Skocz do zawartości

"Łuszcząca" sie deska w BMW


silver200

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

pacjent BMW e91 2007r. od jakiegoś czasu zauważyłem, że "luszcza" mi się plastiki na desce, drzwiach.

 

Sprawa wygląda tak, że jak suchą fibrą przetrę deskę to robi się biała. Wygląda to tak jak łuszcząca się skura po oparzeniach słonecznych - z tym ze nie odchodzi płatami, tylko cała jest w jakiś takich jakby drobinkach, paprochach.

 

o co może chodzić?

 

plastiki czyszczę mniej więcej co miesiąc z użyciem APC 1:10, pomiędzy przecieram mokra fibrą.

 

czy to za mocne APC, czy co sie dzieje? a jak użyje mokrej fibry to tego nie ma, ale jak pociągnę palcem po plastiku to to widać:(( wygada jakbym nadmiernie "odtłuścił"?

 

pomocy, bo szału już dostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam e91 z 2006 i też czyściłem plastiki i nic takiego mi się nie działo, ale na zdjęciu wygląda to nieciekawie bo moja deska ma choćby jeszcze jakąś warstwe czegoś ochronnego i nie wygląda tak chropowato jak twoja no chyba że to tylko zdjęcie tak oddaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ciężko powiedzieć, wydaje mi się, że nie, wcześniej w innych autach używałem plaka;) w tym postanowiłem "podnieść stopę";)

 

kupiłem Zymol winyl cleaner i conditioner zobaczymy co po nich będzie, głównie po cleanerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężka sprawa - nie jest to częsty kazus w BMW E90/91 raczej mocno incydentalny i to w egzemplarzach z "niewiadomą" przeszłością. Być może deska była wymieniana i ktoś ją "podkolorował" pod to co wyskakiwało wg. VIN-u, może deska była połamana i naprawiana i malowana. Cięzko powiedzieć jeżeli nie masz tego auta od nowości. W każdym razie zeszła "nagumowana" fabrycznie/niefabrycznie warstwa zewnętrzna tej deski i wychodzi biała struktura. Jeżeli Cię to denerwuje (a pewnie tak skoro założyłeś temat) to (a) podjechałbym do jakiś magików (coś kalibru S-Plus), którzy Ci to podkolorują, (b) poszukałbym nowej deski i ją wymienił, © kupiłbym jakiś zestaw do kolorowania skór i pobawiłbym się we własnym zakresie, żeby zatuszować białe prześwity, ew. możesz spróbować budżetowo BlackDye ale to raczej będzie rzeźba.

 

Odnośnie Zymol vinyl cleaner - strata pieniędzy. Nic CI to nie da. To jest bardzo delikatny środek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.