Skocz do zawartości

Spaceback na maxa 1.2TSI Style Plus


pawelkoralus

Rekomendowane odpowiedzi

Ahoj, właśnie jesteśmy po akcji która była zorganizowana przez fotelik.info

Mianowicie chodzi o ogólnopolskie inspekcje fotelików, po krótkim sprawdzaniu okazało się że wszystko było dobrze dopasowane :)

 

rm036h.jpg

 

w18wp5.jpg

 

282jea9.jpg

 

Dodatkowo, czystym przypadkiem ogarnąłem bardzo szybką sesję gdzieś w podgórzu :wink:

 

 

k9i4nn.jpg

 

2nh3n1y.jpg

 

2i7w97a.jpg

 

2n16qu.jpg

 

2i6igxy.jpg

 

1zn92rn.jpg

 

Może mało o kosmetyce, ale żeby nie było że w temacie nic się nie dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 185
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

pawelkoralus miejsce w samochodzie dla dziecka jest zawsze ze kierowcą. Zawsze! Powiedzą Ci to nasi zawodowi kierowcy, ale i zagraniczni. I w szkołach jazdy i poza nimi. Chodzi o odruchy bezwarunkowe. Kierowca zawsze będzie myślał o ratowaniu lewej (swojej) strony nastawiając prawy bok. Nie bez kozery miejsce w którym Ty masz zapięty fotel/nosidełko nazywany jest miejscem teściowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
pawelkoralus miejsce w samochodzie dla dziecka jest zawsze ze kierowcą. Zawsze! Powiedzą Ci to nasi zawodowi kierowcy, ale i zagraniczni. I w szkołach jazdy i poza nimi. Chodzi o odruchy bezwarunkowe. Kierowca zawsze będzie myślał o ratowaniu lewej (swojej) strony nastawiając prawy bok. Nie bez kozery miejsce w którym Ty masz zapięty fotel/nosidełko nazywany jest miejscem teściowej.

A co jeśli za kierowcą się bezpieczny fotelik nie mieści? I to w mondeo mk4.. Jak masz nosidlo albo jakiś badziew montowany przodem to można tak montować. A najbezpieczniej jest na środku bo dzwon z boku nie jest przyjemny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny Rapid! Widać, że dbasz.

 

pawelkoralus miejsce w samochodzie dla dziecka jest zawsze ze kierowcą. Zawsze!

Też znam tą obiegową opinię, ale jakoś nie mogę sobie wyobrazić sytuacji, w którejś musiałbym bezwarunkowo wybierać, w który bok ma mi ktoś przywalić :o Strasznie silne i powszechne jest to przekonanie... a mimo to dziwnie odrealnione.

Ja swoją córkę też świadomie wożę na tym miejscu, ponieważ tak wygodniej. Dzieciak coś mówi, to możesz się odwrócić (stojąc, nie jadąc), podać mu coś itp. A jak będzie za kierowcą to jakoś sobie nie wyobrażam takiej interakcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Jakie jest realne (na dystrybutorze) spalanie takiego auta z 1.2 TSI ? Szczrze też nie wiedziałem, że Rapid może tak genialnie wyglądać...szok.

 

W trasie nawet do niecałych 6 litrów. Po mieście okolice 7,5-8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawelkoralus miejsce w samochodzie dla dziecka jest zawsze ze kierowcą. Zawsze! Powiedzą Ci to nasi zawodowi kierowcy, ale i zagraniczni. I w szkołach jazdy i poza nimi. Chodzi o odruchy bezwarunkowe. Kierowca zawsze będzie myślał o ratowaniu lewej (swojej) strony nastawiając prawy bok. Nie bez kozery miejsce w którym Ty masz zapięty fotel/nosidełko nazywany jest miejscem teściowej.

 

Przykład z pierwszej lepszej strony znalezionej w google

 

"Gdzie zamontować fotelik samochodowy?

Najbezpieczniejszym miejscem jest środkowy fotel tylnego rzędu. W ten sposób dziecko będzie najmniej narażone na obrażenia w przypadku uderzeń bocznych. Najlepiej będzie, jeśli siedzisko środkowe jest tak samo wyprofilowane, jak boczne.

 

Środkowego miejsca nie możemy jednak wybrać, gdy nie jest wyposażone w mocowanie ISOFIX lub 3-punktowe pasy bezpieczeństwa. W takim wypadku montujemy sprzęt do przewozu pociechy na fotelu za przednim pasażerem. Pozwoli to kierowcy i dziecku na nawiązanie kontaktu wzrokowego, chociaż należy pamiętać, że kierujący powinien przede wszystkim skupiać się na drodze. Prawa strona pojazdu jest też zazwyczaj bezpieczniejsza, jeśli chodzi o wyjmowanie malucha, np. podczas awaryjnego postoju przy krawędzi drogi."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sobie zachowac odmienne zdanie ... przeanalizuj ile % zderzen to zderzenia czołowe a ile z offesetem, podobnie pokus sie o analize w ilu przypadkach zniszczenia skonczyly sie na strefie kierowcy i "do slupka srodkowego" (najlepszy material to EuroNCAP). Argumenty o odruchach itp moze i sensowne ale wg mnie nie znajduja racji bytu w tym przypadku ... idac dalej najbezpieczniej jest w bagazniku po przeciwleglej stronie niz kierowca (przeciez zderzenia to glownie przod a kierowca siedzi blizej osi jezdni i moze "mocniej" dostac)

 

Uwazam ze z tylu oba miejsca sa bezpiecznie o ile nie ma zagrozenia oberwaniem poducha lub kurtyna i nie ma przed pasazerem wieszakow na ubrania i innych cudow.

Sam mam fotelik za pasazerem poniewaz jest to praktyczne przy zawozeniu \ odwozeniu do złobka (parkowanie wzdłuz chodnika), w trakcie jazdy latwiej zweryfikowac z tylu sie wyprawia, jako kierowca mam wiecej miejsca poniewaz malzonka jest nizsza ;] A no i niemal najwazniejsze ... mlody spokojniej znosi droge gdy moze obserwowac liczniki, kierownice itp ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Piękne auto,świetna relacja.Mam prośbę.Młoda dama z mojej rodziny kupiła tydzień temu nową Skodę CITY GO.Czarny metalic. Poproszono mnie,bym opiekował się tym samochodem. Niestety nie mam kogo zapytac o lakiery na Skodach. Jak oceniasz ten lakier? Twardy,czy miękki? Myślę,że bazowe lakiery na Skodach są takie same.Chyba,że sie mylę. Miałes jakieś problemy pracując z lakierem,czy jeszcze nic "grubszego" z nim nie robiłes?Z góry dziękuję za podpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witajcie po krótkiej nieobecności.

Rapid przy przebiegu 20622 km miał swój pierwszy przegląd

Czynności jakie zostały wykonane

Robocizna

Wymiana filtra pyłkowego i kurzu

Olej, przegląd LongLife

 

Materiały

Filtr Oleju

Wkład filtra Nawiewu węglowego

Płyn chłodniczy G13

Olej Castrol 5W-30

 

Koszt 684,92

 

Bardzo wstępna informacja, felgi letnie RAY 17* będą na sprzedaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.