Skocz do zawartości

Volvo xc70 2003 rok (czarne)


KubaCK

Rekomendowane odpowiedzi

Wrzucam parę zdjęć z pracy nad Volvo xc70. Czas trwania 46h we dwóch. Sporo czasu pewnie poświęcone na naukę. Zakres przeprowadzonych prac to dokładnie mycie chemią. Wymagające miejsca, progi, ranty wymyte pędzelkiem. Umyty silnik. Dokładne mycie nadkoli oraz felg (koła zdejmowane, oczyszczone od wewnątrz ze smoły, brudu). Glinkowanie wozu. Polerka mechaniczna systemem 3m (zielona gąbka - zielona pasta; pomarańczowa waflowa gąbka - zielona pasta; pomarańczowa waflowa gąbka - żółta pasta; niebieska waflowa gąbka - niebieska pasta). Potem cleaner DJ Lite Prime Lite, politura Megsa DC2 oraz sealant Poorboys. Na końcu oczywiście czyszczenie plastików gold classem Megsa oraz opon dresingiem.

 

Samochód przed czyszczeniem był dosyć czysty. Wyglądał nieźle, poza lakierem - był wręcz matowy od rys. Dodatkowo lakiernik malował drzwi, błotnik oraz spojlerek i nie umiejętnie go spolerował. Maska była w opłakanym stanie - żeby ją podratować na jakiś czas matowaliśmy i robiliśmy zaprawki (farba, bezbarwny, utwardzacz). Nie walczyliśmy z dużymi rysami w innym miejscach z papierem, ponieważ uznaliśmy że będzie to tylko sztuka dla sztuki i szkoda usuwać nadmiaru lakieru - rysy duże po zaokrągleniu rantów i tak będą nie widoczne, a auto jest używane na codzień.

 

Po zabiegu każdy kto oglądał auto stwierdził, że jest jak nowe. Z efektu jestem zadowolony. Warto było zarywać te wszystkie noce.

 

Fotek na razie mało, w poniedziałek postaram się dodać więcej. Kabelek do telefonu został w pracy, a bluetooth ma jakieś ograniczenie. Niestety zdjęcia słabej jakości, ale przez pracę po nocach codziennie zapominałem brać aparatu i robiłem je telefonem :P

 

Maska przed polerowaniem, po matowieniu punktowym oraz zaprawkach:

 

20100114072.jpg

 

Błotnik po pierwszym dotknięciu zielonej gąbki (była ruszana parę razy różnymi kombinacjami):

 

20100113052.jpg

 

W trakcie polerowanie, bodajże po pomarańczowej gąbce:

 

20100116081.jpg

 

Umyte nadkola i felgi:

 

20100114067.jpg

 

Słaby aparat jednak nie wszystko pokaże. Auto na zdjęciach przed robotą wygląda sporo lepiej jak w rzeczywistości :P Tu spolerowany dach i lewa strona (po zielonej gąbce):

 

20100114070.jpg

 

No i fotki po skończonej pracy:

 

20100116090.jpg

 

20100116101.jpg

 

20100116110.jpg

 

20100116099.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzucam link do albumu gdzie zamieściłem resztę fotek, które udało mi się zrobić:

 

http://img64.imageshack.us/g/20100113050.jpg/

 

a tutaj link do pokazu slajdów:

 

http://img64.imageshack.us/slideshow/we ... 113050.jpg

 

Nie umiem ich niestety skopiować naraz do tematu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.