Jump to content

Folia 3M i klar

marcin3333

Recommended Posts

Witam forumowiczów!

Mam pewien problem, znajomy zadeklarował się, że oklei mi maskę samochodu (Folia Carbon 3M). Niestety skopał całą sprawę, folia się odkleja razem z klarem, kupiłem nową folie i mam zamiar zrobić to sam, czytałem co i jak więc mam nadzieje dać radę, moje pytanie brzmi następująco.

Jak mam przygotować lakier i popękaną warstwę klaru? Dodam, że pęknięcia są także na dachu który też chcę okleić..

Tak więc pomocy..

położysz folie na takie dziury i bedziesz miał piękne placki na nowej foli :good:

To prawda..

Panowie, a może wystarczy tylko podkładem przelecieć ?

Albo po prostu zmatowić maskę i dach papierem 1000 ?

Chodzi tylko o pękającą warstwę klaru

jak nie chcesz malować to nie musisz, ale przygotuj to tak jak do malowania, jeżeli chcesz żeby folia się trzymała i miała estetyczny wygląd.

O taką odpowiedź mi chodziło, dzięki serdeczne, jak mi się uda coś zrobić na dniach, to dam znać jak wyszło jeszcze raz Wielkie Dzięki i pozdrawiam. ;-)

O taką odpowiedź mi chodziło, dzięki serdeczne, jak mi się uda coś zrobić na dniach, to dam znać jak wyszło jeszcze raz Wielkie Dzięki i pozdrawiam. ;-)

Tylko zrób to tak żeby było idealnie przygotowane, wszelkie nierówności są dużo bardziej widoczne pod folią.

Panowie, czyli przykładowo, papier 1000 i szlifierka oscylacyjna, cały klar zjechany do lakieru ? Czy ręcznie wodnym papierem ? A może szlifierka mimośrodowa średnica talerza 125mm, ze skokiem podstawy, w tym przypadku im mniejszy tym lepszy ?

Dach to płaska powierzchnia, więc maszynką byłoby dobrze, ale gorzej z maską.

Maskę może ręcznie ?

Nie ma sensu oddawać auta do lakiernika, jeśli zbrzydnie mi "Carbon" to wtedy będę o tym myślał..

[ Dodano: 17 Kwiecień 2014, 22:07 ]

Panowi temat do zamknięcia, auto u lakiernika ;-)

Pozdrawiam.