Jump to content

samochod oklejony folia czarny mat


jaca1540a

Recommended Posts

witam ,prosze o pomoc w znalezieniu odpowiednich srodkow do mycia ,konserwacji ,pielegnacji auta oklejonego folia oracal czarny mat ,zalezy mi na tym by po myciu nie bylo zaciekow ,by czern miala glebie i by z matu nie zrobil sie polysk ,za podpowiedzi dziekuje,pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

I tak ten temat poleci do kosza pewnie, ale podpowiem. Wpisz sobie szampon do mycia folii w google, albo znajdź u któregoś partnera forum. Z tego co kojarzę 500ml-1l w cenie 70zł, nie pamiętam jaka firma. Do tego jest również dedykowany Quick Detailer.

A ja od siebie mogę dodać, że mam do czynienia z myciem auta właśnie z czarną matową folią i używam szamponu Carvalet kupionego wieku temu o zapachu jabłka, bardzo gęsty i skoncentrowany, chyba kosztował 12-15zł za 1l i jest on bez wosku co ważne przy folii matowej. Daje powiedzmy 30-40ml na 10l wody i nic nie nabłyszcza :)

A QD używam rozcieńczonego Sonaxa BSD 50/50 z wodą demineralizowaną i też nic nie nabłyszcza. A generalnie to najlepiej położyć powłokę na folię bo takowe są tak dedykowane jak i inne alternatywne i myć umiejętnie i będzie wszystko ok. Zacieki, myj 2-3 elementy w chłodnym miejscu, bez słońca i spłukuj i żadne zacieki nie będą ci straszne :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.