Skocz do zawartości

kolor dekli nie pasuje do koloru felg (po malowaniu)


janoazs

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zwracam się do bardziej doświadczonych kolegów / koleżanek:

 

wczoraj odebrałem felgi z malowania - ogólnie jestem zadowolony ale po montażu okazało się że odcień deklików jest zupełnie inny i wygląda to fatalnie!

 

http://www.fotoszok.pl/upload/208aba20.jpg

 

co robić?

 

domyślam się że trzeba pomalować dekliki, ale jak? jak dobrać kolor?

 

Słyszałem kiedyś o kupnie na zamówienie farby w sprayu z odpowiednim kolorem, a może to mit? Jeżeli da się tak zrobić, to gdzie na śląsku (okolice Katowic, Gliwic) jestem w stanie dokonać takiego zakupu?

 

pomóżcie...

 

p.s.

jeżeli utworzyłem temat w niewłaściwym miejscu, to z góry przepraszam - jako początkujący forumowicz liczę na wyrozumiałość ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mega wielkie dzięki za pomoc - ogarnę temat w tym tygodniu

 

nasuwa się następne pytanie odnośnie malowania:

czy wystarczy umyć dekielki, odtłuścić (np. benzyną ekstrakcyjną) i można malować?

czy trzeba będzie jeszcze zmatowieć powierzchnię jakimś papierem ściernym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że trzeba zmatować, najlepiej jeszcze jak byś użył podkładu.

 

A z własnego doświadczenia mogę Ci powiedzieć, że kolor na dekielkach i felgach często się różni ze względu na różny materiał. Często lakierowałem felgi i dekielki jednym lakierem z tego samego pistoletu i wychodziły różne odcienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Rudzie Śląskiej (dzielnica Czarny las ul. Kokota ) jest sklep z farbami i tam za 20zł nabijają spraje , więc podjedź , weźmiesz sobie próbnik lakierów , dopasujesz i na drugi dzień odbierzesz gotowy produkt .

Potwierdzam tylko ze nie za 20zł tylko za ok 35-38zł.

Tak się skromnie składa ze właścicielem tego sklepu jest nasz forumowy kolega :P

Arti_r1 napisz mu PW to nie będziesz musiał dwa razy jechać .

Ma tyle roboty ze chyba nie nabija na poczekaniu ale to już musisz z nim ustalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to głupio zabrzmi, ale "Chlopaki chcecie malować sprejami elementy kół co sezon?"

Dobry bezbarwny w spraju kosztuje tyle za ile lakiernik pomaluje Ci 4 sztuki tych dekli. O podkładzie i bazie nie wspomnę.

 

Odklej emblematy jak masz możliwość zakupu nowych lub zamaskuj. Kup trochę papierku wodnego i zmatuj dokładnie dekielki.

 

Zawieź dekle do gościa który malował Ci koła i opisz problem. On pryśnie całość jak należy odpowiednim podkładem, bazą i takiej samym klarem jak cała felga za extra 50-100zł.

 

Efekt będzie trwalszy i znacznie lepszy niż HOME MADE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to głupio zabrzmi, ale "Chlopaki chcecie malować sprejami elementy kół co sezon?"

Dobry bezbarwny w spraju kosztuje tyle za ile lakiernik pomaluje Ci 4 sztuki tych dekli. O podkładzie i bazie nie wspomnę.

 

Odklej emblematy jak masz możliwość zakupu nowych lub zamaskuj. Kup trochę papierku wodnego i zmatuj dokładnie dekielki.

 

Zawieź dekle do gościa który malował Ci koła i opisz problem. On pryśnie całość jak należy odpowiednim podkładem, bazą i takiej samym klarem jak cała felga za extra 50-100zł.

 

Efekt będzie trwalszy i znacznie lepszy niż HOME MADE.

 

+1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie mówi o proszkowym lakierowaniu bo się tak nie da .Nie rozumiem w czym problem. Jedziesz do lakiernika (takiego od samochodów) i on ci dorobi lakier i prysnie te dekielki z pistoletu. Będziesz miał położony lakier 2 komponentowy a nie jakiś shit z puszki, który można zmyć np.denaturatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.