Skocz do zawartości

Opel Zafira B Cosmo


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Po długiej przerwie. W 2013r wpadło trochę samochodów i dziś przedstawiam Wam jeden z nich.

 

Samochód rodziców - Opel Zafira B Cosmo 2008r

 

Samochód nie miał i nadal nie ma lekko, parkuje w strefie przemysłowej w Zabrzu/Katowicach także glinka miała co zbierać. Prawda jest bolesna bo efekt nie będzie trwał długo ze względu na typowo użytkowe właściwości tego samochodu - nie ma czasu na pieszczoty etc. No w końcu nie jest do końca mój... :)

 

Jednak nie mogłem się oprzeć i skorzystałem z 10cio dniowej nieobecności rodziców i doprowadziłem lakier do normalności. Na urlop zawiozłem ich smutna czarną Zafirą z potężną liczbą rys, a odebrałem ich ..... Zobaczcie sami :) ENDŻOJ!

 

Bohaterka tematu:

Jak widać jest masakra

5ka0.jpg

s0cp.jpg

6tnn.jpg

kj94.jpg

 

Mała wgniotka i resztki lakieru z palety Tico :D

d44o.jpg

 

50/50

ofmp.jpg0vdu.jpgkiv2.jpg

 

Po korekcie:

8de5.jpgdnm6.jpg80ad.jpg

 

Artystycznie :D

9rol.jpgp2db.jpg

 

Efekt końcowy - z mojej strony Colli 476s + DG Aquawax

fpdc.jpg4xpq.jpg53er.jpgyp1x.jpgd9b0.jpgimd9.jpgahmk.jpgvfyb.jpg04je.jpg

 

Lakieru po Tico już nie ma, a wgniotka nie jest już tak zauważalna

jqrv.jpg

 

Na wiosnę wracam z kolejnym autem - będzie klasycznie - Czerwone CC Sporting!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się, że lakier 20R - bardzo wdzięczny materiał do pracy. Kolekra faktycznie nieełna, ale jak piszesz, że auto ma ciężki żywot to głębokie darcie nie ma tu sensu. Ważne, że odżyło i to widać. Nie leży mi natomiast wek look na oponach przy czarnych lakierach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ladnie ale co to ?

Tu mas tego więcej: KLIK

 

Proponował bym jeszcze usunąć zdjęcie z butelką na lakierze, bo zamiast oglądać fajnie zrobiony samochód, zaraz znajdą się doradcy i zrobią Ci paro stronicowy wykład, że i dlaczego tak NIE MOŻNA ;)

 

Fajny ten czarny na zafirze :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak , najlepiej jeszcze na paznokcie zakładać jakieś nakładki żeby czasem nie dotknąć lakieru, a zimą to w ogóle nie wystawiac samochodu na dwór ... spodziewam się komentarzy do tego zdjęcia ale w ogóle mnie nie interesują. Realia są jakie są, samochód to samochód nie ma opcji żeby w taki czy inny sposób nie powstała prędzej czy później rysa.

 

Rodzice spodziewali się że im zrobię taka niespodziankę hehe. Byli bardzo zadowoleni :D

 

A co do smugi na masce - to na pewno nie hologram, być może jakieś odbicie z nieba. Sam nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mieliswiadomosc zym ichprzywitasz po urlopie ciekawe jak wrażenia bo auto odzylo

 

Biorąc pod uwagę godzinę dokonania wpisu i zastosowaną składnię stwierdzam, że autor alkoholizował się w piątkowy wieczór :-]:D:D:D

 

Kiedyś drapałem Vectrę C w tym kolorze, lakier dość miękki, jak pisał przedmówca przyjemny w obróbce. Fajna robotka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś bardziej rozwinąć jakich środków użyłeś?

Sam posiadam 20R, ale już na 10 letnim aucie i dopiero chcę zacząć przygodę z detelingiem i chciałbym wiedzieć jakie środki wystarczą, żeby odświeżyć lakier, skoro mówicie, że jest "wdzięczny".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maszyna - chinol - Bass Polska - kupiłem na początek i cały czas ją cioram, padnie to padnie, puki działa to ok.

 

Na początek poszła glinka od VP - Niebieska. Piana aktywna K2 - Active Foam. Szampon Nielsen na poczatek po glince fioletowy Meguiras. Potem pasty Fg400, 2000 i FF4000 + pady Flexipad Biały, pomarańcz, czarny. Na szybki poszedl rainX, zabezpieczenie lakieru to Colli 476s + DG Aquawax. Oponki to K2 Bold. Chyba wszystko ;)

 

aaa do felg poszło troche IronX'a w żelu, oraz K2 Akra + K2 Deeper (tzw. Dekonserwant)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.