 i D300

Rupes Zephir

Optimum Hyper Compound

 

Od innych uzytkownikow wiem tez, ze: HD Cut (inne z lini HD) sa tez rewelacyjne.

Ale ciezko to kupic w EU.

 

Sonax PF i EX (króle one step) nie działaja dobrze na padach MF, zbyt szybko je zapychaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio pracowałem na Audi A4 B8, czarne Uni.

 

Uzyte Pady to:

Megsowy pod DA do cięcia

Rupes mały niebieski do cięcia

Flexipads mały Pro-wool do cięcia

 

Z Megsowym i Rupes używałem Megsowej pasty Correction 303 pod DA i bardzo fajnie się sprawdzała taka kombinacja. Tutaj wrażenie miałem że można by już nawet od razu kłaść cleaner i wosk.

 

Flexi używany był z Menzerna 400 i zostawiał niezły bałagan ale cięcie jak na DA ekstra.

 

Menzerny na Megsowym padzie ani na Rupes nie używałem bo zdążyłem przeczytać wpisy Piotra że nie bardzo współgrają ze sobą więc nawet nie próbowałem :) całe szczęście że przed pracą udało się zobaczyć posta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie dziwi brak sensownych rezultatów na Menzernie i MF.

 

DAS+FG400 + MF z LE dały rade na ori lakierze BMW 3, nie był mega skatowany, w średnim stanie, pady z Flexi też dają rade ale nieco gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasty na jakich pracuje z padami z mf:

Menzerna: 400, 500, IP2000, PF2500.

Meguiar's: 101, 105, 205.

sa jeszcze inne typu Tenzi S1, S2, Presta Ultra Cutting Creme, Koch Schleifpaste ale w/w dzialaja najpewniej.

 

 

Pady goownie Flexi z mf. Troche sie ich przerobilo i nie mialem z nim zadnych problemow.

Pro-wool z Flexipads tez dobre i tna rowniez dobrze.

Cool wool z CarPRO tna fajnie natomiast Hybrid Wool rowniez tnie dobrze ale utrzymac go w czystosci podczas pracy to jest tragedia wiec nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Używałem MF z Flexi (cutting) z FG400 i na podwójnie lakierowanym BMW po dwóch przejazdach efekt był znakomity. Wycięło 99% rys, zostały te głębokie ale to w jednej części klapy bagażnika. Właściwie nie zostawiło bałaganu po sobie, prawie bez hologramów. Na upartego mógłbym położyć cleaner i wosk ;) Musiałbym zrobić lepszą inspekcję w słońcu, w HQI wyglądało zacnie. W porównaniu do futra praca na plus. Używałem MF oczywiście z DA na ostatnich obrotach i mocnym docisku. Z minusów to po połowie klapy pad skleił się. Mimo czyszczenia szczotką miałem wrażenie, że jego siła cięcia spadła. Kompresor miałem pusty. Słyszałem, że nim można przedmuchiwać pady. Minus taki, że MF używa się lepiej na płaskich powierzchniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek WRO, polecasz połączenie FG400 + pad MF? Kilka postów wyżej użytkownik malypb jak i również Ty mówisz o zapchaniu/sklejaniu pada. Czy dałeś radę bez problemu zrobić całe auto? Czy może użyłeś kilku padów z MF?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.