Skocz do zawartości

S2000 AP1 '00 New Formula Red


Lukas G

Rekomendowane odpowiedzi

to teraz czekamy na relacje z zabiegów na zewnątrz bo sezon się zbliża :-]

Ooo nie nie, przyjemności należy sobie dawkować :lol:

Zostało jeszcze...

wnętrze

nadkola tył

podwozie

lampy

szyby

nadwozie lakier

koła

 

I chyba w tej kolejności będą robione ;)

 

No wcześniej zdjęcia jakoś lepiej wyglądały.

Kwestia doświetlenia, ten aparat słabo radzi sobie z ciemnymi pomieszczeniami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale brudas na zewnątrz :P

 

Powiedz mi jak mycie silnika w tych temperaturach?

 

Specjalnie ją zapuszczam, żebym miał później ładne "przed" i "po" :lol:

Co do temp to w obecnym garażu mam około 20st.C i odpływ wody tak więc nie ma co narzekać ;)

 

Mówisz o Aluminium cleaner, tak?

Potrzebuję czegoś do usunięcia delikatnego rudego nalotu w zakamarkach ramy pickupa (3 latek :zly: mać).

 

To normalne, zawsze na ramach wychodzi rudy, przeważnie na spawach. Ale do takiej operacji raczej bym polecał nawet domowymi sposobami specjalne środki do rdzy i zabezpieczenie tych miejsc podkładem reakcyjnym i lakierem lub masą poliuretanową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

jedna felga przygotowana do sezonu... prawie ;)

Domalowany red lip, ponaklejna inwencja tworcza ;) wszystko doprowadzone do stanu uzywalnosci za pomoca:

SD megsa

glue&tar rem. Nielsena

UC megsa

coli no.476 -probka powinna starczyc na 4 kola ;)

 

UC i wosk poszlo tylko na czolo felgi, beben od tylu tylko wymyty, tutaj pytanie... na ta czesc felgi nie jest pomalowana jak czolo, tzn wylana baza zostala tylko przypruszona klarem, efekt taki jak w niektorych komorach silnikowych, czyli satyna. Niestety nie wiem jak to zabezpieczyc. Polerowac sie tego nie da bo praktycznie blak klaru, polozenie samego wosku skutkuje bialymi przemazami ktorych nie da sie dotrzec. Na razie polozylem HD megsa, ale jak wiadomo jest to srodek nie trwaly. Jakies pomysly?

 

dsc06083i.jpg

dsc06082f.jpg

 

I jeszcze jedno gdzie chcialem uchwycic kolor felg, niestety slabo mi sie ta sztuka udala ale cos tam widac, felga wyglada na czarna ale w swietle wychodzi z niej brazowa perla ;)

dsc060791.jpg

 

A tak wygladala wczensniej na samochodzie

dsc6288copyb.jpg

 

P.S.

Opona sie nie zajmowalem bo docelowy kpl lezy w osobno w garazu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Łukasz, to czym jeździsz jak pada?

 

Myślę, że jest eko i stawia na MPK Radom

Łukasz MPK chyba, od razu widać że go nie znacie. Jakby MPK rozwijało 200km/h to może by i jakoś przecierpiał. A tak to z niechęcią jeździ e46 compactem żonki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, to czym jeździsz jak pada?

 

Tak jak pisze michal, glownie buma zony a ogolnie czym popadnie, octavia, galaxy albo vulcan ale to wtedy jak nie pada ;)

 

Faktycznie ciężko uchwycić ten brąz, z jakiej palety to kolor?

 

Nie ma takiej palety ;) Ogolnie to bylo tak ze pojechalem, z probnika wybralem najbardziej interesujacy mnie kolor a pozniej tu juz bylo po mojemu, w sensie 2g zlota, 1g perly itd ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Heh, jakos updaty trafiaja mi sie raz na rok :D

Dzis maly test sonaxa do impregnacji dachu cabrio, dokladnie to SONAX Cabrioverdeck & TextilImprägnierung. Od aplikacji w maju minie dwa lata, co prawda u mnie ma dosc lekko bo auto hobbystycznie uzytkowane. Mycie jak jest brudne, trudnych warunkow atmosferycznych raczej nie doswiadcza. Auto czyste odstawione do zimowania w pazdzierniku. Specjalnie nie przykrywane zeby sie zakurzylo w miedzy czasie mialo trzy misje w zimowych warunkach wiec zlapalo troche blota posniegowego, troche sniegu etc.

Test mnie zaskoczyl bo mysle ze srodek naprawde niedrogi, wytrzymujacy nawet w sprzyjajacych warunkach dwa lata to jest jednak cos. Malo tego, naprawde nie widze potrzeby powtornej aplikacji. Dach po umyciu ma ladny czarny kolor, jest miekki i elastyczny a co najwazniejsze nadal dobrze odprowadza wode.

Dodam tylko ze juz po nagraniu drugiego filmu (czysty dach) starlem pozostala wode fibra. Nic sie nie mazalo, nie zostala zadna kropelka ani zadna mokra plama.

Coz, jestem pod wrazeniem ;)

 

Dach brudny

 

Dach czysty

 

I dzieki uprzejmosci mupiego mam filmik jak prezentuje sie dokladnie taki sam dach zaraz po aplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tkanina na fotelach ma zupelnie inna strukture. Moze temu nie dal rady. Na dachu spisuje sie wg mnie znakomicie. Napewno pod kazdym wzgledem przewyzsza megsa do dachow.

Zostalo mi go jeszcze sporo, zobacze jak spisze sie na dywanikach, nawet nie tyle w samym odpychaniu wody co w przywracaniu glabokiej czerni :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz zobaczyłem Twój temat.

Piękna eSa! Widać, że świetnie utrzymana sztuka. Coraz mniej tych autek w przyzwoitej kondycji na rynku a egzemplarzy w tak nienagannym stanie można ze świecą szukać.

 

Co do dachu - ja w MX-5 na moherowy daszek kładłem kilka warstw Megsa i mimo, że widać było efekty i była ogromna poprawa to jednak po ok.8-9 miesiącach(z czego przez połowę czasu - mniej więcej od listopada do marca miałem założony Hard Top) już widać było znacznie słabsze odpychanie wody i tak naprawdę dach wymagał już odświerzenia. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.