Skocz do zawartości

Masakra po dekabicie


mlody30

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dzisiaj chcialem na szybko umyc samochod bo pogoda do tego nie najlepsza i zauwazylem drobne kawalki smoly i chcialem odsmolic spryskalem dol samochodu i troche odczekalem i po umyciu zlapalem sie za glowe na listwach bocznych plastikowych sa takie biale zacieki ze masakra zaczne preparaty na do plastikow nie daja rady po kilku minutach znowu sie wylaniaja. Po drugie na przednim zderzaku sa miejsca gdzie sa kropki i to naprawde sporo prawie pol zderzaka wyszlo takie biale cos wyglada to tak jak felga polerowana utlenia sie i takie matowe kropki sie pokazuja pomozcie co moge zrobic bo sie zalamalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn takie kropki mi wyszly po dekabicie i sie zastanawiam czemu bo na samochodzie nie ma a na polowie zderzaka sa przed chwila poszedlem i zaczalem czyscic ale kicha delikatnie paznokciem zejdzie przetre szmata i za chwile znowu sie pojawiaja a listwy teraz na dole wygladaja jak wyplowialem rece mi opadly nie mam zielonego pojecia co zrobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decabit z tego co czytałem na forum nie dogaduje się z plastikami.

 

z tego co zauwazylem to napewno sie nie dogaduje ale jak teraz moge to zniwelowac zeby nie bylo takich zaciekow bo to wyglada masakrycznie i nie wiem co z tym zderzakiem zeby tak na lakier zadzialal az dziwne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wrzuce zdjec bo samochod mam juz w garazu niedawno wyczytalem ze decabit troche wysusza lakier i dokladnie to tak wyglada jakby byl wysuszony. A co poradzicie na listwy wiecie jak wygladaja listwy w passacie b5 przy progach to gorna czesc jest calkowicie wyblaknieta bo tam sie zbiera woda i podejrzewam ze jak decabit splywal z karoserii to tam sie zatrzymal i mogl bardzo wysuszyc plastiki a na czolowej czesci listwy sa zacieki biale. Co poradzicie na to czy mozna to zlikwidowac. :wallbash:

 

[ Dodano: 17 Maj 2014, 19:51 ]

A teraz tak sie zastanawiam czy to mozliwe ze moze nie splukalem dobrze decabitu i zostaly biale plamy. Tylko to dla mnie troche dziwne bo pojechalem na myjke splukalem brud spryskalem decabitem samochod odczekalem troche i splukalem caly samochod. Pojechalem do garazu jak mylem na dwa wiadra to juz te plamy byly i nie moglem ich usunac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Decabit to niestety nie najszczęśliwszy wybór wśród preparatów do usuwania smoły.

 

Decabit jest dobry na wacik i do punktowego usuwania "czarnych punktów", które nie poddały się łagodniejszym preparatom. Do całościowego opryskiwania auta to raczej średnio :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakier natłuść woskiem lub przepoleruj i za kilka dni dojdzie do siebie, plastiki też trzeba mocno natłuścić, wszytko zależy od struktury plastiku i tego jago mocno pije dressing. Jak wciąga dużo to po kilku smarowaniach wyblaknięcie zniknie. Miałem identyczną sytuację tylko z innym produktem jakieś 2-3 tygodnie temu. Zderzak prżód pewnie był malowany słabej jakości lakierem bo u mnie właśnie tak było. Po 2 dniach i korekcie nie było śladu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.