Skocz do zawartości

Nanolex Ultra Glass Sealant


Tworek

Rekomendowane odpowiedzi

No i mały update , puki co tekstowy.Opiszę wrażenia osoby która nigdy nie miała styczności z takimi kosmetykami samochodowymi

Dziś mój tata wracał z Wawy do Bydgoszczy i mał sporo deszczu . Opisał zachowanie w taki sposób - woda jest zdmuchiwana z szyby ale nie całość . Teraz dalej ja drążę co to znaczy nie całość i wychodzi na to ,że jest problem z bardzo małymi drobinami wodnymi(taką szadzią) to chyba normalne :D

Jak tylko będę miał możliwość wezmę Merca na myjnię bezdotykową lub zrobię test butelkowy .

 

leszcz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Trzeba też wziąć pod uwagę aerodynamikę auta, gdzie np. w moim przypadku krople zaczynają uciekać dopiero od 1/3 wysokości szyby i tych małych również trochę zostaje, ale to normalne zachowanie, są one zbyt lekkie, żeby zabrało je z szyby. Dziś mam trochę czasu więc nakręcę materiał jak Nanolex Ultra Glass Sealant zachowuję się prawie po 3 miesiącach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Niestety, mżawka to nie jest dobry deszcz :) Ale na szczęście duże krople uciekając zabierają ze sobą te mniejsze i o ile nie jest to wyłącznie mżawka to nie ma problemu :)

 

czekamy na update!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zaraz pukną 4 miesiące jak Nanolex Ultra Glass Sealant siedzi u mnie na szybie, a oto rezultat jak działa:

 

 

44fc40a107edf162.jpg

 

c85846c248b5b4b9.jpg

 

Krótko napiszę od siebie, że jest to pierwsza powłoka jaką używałem i zasługuje na mega uznanie. Wszystkie preparaty jakie używałem, tanie i tez droższe wymiękały lub mocno słabły po max 2 miesiącach. Nanolex Ultra Glass Sealant po 4 miesiącach odprowadza wodę jak by było świeżo nałożony. Produkt wart swojej ceny !

 

PS. Kolejny updade po 6 miesiącach, chyba że wcześniej wleci coś nowego na szybę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

zakupiłem cały zestaw .

Zaaplikowałem na szybki do swojego Mondeo ( aplikacja zgodnie z procedurą i odpowiednim czasem utwardzania ) + nówki wycieraczki

Niestety wielki zonk :zly: .

Jak lekko pokropi i włączę wycieraczki to skaczą po szybie. Spryskanie szyb niweluje problem na krótką chwilkę.

Odprowadzanie wody bardzo dobre ...... tylko te skaczące wycieraczki to masakra :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy wycieraczki przetarles nanolex glass cleaner albo nanolex ex (nowa nazwa tego samego produktu)? jeśli tak to ewentualnie jeszcze mozesz minimum nw polozyc na piora

daj znac, pozdro

 

oczywiście 2 dni temu to zrobiłem . Dwa maźnięcia wycieraczkami było OK . I znów zonk .

W najwyższym punkcie wycieraczek skok jest 10-15 cm ..... masakra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Zła geometria. Czyli za mało lub za bardzo sa pochylone względem szyby.

 

hmm bez nano wycieraczki było OK :D .Efekt wystąpił dopiero po nałożeniu .

Swoja droga założyłem nowe wycieraczki ( choć tamte też były nowe :P) ale nie miałem jeszcze okazji do sprawdzenia - bo deszczu nie było i raczej przez najbliższe 2 tyg tu gdzie jestem nic nie spadnie :lol::lol:

Zapraszam do Chorwacji zajefajna pogoda i cieplutkie morze :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Odgrzeje kotleta poniewaz po wymianie szyby wypada polozyc NW skoro wczesniej byla ;-)

Testowane byly Rain-X (pozostal jako fajna warstwa do domu), Autoland NW (cena satysfakcjonujaca, docieranie pracochlonne),

4nano Premium Vision (dotychczas uzywany) i ostatnio kolega #Blaszczu polecil Nanolexa ...

 

Dzis popelnilem test, na Verso Nalonolex, na Auris 4nano. Przygotowania tak samo czyli dokladne mycie potem szorowanie autoglym car glass polish, duzo IPA i pod oba poszedl Nanolex EX, aplikacja w rekawiczkach i platkiem kosmetycznym.

 

Pomijam narazie wytrzymalosc poniewaz 4nano (2 warstwy) na poprzedniej szybie wytrwalo ponad 1.5 roku z dobrym efektem (~20k km rocznie)

ale przy nakladaniu

 

+ 4nano za latwiejsze rozprowadzenie, pozostaje bardziej widoczna mgielka i widac gdzie juz bylismy platkiem

+ Nanolex za docieranie, 4nano i dobra fibra nie jest problemem ale Nanolex latwiej

+ 4nano czas utwardzania wg producenta minimum 1h, Nanolex rekomenduje 2h, oczywiscie w przypadku obu pozostawilem na 12h ale jesli aplikujesz pod golym niebem to w przypadku zdecydowanie drozszego nanolexa z niepokojem patrzych w chmury

+ 4nano instrukcja ... wprost napisane ile warstw i jaki odstep, Nanolex wg instrukcji z pudelka nie wymaga warstwowania a jesli bym chcial to czy po 30min czy po 2h druga warstwa.

 

Szczerze mowiac podczas deszczu musi ale musi byc super hiper oraz wow patrzac na to co obiecuje roznica w cenie ;-)

 

Dam znac wkrotce ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja wygrzebalem ulotke z zestawu Ultra i faktycznie 12h.

Wczoraj poznym wieczorem (skonczylem około 21:00) polozylem na szybe i piora wycieraczek i ...

Dzis do 09:00 wody nie widzial a potem az do teraz pada ;-) przetestowalem w trasie i

 

- piora wycieraczek podskakuja i popiskuja (przy 4nano nie smarowalem i nie bylo sprawy, przemyje raz jeszcze IPA)

- krople startuja od 60km\h (z 4nano bylo podobnie) zatem jeszcze szalu nie ma ;-)

 

przebieg ~ 251200 km zatem testujemy dlugowiecznosc ;-)

[edit]sprawdzilem przebieg[/edit]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.