Skocz do zawartości

Leather Cleaner od Blink


Eidos71

Rekomendowane odpowiedzi

Czas na kolejny test - tym razem środek do czyszczenia skóry, czyli Leather Cleaner od Blink (wydaje mi się, że to nazwa tymczasowa ;) ). Za możliwość przetestowania środka podziękowania dla sebba75

 

Preparat dostarczony w zastępczej, plastykowej butelce. Środek ma konsystencję płynną - mętna, lekko żółtawa ciecz o niezbyt przyjemnym, chemicznym zapachu - ciężko mi jest do czegoś porównać... Może lekko czuć amoniak, a na pewno wybija się "nuta zapachowa" stosowanych kiedyś past do podłóg :D

 

Zgodnie z zaleceniami, preparatu nie rozcieńczałem. Z uwagi na brak skórzanych foteli w użytkowanych autkach, pacjentem - królikiem doświadczalnym stał się mój fotel biurowy pokryty ekologiczną skórą w kolorze czarnym - fotel ma ok. 1,5 roku, nie był dotąd specjalnie czyszczony, a jedynie odkurzany i przecierany Pronto :-]

 

b3bc315bdb349484med.jpg

 

Jako narzędzia czyszczącego (również zgodnie z zaleceniami) użyłem gąbki / zmywaka kuchennego z gąbki - część miękka.

 

6d21bb14dbd640a1med.jpg

 

Środek pienił się delikatnie, zapach nie przeszkadzał w czyszczeniu. Po rozprowadzeniu gąbką środka na lewej części oparcia, pozostawiłem go na ok. 30 sekund, po czym starłem wilgotną szmatką. Mój błąd - nie stosowałem białej MF do wycierania, a jedynie zieloną szmatkę - jednak coś tam na niej widać:

 

00795d7c28eeaf87med.jpg

 

Po wyschnięciu widać wyraźnie, że skóra (ekologiczna) pociemniała, stała się bardziej matowa i jakby aksamitna w dotyku - mimo, iż nie użyłem żadnej odżywki po czyszczeniu. Nie widać tego może jakoś wyraźnie na zdjęciach (choć strona wyczyszczona jest moim zdaniem bardziej matowa i ciemniejsza na fotce i nie jest to kwestia oświetlenia - fotel stał przodem do okna), ale nawet żona stwierdziła, że musi to być dobry środek, bo fotel wygląda na świeższy i czystszy (zaraz po teście wyczyściłem cały fotel, a żona zobaczyła go już po pełnym czyszczeniu i wyschnięciu).

 

dc163ca0dd4dd150med.jpg

 

9ef50d19278458acmed.jpg

 

Nie mam porównania z typowymi środkami do czyszczenia skóry. Jednak środek od Blink - jako laik - oceniam na ocenę bardzo dobrą minus. Minus za zapach płynu... No, ale ktoś już w innym dziale napisał, że "wódki, c.pki i APC się nie wącha". Do tego wykazu można dodać na pewno testowany środek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kolejny test produktu spod marki BLINK.

blink_logo.jpg

host image

Na początku podziękowania dla sebba75 za dostarczenie próbki do testów.

 

Krótki opis produktu:

Leather Leaner - gotowy do użycia, skuteczny i bezpieczny środek do czyszczenia tapicerek skórzanych. Zapach chemiczny lecz w czasie pracy nieodczuwalny.

Produkt zaliczył bym do mocnych środków, na pewno nie do bieżącego czyszczenia.

 

Test został przeprowadzony na skórzanej kierownicy w moim GP. Skóra jest na bieżąco czyszczona i konserwowania raz w miesiącu, produktem Colourlock, więc spektakularnych 50/50 nie będzie :P

 

Otrzymaną próbkę przelałem do buteleczki z wytwornicą piany

 

DSCF0817.jpg

host image

 

Kilka fotek przed

DSCF0818.jpg

hosting immagini

DSCF0819.jpg

caricare immagini

 

 

Zaczynamy. Do czyszczenia użyłem szczoteczki Colourlock ( producent zaleca użycie gąbki, ponoć lepiej zbiera brud )

DSCF0820.jpg

free image upload

DSCF0821.jpg

invia immagini

DSCF0822.jpg

host image

DSCF0823.jpg

image hosting

 

Piana dość długo utrzymuje się na czyszczonej powierzchni, nie ma problemu ze spływaniem jak u innych tańszych odpowiedników.

