Skocz do zawartości

Chemical Guys Speed Wipe Vintage


Piotrek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

:)

Dzisiaj na "warsztacie" nowe QD od Chemical Guys.

Chemical Guys Speed Wipe Vintage

Nowy, znakomity quick detailer uznanego producenta, marki Chemical Guys. Pozostając łagodnym dla każdego typu zabezpieczenia, pozwala na odświeżenie i wydłużenie żywotności zarówno wosków naturalnych jak i syntetycznych sealantów. Zapewnia dobre kropelkowanie i chroni przed szybkim osiadaniem kurzu.

 

 

 

 

DSC06480.jpg

DSC06481.jpg

DSC06479.jpg

DSC06485.jpg

 

Kolor :arrow: fluo róż

Zapach :arrow: według producenta wiśnia, jak dla mnie truskawkowa guma balonowa. Bardzo ładny :good:

 

Sprzedawany jest w dwóch pojemnościach 118 ml i 473 ml i w cenie odpowiednio 19,90 i 44,90. :good:

 

Przejdzmy do testu. Obiektem będzie oczywiście moje Seicento. Na lakierze Zymol Carbon. Nie myty od dwóch tygodni, więc tu kupa tam kupa, tu jakieś błoto. Szczur jest. :mrgreen:

 

Przed myciem:

 

 

 

DSC06462.jpg

 

DSC06466.jpg

 

Po myciu: ( umyty SG Sleek & Bubbly i osuszony )

 

 

DSC06476.jpg

 

DSC06469.jpg

 

DSC06472.jpg

 

DSC06477.jpg

 

Po aplikacji: ( poszło bez żadnego problemu, użyłem tylko jednej fibry, nie mazał się )

 

 

DSC06491279cc.jpg

 

DSC06494ece00.jpg

 

DSC06486dd070.jpg

 

DSC064958f166.jpg

 

Lakier osuszyłem zbyt dokładnie, i nie ma waterspotów. Ale na felgach już są. Bardzo dobrze radzi sobie ze śladami po twardej wodzie. Na felgach dobrze widać, że Speed Wipe podbija wygląd, nadaje szklistości.

 

DSC06498.jpg

 

DSC06499.jpg

 

DSC06500.jpg

 

DSC06501.jpg

 

DSC06502.jpg

 

DSC06503.jpg

 

DSC06504.jpg

 

DSC06505.jpg

 

DSC06506.jpg

 

DSC06507.jpg

 

Na koniec kilka zdjęć, jak wyszło finalnie:

 

DSC06516.jpg

 

DSC06529.jpg

 

DSC06514.jpg

 

DSC06510.jpg

 

DSC06520.jpg

 

DSC06515.jpg

 

DSC06526.jpg

 

Podsumowanie:

 

W mojej ocenie bardzo fajny QD. Po aplikacji, czuć, że jest bardzo ślisko. Gołym okiem zauważalny jest podbicie wyglądu. Lakier nabiera szklistości, ma w sobie taki plastikowy połysk. Ogólnie polecam, może być ciekawą alternatywą dla oklepanego Finale czy Spray and Gloss. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aivars, FK i P40 nie używałem. Co do Finale w stosunku do Speed Wipe, śliskość na podobnym wysokim poziomie, wydaje mi się, że po Speed Wipe jest bardziej szklisty wygląd. Ale QD to produkt mocno indywidualny, wiec najlepiej jak przetestujesz sam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja równiez od jakiegos czasu wachałem sie miedzy tym detailerem a AF. Ale po twoim tescie utwierdziłem sie w przekonaniu ze zakupie jednak Chemical Guysa...

piotr13, super test :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.