Skocz do zawartości

Liquid Elements Pearl Rain - test szamponu


siwyjac

Rekomendowane odpowiedzi

Sponsorem dzisiejszego testu jest ShineON

 

Dzięki uprzejmości ShineON otrzymałem do testu szampon do pielęgnacji powłok kwarcowych na naszych maszynach.

 

Kilka słów o szamponie ze strony dystrybutora:

 

" Szampon Pear Rain do pielęgnacji powłok

 

Specjalnie opracowana formuła szamponu dzięki zawartości środków powierzchniowo czynnych, oferuje bardzo dobre właściwości czysczące nawet mocno zabrudzonych lakierów, zawartość komponentów akrylowych wpływa na bezpieczne odrywanie brudu od lakieru bez ryzyka zarysowania.

 

Dzięki zawartości związków krzemu szampon ten doskonale nadaje się do czyszczenia powierzchni zabezpieczonych powłokami kwarcowymi. Pozostawia po sobie doskonały połysk.

 

Zalety

- doskonałe właściwości czyszczące nawet mocno zabrudzonych powierzchni

- wysokie właściwości pieniące

- migdałowy zpach

- pozostawia delikatny film dla lepszego i łatwiejszego czyszczenia

- odmładza powłoki ochronne, kompatybilny ze wszystkimi powłokami kwarcowymi (Shield, Base1, Base2)

- nie zawiera środków ściernych

- opakowanie 500 ml

- butelka z pompką dla ekonomicznej aplikacji

 

Aplikacja

Dodać około 10-ciu pompek na każde 5 litrów wody, wypełnić wiadro wodą w celu wytworzenia gęstej piany. "

 

 

Tester który otrzymałem wyglądał tak:

 

Uwtp0bv.jpg?1

 

Szampon to dość rzadka ciecz o żółtawo-pomarańczowym kolorze i dość przyjemnym migdałowym zapachu.

Autem na którym przeprowadziłem test szamponu to Alfa Romeo MiTo które dwa tygodnie temu przeszło lekkie odświeżenie lakieru i otrzymało powłokę 4nano LP3D.

Od tego czasu auto tylko raz odwiedziło bezdotyk. Jako, że pogoda dość kapryśna a do tego wszystko co zielone pyli jak opętane auto przed rozpoczęciem testu wyglądało tak:

 

r8lG977.jpg

 

Xx3F21O.jpg

 

3Np9bnP.jpg

 

Do wiadra wlałem 2/3 otrzymanego testerka. Niewiem czy to dużo czy mało ponieważ na stronie ShineON podame jest, że do wiadra na każde 5litrów wody należy wlać "10 pompek" szamponu. Nie jest podane ile to jest w ml. U mnie wyszło około 60ml szamponu na 10 litrów wody.

 

Szampon pieni się bardzo ładnie a piana jest dość gęsta

 

FlBszMQ.jpg

 

F96mXbF.jpg

 

Szampon daje bardzo ładny poślizg a przyjemny migdałowy zapach umila pracę.

Niestety nie mam zdjęć z procesu mycia, mokre ręce i aparat to nie jest dobre połączenie.

 

Po myciu auto zostało opłukane i okazało się, że szampon zostawił dość dużo białawych zacieków. Może jest to spowodowane tym, że wlałem go do wiadra za dużo :dontknow:

Po przetarciu auta czystą rękawicą moczoną w czystej wodzie i ponownym opłukaniu samochodu wszystkie zacieki poznikały.

Jako, że na aucie siedzi kwarc osuszenie auta to kwestia kilku ruchów ręcznikiem.

Po wszystkim auto prezentuje się tak

 

A4BfGzQ.jpg

 

23oOFq7.jpg

 

Pearl Rain-a zostało mi jeszcze 1/3 testerka, więc podczas następnego mycia zobaczymy czy przy mniejszym stężeniu też pojawią się te białe zacieki.

 

Bardzo dziękuję ShineON za możliwość przeprowadzenia testu.

 

jeszcze na koniec krótkie wideło...

 

http://youtu.be/Cj0KbTgrYek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po myciu auto zostało opłukane i okazało się, że szampon zostawił dość dużo białawych zacieków. Może jest to spowodowane tym, że wlałem go do wiadra za dużo :dontknow:

 

Szkoda że nie ma zdjęć z procesu mycia jak i powyższego "nalotu", teraz jest ciężko co kolwiek sensownego na ten temat powiedzieć. Może przy kolejnym myciu uda Ci się wykonać więcej zdjęć z procesu. BTW dziekujemy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 12 pompek na ca 14L wody nie pozostawiło zacieków na ciemnym lakierze. Szampon daje dobry poślizg. Osuszanie samochodu, które widziało wosk w jesieni, było formalnością. Szampon podbił głębię lakieru. Jedynie co mnie rozczarowało to zapach, mógłby być bardziej intensywny. Jestem zadowolony z tego szamponu,polecam. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

W innym wątku wyczytałem, ten szampon jest mistrzem w "samoosuszaniu", czy rzeczywiście po spłukaniu woda sama spływa i zostają tylko drobne krople czy kropelkuje normalnie? Chciałbym aby po umyciu woda poprostu spłynęła a nie została na elementach jako kropelki, czy ten szampon się sprawdzi czy może jakiś inny? Teraz myję Chemical Guys Mr. Pink Shampoo i chcę aby więcej wody spływało samo :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.