Jak wspomniałem na początku, skóra w moim aucie jest na bieżąco czyszczona i nie spodziewałem się jakiś specjalnych efektów. Ale to co zobaczyłem po wytarciu na ściereczce, wzbudziło moje zachwycenie :shock:

 

DSCF0829.jpg

upload immagini

DSCF0830.jpg

caricare immagini

 

Nić na kierownicy wcześniej była biała ale teraz można powiedzieć jak w reklanie pewnego proszku, że jest śnieżno biała :mrgreen:

 

DSCF0825.jpg

caricare immagini

DSCF0826.jpg

host immagini

DSCF0827.jpg

image hosting

DSCF0828.jpg

free image upload

 

Produkt naprawdę godny polecenia, za taką cenę śmiało kupować. W prost stworzony do czyszczenia "szczurów". Do minusów produktu zaliczył był problem z wycieraniem go z powierzchni. Szmatka podczas wycierania "przyklejała" się do skóry.

 

Dzięki za uwagę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy żaden test nic sensownego nie ukazał, Eidos z twoich fotek to dużo nie widać ;)

MrcinKsi, skoro robisz pielęgnację co miesiąc to czemu z drugiej strony nie zrobiłeś porównania z innym produktem do czyszczenia ? chyba że nie miałeś nic w tej chwili to oki ;)

Takie przeprowadzanie testów nic nie ukazało bo niema porównania do żadnego innego środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tak jak obiecałem

;) dokonałem porównania z COLOURLOCK Soft. Opisywać produktu colourlock nie będę jak ktoś chce to na każdej stronie partnerów forum ma opis :P

 

Środek od Blink różni się kolorem oraz ma bardziej wyczuwalny chemiczny zapach - lecz nie stanowi to jakiegoś większego problemu podczas pracy.

DSCF0906.jpg

host immagini

 

Test przeprowadziłem na kierownicy GP

 

Dzielimy kierownicę na pół. Prawa strona należy do colourlock, lewa do blink

 

DSCF0902.jpg

caricare immagini

DSCF0891.jpg

upload immagini gratis

 

Na początek trochę fotek przed, wielkiego zabrudzenia nie ma, ale w niektórych miejscach biała nić zrobiła się już beżowa :mrgreen:

 

DSCF0892.jpg

invia immagini

DSCF0893.jpg

upload

DSCF0894.jpg

upload immagini

DSCF0895.jpg

free image hosting

DSCF0896.jpg

upload immagini gratis

DSCF0898.jpg

upload

DSCF0899.jpg

url immagine

DSCF0900.jpg

caricare immagini

 

Zacząłem od colourlock

 

DSCF0903.jpg

upload

DSCF0904.jpg

upload

 

Po wyczyszczeniu fibrą zebrałem trochę brudu

 

DSCF0905.jpg

upload

 

Praktycznie mało, lecz biała nic znowu stała się biała :kox:

 

Czas na prawą stronę kierownicy i środek od blink

 

DSCF0907.jpg

hosting immagini

 

Pracując z tym środkiem piana po paru chwilach robiła się szara, lecz to co zobaczyłem po wytarciu, zaskoczyło mnie 8-)

DSCF0908.jpg

free image upload

DSCF0912.jpg

upload immagini

 

Nie spodziewałem się aż takiego brudu

 

Efekt po wyczyszczeniu

DSCF0913.jpg

image share

DSCF0914.jpg

free image hosting

 

Czas na porównanie obu stron

DSCF0909.jpg

free image hosting

DSCF0918.jpg

hostare immagini

DSCF0919.jpg

hostare immagini

 

Blink poradził sobie znacznie lepiej od swojego przeciwnika. Jeśli produkt trafi o produkcji na pewno go zakupie do czyszczenia szczurów

 

Dzięki za uwagę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.