Skocz do zawartości

odkurzacz z filtrem wodnym


tasek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy z odkurzacza Philips Triathlon można korzystać jak z odkurzacza z filtrem wodnym?

Okazało się że sen ma alergię na kurz i szukamy rozwiązania problemu. Odkurzacz z filtrem hepa nie pomaga, i żona mysli o odkurzaczu z filtrem wodnym. Philips thriatlon jest w domu ale jak z niego korzystać żeby działał jak odkurzacz z filtrem wodnym?

 

[ Dodano: 6 Kwiecień 2014, 22:22 ]

Czy jak przygotuję Thriatlona jak do prania i do wiadra na brudną wodę naleję trochę wody to będzie to samo co odkurzacz z filtrem wodnym i możemy sobie odpuścić kupno typowego odkurzacza z filtrem wodnym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przygotowałem philipsa jak do ekstrakcji, nalałem 3l czystej wody do pojemnika na brudną i spelnia swoje zadanie tylko:

jest nieporęczny do codziennego odkurzania

strasznie ciężki, żona zla :evil:

upierdliwy do codziennego mycia

 

Szukam dobrego odkurzacza z filtrem wodnym do domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest nieporęczny do codziennego odkurzania

strasznie ciężki, żona zla :evil:

upierdliwy do codziennego mycia

Niestety każdy z filtrem wodnym będzie upierdliwy ( miałem,używałem na codzień jakiegoś zelmera, ale ponieważ nikt u mnie nie ma alergii wy....niosłem do piwnicy). Jedynie możesz szukać lżejszego, a tu Ci nie pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety każdy z filtrem wodnym będzie upierdliwy ( miałem,używałem na codzień jakiegoś zelmera, ale ponieważ nikt u mnie nie ma alergii wy....niosłem do piwnicy).

Nie każdy... -- wodne jak Rainbow są proste w obsłudze.

Wlewasz/wylewasz wodę i płuczesz zbiornik oraz separator, nic więcej.

 

Żebym znalazł to nigdy!

Miałeś?

 

Jest sporo używek na rynku... -- a to już nie jest irracjonalna propozycja.

Z biegiem czasu możesz zestaw rozbudowywać...

Dodatkowa zaleta -- za "kilkadziesiąt" lat kupisz części... :P

 

Posiadam takowy z serii SE, bodajże już pełnoletni...

Wymieniane były łożyska i szczotki, oraz skracana rura gdyż przetarła się przy złączu, nic więcej. Przeżył wiele remontów... :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety każdy z filtrem wodnym będzie upierdliwy ( miałem,używałem na codzień jakiegoś zelmera, ale ponieważ nikt u mnie nie ma alergii wy....niosłem do piwnicy).

Nie każdy... -- wodne jak Rainbow są proste w obsłudze.

Wlewasz/wylewasz wodę i płuczesz zbiornik oraz separator, nic więcej.

:

w zelmerze i philipsie tez tylko wlewasz/wylewasz i płuczesz. Chodzi o to że jest to mniej wygodne niż kompaktowy z workiem czy bez a i ciężar większy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zelmerze i philipsie tez tylko wlewasz/wylewasz i płuczesz. Chodzi o to że jest to mniej wygodne niż kompaktowy z workiem czy bez a i ciężar większy.

Tu masz rację, "zwykły" z workiem bądź pojemnikiem na śmieci jest dużo lżejszy.

 

W produktach firmy Zelmer z którymi spotkałem się, były dodatkowe filtry piankowe...

Ich czyszczenie nie było przyjemne... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam takowy z serii SE, bodajże już pełnoletni...

 

Również mam w domu Rainbowa - działa już kilkanaście lat bez żadnej awarii, więc wbrewpozorom nie jest to zła propozycja ;) A i sprząta bardzo dobrze - a mocny silnik. Teściowa ma jakiegoś Zelmera z markietu za 550zł i do pięt Rainbow'owi nie dorasta :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Ja mam Zelmera Aquawelt 919. Kupiony za 500 zł w markecie. Ogólnie sprawdza się do odkurzania. Nie ukrywam, że z deczka wkurzające jest w tych odkurzaczach konieczność "przygotowania" pod odkurzanie. No i pamięc o tym aby to później wylać od razu. Pozostawienie tego na kilka godzin może spowodować powstanie ciekawego "wywaru" o interesujących kompozycjach zapachowych.

 

Do zelmera można wsadzić zwykły worek do tego zelmera.

Ogólnie temat może blachy ale ciężko z tym jak "oj coś sie rozsypało i czeba posprzątać".

 

Teściówka ma Rainbow. Fajny ale drogi i cieżki. (nie aby inne tego typu były malutkie i leciutkie)

 

Tym zelmerem da się coś uprać - w symie kilka samochodów przeprałem. D..py nie urywa - mały pojemnik na wodę (1,7 litra chyba) więc trzeba dorabiać przy praniu np foteli. Ale do domu i amatorskich prac jak za kilka stówek to jest dobrze.

 

Edit:

 

Zapomniałem dodać... Mam porówanie produktów zelmera sprzed kilku lat (wodniki) z nowszymi (Aquawelt). W końcu nie trzeba mieć doktoratu do uruchomienia odkurzacza ;)

 

Tak pół żartem ale mój pierwszy kontakt z wodnikiem był raczej wątpliwą przyjemnością. Mieszkałem wówczas u kolegi posiadajacego takową maszynę. Chciałem odkurzyć ale spotkałem puzzle do złożenia - jakieś gąbeczki, jakaś krateczka itp. W aquawelt jest pojemnik i separator. W separatorze co pewien czas wymienia sie gąbkę ale to wszystko w sumie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Zelmer Wodnik, ale ma już sporo lat i nie ciągnie tak jak kiedyś, więc poszedł w odstawkę do piwnicy. Pomimo, kłopotliwego użytkowania odkurzałem im tylko na mokro. Teraz go reanimuję, do sprzątania samochodu.

 

Jego miejsce zajął odkurzacz VAX z filtrem HEPA. Fajny sprzęt z 6-letnią gwarancją angielskiej produkcji. Zapłaciłem ok 1400zł. Z wyglądu i sposobu działania jest jak Dyson, tylko ma więcej zalet. Myślę, że odkurzacz z hepą powinien wystarczyć, tylko musi być dobrej jakości, a nie chińskie wynalazki.

 

Warte uwagi są odkurzacze Profi. Jest to polski producent, który oddzielił się od Zelmera. Ich produkty są godne polecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.