Skocz do zawartości

Swissvax Divine i Zymöl Royale


MetalMagnes

Rekomendowane odpowiedzi

Dwa najlepsze, najdroższe woski na świecie! Sztandarowe produkty firm Swissvax i Zymol: Swissvax Divine i Zymöl Royale.

 

Opisy producentów:

 

Swissvax Divine

Wosk zawierający ponad 60% karnauba

Swissvax Divine jest najbardziej ekskluzywnym woskiem samochodowym na świecie - specjalnie sformułowany i mieszany dla indywidualnych potrzeb samochodu i jego lakieru. Każdego roku Swissvax przygotowuje specjalną mieszankę dla ograniczonej liczby entuzjastów, używając do tego ponad 60%! wosku karnauba pierwszej klasy!

Karnauba - jest naturalnym woskiem roślinnym pozyskiwanym z liści kopernicji, palmy copernicia cerifera, rosnącej w Brazylii. Wydziela się w postaci drobnych łusek z liści palmowych. Ma barwę od jasnozielonawej do brudnoszarej, a po oczyszczeniu żółtawą lub białą. Wosk jest zbierany i dzielony na kategorie, w przypadku wosku Divine drobne łuski są najbardziej przejrzyste i najrzadsze.

Divine jest najtwardszym i najbardziej naturalnym ze znanych obecnie wosków na świecie a jego wysoka zawartość procentowa karnauba sprawia niesamowity połysk. Zwykłe płynne woski zawierają w sobie od 3-5% karnauba gdzie Divine ma w sobie aż 60%!!!

Każda osobna formuła została indywidualnie opracowana i ręcznie mieszana! do zestawu dołączana jest srebrna tabliczka z wygrawerowanymi szczegółami samochodu i nazwą właściciela.

Cena: 9248 zł

Pojemność: 2x200 ml

http://www.swissvax.pl/index.php?id=18&tx_produkty_pi1[prod]=20

 

Zymöl Royale

Zymöl Royale oryginalnie został stworzony specjalnie pod katem ochrony i upiększania lakieru dla Bugatti Royal –niezwykle rzadkiego i ultraluksusowego auta z końca lat 20-tych ubiegłego stulecia (zbudowanych zostało tylko pół tuzina tych aut). Szczegółowo wykonana i wyjątkowo opracowana formuła tego wosku dziś uważana jest za dzieło sztuki i niepodważalnie najlepszy wosk na świecie. Zawiera 70% cennej białej Carnauby i jest odpowiedni dla wszystkich rodzajów i kolorów lakieru.Wosk Zymöl Royale jest dożywotnio uzupełniany.Woski Zymöl są enzymami, które dopiero w styczności z powietrzem na powierzchni lakieru zamieniają się w pełnowartościowy wosk.

Cena: 40800zł

http://www.sklep.car-spa.pl/pl/product/ ... -wosk.html

 

Mam parę pytań do Przedstawicieli firm Swissvax i Zymol w Polsce. Jak wygląda zakup takiego wosku? Jest on robiony pod konkretne zamówienie? Pod konkretną markę samochodu/model/lakier/kolor? Ile się czeka na taki wosk. Jak w praktyce wygląda deklaracja cyt. ,,Wosk Zymöl Royale jest dożywotnio uzupełniany"...a co jeśli zmienię samochód? I będzie to inna marka/model/lakier/kolor? Czy pracowaliście na tych woskach? Wasze opinie, odczucia, może jakieś zdjęcia prac? Czy mieliście zamówienia/sprzedaliście już wosk w Polsce? Co tak naprawdę wyróżnia te woski od innych wosków Waszych firm?

Myślę, że wielu użytkowników forum, w tym mnie zainteresuje ten temat. Dla wielu osób woski te są nieosiągalne, pozostają w sferze marzeń...fajnie byłoby poczytać coś więcej na ich temat! :) A może ktoś z użytkowników forum miał z tymi woskami do czynienia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cristal Rock powstał pod okiem mistrza Daltona. To w zamierzeniu wosk "dla ludu" I choć ma owe 76% to cena jest zdecydowanie niższa od wymienionych. Generalnie wszystkie z zaw pow 40% to najwyższa klasa światowa, Natomiast cena w dużej mierze zależy od firmy, prestiżu, tradycji etc vide, ROYALE.. Chociaż jakby nie liczyć - jedna aplikacja max 30g. 2x w roku , puszka starczaja na 4 lata (jak nie wyschnie) Dożywotnio czyli przeciętnie może 20 lat. To wychodzi ponad 8 tyś za puszkę. Super interes dla Zymola Tylko ile takich wosków się sprzedaje? Myślę, że niewiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wykarzę się dużą niewiedzą ale jeśli jakość wosku mierzymy ilością carnauby w nim zawartej to swissvax crystal rock zawiera jej 76%.

