Jump to content

Shiny Garage Blitz Blow Dry

Recommended Posts

Witam :mrgreen:

Przedstawiam test środka wspomagającego osuszanie auta firmy Shiny Garage

Na wstepie podziekowania dla firmy za udostepnienie probki :good:

logo.png

Do testów otrzymałem środek Blitz Blow Dry wspomagający osuszanie lakieru.

Opis producenta:

"Shiny Garage Blitz Blow Dry to rewelacyjny produkt, który ułatwi prace każdemu maniakowi czystego auta. Preparat zmiękcza wodę dzięki czemu zapobiega powstawaniu zacieków i wspomaga osuszanie, pozostawiając przy tym lakier śliski i lśniący.

Sposób użycia:

- po umyciu spryskaj mokry samochód delikatna mgiełką BBD

- poczekaj chwile, następnie możesz zacząć osuszać auto przy pomocy ręcznika

- możesz również po aplikacji produktu, spłukać samochód czysta woda, a następnie rozpocząć osuszanie"

Teraz kilka slow ode mnie :)

Środek o zapachu gumy balonowej bardzo uprzyjemnia prace, koloru różowego o płynnej konsystencji.

Przejdźmy do testu

Pacjent to samochod mojej siostry Mazda 121 ktora kompletnie nie posiada wosku co widac na ponizszym zdjeciu ;)

DSC_0221_zps04141832.jpg

Otrzymana probka do testu

DSC_0223_zps90f204ba.jpg

mycie maski

DSC_0224_zpsf8e595ff.jpg

po oplukaniu wygladalo to nastepujaco :P kompletna tafla

DSC_0225_zps863c5816.jpg

o to aplikujemy srodek na polowe maski

DSC_0226_zpseec67ca7.jpg

foty z bliska

DSC_0227_zps81ca4b4b.jpg

DSC_0228_zpsea075a6a.jpg

druga strona bez zmian, czyli tafla wody

DSC_0229_zps8f3fdd17.jpg

przed osuszaniem

DSC_0230_zpsb569f30c.jpg

po przeleceniu recznikiem niestety duza wilgotnosc spowodowana opadami deszczu

DSC_0232_zpsdc6a77f3.jpg

i foty po tym jak spadl znowu deszcz i roznica na masce

DSC_0237_zpsfb37d710.jpg

DSC_0238_zpscf16fe90.jpg

Środek bardzo fajny i przydatny przy robieniu aut ktore wosk widzialy w salonie jeszcze :mrgreen: Osuszanie lakieru przy uzyciu recznika jest duzo latwiejsze lakier jest bardziej sliski, nie jest taki tepy jak strona bez zastosowanego srodka. Duzy plus za zapach !

Dziekuje jeszcze raz za mozliwosc przeprowadzenia testu ;)

logo.png

Dziękuję za wybranie mnie do testu produktu SG Blitz Blow Dry.

Kilka informacji o samym |wspomagaczu osuszania| ze strony producenta

Shiny Garage Blitz Blow Dry to rewelacyjny produkt, który ułatwi pracę każdemu maniakowi czystego auta. Preparat zmiękcza wodę dzięki czemu zapobiega powstawaniu zacieków i wspomaga osuszanie, pozostawiając przy tym lakier śliski i lśniący. 

zmiękcza wodę,
   zapobiega powstawaniu zacieków,
   wspomaga osuszanie,
   delikatnie nabłyszcza lakier.

Pojemność 500ml 

big_SG-Blitz-Blow-Dry.jpg?updated_at=1388356700

Do testów otrzymałem dokładnie 100ml produktu, fajną wlepkę, instrukcję i opis. Sam |wspomagacz| to różowy, dobrze pachnący(czuć chemie) płyn.

Testowałem go na S ibizie który nie jest woskowany, za to często myty. Sąsiadka która jest właścicielką nie ma pojęcia o kosmetyce. Stwierdziła, że produkt działa i jest świetny, a to coś już znaczy. Uważam tak samo, przy autach które zabezpieczenia nie posiadają, znacząco ułatwia wytarcie karoserii.

To na co wszyscy pewnie czekają, to filmik z użycia produktu. Po pierwszej aplikacji wiem, że powinno się go rozpylać z większej odległości.

Może mi ktoś tak na chłopski rozum wyjaśnić jak tego użyć? :)

Kupiłem ostatnio u jednego z partnerów i za cholerę mi nie wychodzi :)

Po wytarciu cały czas widzę zamazy (coś jak użycie QD na mokry lakier co też niektórzy praktykują ale fekt mam podobny - zamazy).

• 3 weeks later...
  • 2 months later...

Znalazłem wczoraj próbkę tego specyfiku, gdzieś mi się zawieruszyła, dlatego nie mogłem przeprowadzić testu. Co do właściwości fizycznych, to zostało już powiedziane, różowy, landrynkowo- chemiczny zapach. Produkt ma zmiękczać wodę, zapobiegać zaciekom oraz pomagać w osuszaniu. Powiem szczerze, że po użyciu byłem w szoku. Jedno psiknięcie i z tafli wody robią się łatwe do wytarcia krople. Poniżej fotki, niestety robione rączka od wiaderka w dodatku po zachodzie słońca. Najbardziej ciekawiło mnie zachowanie na matowej masce. I proszę, różnica widoczna:

ncbXunv.jpg

tafla na dachu:

l3pca1Z.jpg

i po jednym psiknięciu:

dkPqbiM.jpg

ebFqcUe.jpg

Zobaczmy, co się stanie gdy polejemy wodą:

ebFqcUe.jpg

Tu po przejeździe jankiem:

26Hz2y0.jpg

Zacieków nie zauważono, produkt na pewno sprawdzi się u osób mających twardą wodę oraz jak zostało już powiedziane, do osuszania niezabezpieczonych lakierów ;)