Skocz do zawartości

Mydło Glicerynowe + jasna skórzana tapicerka. Mini test


bartus200002

Rekomendowane odpowiedzi

| | |

 

Gdzieś tutaj na forum przeczytałem, że skóry można doczyścić mydłem glicerynowym, które można nabyć praktycznie w każdej aptece.

 

Niestety nie znalazłem testu, tak więc postanowiłem go wykonać i przedstawić tutaj[glow=darkred].[/glow] Mimo, że to tylko taki mini teścik to efekty są widoczne, a to najważniejsze według mnie.

 

Jest ono o tyle lepsze [mydło] , że nie wysusza tak jak szare mydło a jego ph jest podobno neutralne dla skóry. Jest to najdelikatniejsze mydło na rynku, a dzięki właśnie glicerynie ma działanie nawilżające.

 

 

Pacjent to Alfa Romeo 166, jasno szare skóry. Czyszczone rok temu Colourlock'iem.

 

 

[scroll]Mydło roztopiłem w gorącej wodzie. Do aplikowania użyłem pompki, która dozuje produkt w postaci piany. Pompkę taką dostają kobiety, gdy farbują włosy :P[/scroll]

 

88v7.jpg

 

2pkn.jpg

 

yoef1.jpg

 

6k58.jpg

 

e7na.jpg

 

eg9eb.jpg

 

 

Także efekty mówią same za siebie a cena to jedyne 12 zł za mydełko.

 

 

sorry za scroll, nie mogłem się powstrzymać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jednak pewne obawy co do pielęgnacji mydełkami... Jak się będzie starzała skóra, przyczepność farby jaka będzie, czy nie spowoduje to większej szkody niż pożytku :o Musiałby się ktoś mądry wypowiedzieć. IMO Jakoś bardziej ufam Colourlockowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Co to za mydełko jakiej firmy? W jakiej ilości wody rozrobiłeś tą kostkę?

Ps ta butelka spieniająca to dołączana jest do farb do włosów ze sklepu czy fryzjerzy takich używają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...

Ja mam co prawda auto w skorze rocznik 2010 ale bezowa skora po 5 latach byla juz przybrudzona.Dostalem srodek do czyszczenia skory orginalny z Bmw.Na poczatku bylem sceptycznie na niego nastawiony.Psika sie go na gabke lub czyszczony element i zaczyna sie robic piana.Srodek mnie naprawde zaskoczyl.Jak skonczylem tapicerki to woda byla czarna jak ziemia.Skora nabrala koloru a silne zabrudzenia od spodni jeans poschodzily idealnie.Potem kupilem balsam tez z Bmw i skorka ma sie swietnie.

Ale u kolegi @bartus200002 efekt tez jest mega...

Rowniez slyszalem ze skore fajnie czysci sie szarym mydlem ale strasznie przy tym ja wysusza dlatego wazne jest jej nawilzenie po czyszczeniu bo moze zaczac pekac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dzięki właśnie glicerynie ma działanie nawilżające.

 

Nawilżanie, na ludzkiej "żywej" skórze się sprawdza, bo wspomaga złuszczanie się naskórka, a w jego zamian nasz organizm "produkuje" nowy naskórek, nie sądzę żeby taka martwa skóra wyprodukowała nowy naskórek.

Dlaczego smarowanie kremem Nivea prowadzi tak naprawdę do rozwarstwienia lub pękania skór tapicerskich?

Proponuję nie szukać pozornych oszczędności, tylko zainwestować w dedykowane środki, bo takie oszczędności mogą się zwrócić z nawiązką jak przyjdzie do wymiany popękanej skóry ;) Zauważcie, że na popękaną skórę kremik barwiący (który byłby kolejnym przyoszczędzeniem) za 15-20zł już nie pomoże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.