Nie tylko sama zawartośc carnauby ma znaczenie, ale jej jakość, czystość, odmiana (biała, żólta), czy jest to mieszanka carnub, inne dodatki jak wosk pszczeli, olejki, żywice itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że ,,dożywotnie uzupełnianie"

 

To nie jest takie piękne na jakie wygląda. Uzupełnienie także w pewien sposób "kosztuje" i z tego co mi wiadomo (może się mylę, ale w wielu źródłach takie informacje przeczytałem), że nie można tego robić np. co tydzień tylko są limity roczne i to bardzo małe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest takie piękne na jakie wygląda. Uzupełnienie także w pewien sposób "kosztuje" i z tego co mi wiadomo (może się mylę, ale w wielu źródłach takie informacje przeczytałem), że nie można tego robić np. co tydzień tylko są limity roczne i to bardzo małe.

Łukasz domyślam się ;) i dlatego m.in. założyłem ten temat, bo uważam za ciekawe kwestie poruszone przeze mnie w pierwszym poście :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko sama zawartośc carnauby ma znaczenie, ale jej jakość, czystość, odmiana (biała, żólta)

Biała carnauba to - z tego co się orientuję - po prostu chemicznie oczyszczona żółta. W naturze występuje tylko żółta, różne są tylko poziomy "żółtości". :D Najwyższa jakość to żółta #1 ... cokolwiek to dokładnie znaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carnauba – także karnauba, (łac. Cera Carnauba) jest naturalnym woskiem roślinnym pozyskiwanym z liści kopernicji, palmy Copernicia cerifera, rosnącej w Brazylii.

Wydziela się w postaci drobnych łusek z liści palmowych. Ma barwę od jasnozielonawej do brudnoszarej, a po oczyszczeniu żółtawą lub białą. Topi się w temperaturze od 80 do 85°C. Ma ciężar właściwy 0,990-0,999. Jest najtwardszym ze znanych obecnie wosków naturalnych. Używany jest do utwardzania wosku pszczelego, a także do produkcji "złotych misiów" Haribo. Rozpuszcza się w benzenie, benzynie oraz wrzącym eterze i alkoholu.

250pxcarnaubawax.jpg

Źródło: Wikipedia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MetalMagnes, nie bawmy się w cytowanie Wikipedii. :) Zwróć proszę uwagę, że ja napisałem, że biała carnauba to oczyszczona żółta. Twoje źródło podaje to samo:

Ma barwę od jasnozielonawej do brudnoszarej, a po oczyszczeniu żółtawą lub białą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Uzupełnienie także w pewien sposób "kosztuje" i z tego co mi wiadomo (może się mylę, ale w wielu źródłach takie informacje przeczytałem), że nie można tego robić np. co tydzień tylko są limity roczne i to bardzo małe.

 

Na detailingworld wspominąja o 240 funtach za przesyłke i ew. czyszczenie pojemnika. Sporo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda zakup takiego wosku? Jest on robiony pod konkretne zamówienie? Pod konkretną markę samochodu/model/lakier/kolor? Ile się czeka na taki wosk. Jak w praktyce wygląda deklaracja cyt. ,,Wosk Zymöl Royale jest dożywotnio uzupełniany"...a co jeśli zmienię samochód? I będzie to inna marka/model/lakier/kolor? Czy pracowaliście na tych woskach? Wasze opinie, odczucia, może jakieś zdjęcia prac? Czy mieliście zamówienia/sprzedaliście już wosk w Polsce? Co tak naprawdę wyróżnia te woski od innych wosków Waszych firm?

