Jump to content

Felgi Avus Snowflakes - Renowacja

Guest

Recommended Posts

Witam jest to mój pierwszy post na forum więc proszę o wyrozumiałość.

Mam możliwość kupienia felgi firmy Avus Snowflakes w okazyjnej cenie to też nie w idealnym stanie. Otóż jedna felg jest uderzona od góry i tylny rant jest spłaszczony ale gadałem już z firmą w moim mieście i za 100zł mi wyprostują :)

A ja chciałbym je odnowić, a że chcę je zakładać na następny rok to mam duużo czasu :D Chciałbym żeby wyglądały np. jak na tym zdjęciu znalezionym w necie http://img155.imageshack.us/img155/1638 ... ia0353.jpg.

I tu pytania do was:

- Co zrobić z ramionami ? wypolerować czy coś innego polecacie ?

- Jak pomalować w środku te czarne elementy. Malować powiedzmy że umiem ale co najpierw wyczyścić całe felgi i pomalować całość i wypolerować ramiona czy najpierw wypolerować i męczyć się z tymi małymi polami :(

PozdraVWiam

A czym polecacie malować żeby nie odpadło po pierwszym sezonie :D spray czy pistolet :) i ile zejdzie czarnej farby na 4 felgi tak plus minus :D no i czy jak to pozaklejam to czy mi farba nie wejdzie na polerkę :D No i chyba pomalować będę musiał też w środku bębny bo są całe z rdzy

Lakierować najlepiej farbą z Pistoletu spray albo zniesie albo nie. Jak dobrze okleisz to nic się z polerką nie stanie. A Bębny jak są zmęczone to też warto by odmalować.. Farby myślę ze jeśli ktoś jest wprawny lakiernik to 0.5 l starczy w Zupełności no i dobrze jak by to było robione bazą z lakierem bezbarwnym.

Ważna sprawa by ta farba się trzymała to dobre odtłuszczenie podkład.

Powiem Ci że w Przypadku Felg w cholerę leci w Powietrze wiec Mówię na wyrost a dwa zależy jak trafi bo są Lakiery które kryją i 0.3 starczy a są takie że nawet 0.5 braknie. ale nie o tym. Najlepiej w Sumie powierzyć Lakiernikowi temat :)

O to mnie pocieszyliście :D

A polerować to lecieć od 400 do 1000 na sucho i od 1000 do 2500 na mokro potem pastę polerską (mam tempo do aluminium i mam pad filcowy na wiertarkę). Wie ktoś ile papierków zużyje na 1 felgę tak orientacyjnie ? :D