 

Wosk jest produkowany na zamówienie, czeka się ok 2 miesięcy. Nie jest robiony pod konkretny samochód/lakier. Można wybrać kolor wosków w dwóch słoikach oddzielnie. Na zdjęciu studyjnym jest to bialy/blekitny, ja ponizej wkleje prawdziwe zdjecie gdzie dwa słoiki są białe. Do wyboru jest 5 kolorów. Pracowaliśmy na wosku Royale, na specjalne zamówienie pracujemy również dzisiaj, choć w polskich warunkach trwałość Royale niestety jest mniejsza niz Vintage, a roznica w wyglądzie jest subtelna. Odczucia: fantastyczny wosk, który daje niesamowite ciepło i mokrość koloru. Różnica między nim a Vintage który stosujemy w 95% jest mniej więcej taka jak między Glasurem a Concours. Glasur i Vintage są trwałe, dają jasny, wyrazisty połysk, dobrą głębię. Concours jest woskiem w przenośni "weekendowym", Royale napewno ma dużo większą trwałość, ale oba dają za to ciepło, głębie i mokrość. Trudno mi porównać Royale do Divine bo nigdy nie próbowałem najdroższych wosków SV, na dzień dzisiejszy Royale jest moim zdecydowanym faworytem. Poniżej kilka zdjęć Royala warsztatowego, i kilka fotek dwoch aut smarowanych przeze mnie Royalem. Oba po pełnej korekcie lakieru

 

DSC02166copy.jpg

 

DSC02176copy.jpg

 

DSC02181copy.jpg

 

DSC02184copy.jpg

 

DSC_0579copy.jpg

 

bmw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CarSPA-Zymöl, dzięki za odpowiedź :)

 

Można wybrać kolor wosków w dwóch słoikach oddzielnie. Na zdjęciu studyjnym jest to bialy/blekitny, ja ponizej wkleje prawdziwe zdjecie gdzie dwa słoiki są białe. Do wyboru jest 5 kolorów.

Czy kolory mają wpływ na ,,cokolwiek", czy po prostu wosk ma ładnie wyglądać w słoiczku/klient ma mieć wybór ;) Czy kolory różnią się zapachem?

 

Pracowaliśmy na wosku Royale, na specjalne zamówienie pracujemy również dzisiaj

Rozumiem, że macie w ofercie pielęgnację auta woskiem Royale? Jeśli możesz zdradzić, ile kosztuje taka usługa wraz z odpowiednim przygotowaniem lakieru.

 

Poniżej kilka zdjęć Royala warsztatowego, i kilka fotek dwoch aut smarowanych przeze mnie Royalem. Oba po pełnej korekcie lakieru

Powiem tak, efekt wspaniały!:) Według mnie najpiękniej prezentuje się czarny samochód!

Czy wosk Royale można stosować do wszystkich rodzajów lakierów?

Z Twoich obserwacji/doświadczeń na jakich lakierach/kolorach prezentuje się najbardziej efektownie?

 

CarSPA, wyjaśniej jeszcze kwestię ,,dożywotniego uzupełniania" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kolory mają wpływ na ,,cokolwiek", czy po prostu wosk ma ładnie wyglądać w słoiczku/klient ma mieć wybór ;) Czy kolory różnią się zapachem?

 

Kolor nie ma wpływu na nic.

Rozumiem, że macie w ofercie pielęgnację auta woskiem Royale? Jeśli możesz zdradzić, ile kosztuje taka usługa wraz z odpowiednim przygotowaniem lakieru.

 

Do usług używamy tylko najdroższych wosków Zymol. Do tego jeżeli jest życzenie mocnego przedłużenia żywotności powłoki, przed woskiem stosujemy nasze sekretne polimery. Pełen 2-dniowy proces na aucie kosztuje minimum 2500zł.

 

Czy wosk Royale można stosować do wszystkich rodzajów lakierów?

Z Twoich obserwacji/doświadczeń na jakich lakierach/kolorach prezentuje się najbardziej efektownie?

CarSPA, wyjaśniej jeszcze kwestię ,,dożywotniego uzupełniania" ;)

 

Royale można stosować do wszystkich rodzajów lakierów. Tak jak każdy wosk, najlepiej wygląda na ciemnych kolorach perłowych bądź uni.

 

Dożywotnie uzupełnianie istnieje. Oczywiście nie co tydzień. Wiąże się to z tym że wysyłamy twój słoik do fabryki w Stanach, cała operacja może trwać nawet 2 tygodnie. Sugerowane uzupełnianie minimum co 2 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.