Skocz do zawartości

Jaka maszyna polerska dla początkującego ?


Rekomendowane odpowiedzi

Do polerowania miękkiego lakieru Hondy Accord.

 

Nie miałem przyjemności z takim autem ale z tego co tu wyczytałem (Tobie też to polecam!) , to lakiery na tym aucie są na tyle upierdliwe że wykończenie bez maszynki DA jest wielce problematyczne i właśnie przez to brałbym tanią polerkę DA właśnie(jaką to już znajdziesz sam) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maszyna, którą posiadam niestety nie nada się do polerki, bo ma za wysokie obroty, ale mam jeszcze dostęp do takiej jak:

 

Makita Bo6040

 

Moc: 750 W

Prędkość obr.: 1600-5800 min-1

Mimośród: 5,5 mm

Średnica talerza: 150 mm

System odsysania: tak

 

Czy tym sprzętem można coś dobrego zdziałać?

 

61bX3eyQ-%2BL._SX425_.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maszyna, którą posiadam niestety nie nada się do polerki, bo ma za wysokie obroty, ale mam jeszcze dostęp do takiej jak:

 

Makita Bo6040

 

Moc: 750 W

Prędkość obr.: 1600-5800 min-1

Mimośród: 5,5 mm

Średnica talerza: 150 mm

System odsysania: tak

 

Czy tym sprzętem można coś dobrego zdziałać?

Oczywiście, działaj nią śmiało.

[mod=damianTDCi]Nie cytuj zdjęć![/mod]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce kupić jakieś DA i zastanawiam się nad wyborem. Posiadam Kraussa P7 i potrzebowałbym DA do uzupełnienia zestawu.

 

Zastanawiałem się na Rupesem lhr15 tylko pytanie czy jest sens? Przekonuję mnie bardzo dobre wykończenie lakieru i solidna jakoś wykonania maszyny.

 

Ktoś mógłby coś doradzić albo się wypowiedzieć? Bo muszę podjąć decyzję do jutra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

chciałbym zacząć przygodę z pielęgnacją lakieru (Nowy Leon, czerwień) oraz usunąć kilka rysek i zajmować się detailingiem hobbistycznie. Mam za sobą ręczna pielęgnacje lakieru. Na podstawie przeczytanych informacji skłaniam się za kupnem DA. Moje typy to:

- Krauss DB 5800s

- Lare EPL41

- Lare EPL42

 

Różnice pomiędzy Lare to głównie moc i kształt narzędzia czyli ergonomia. Czy warto dopłacić do mocniejszej maszyny? Jak jest z porecznością obu narzędzi.

 

Jak się ma poręczność lare vs Krauss? Jakie inne różnice są między tymi sprzętami poza torbą. Czy warto wydać więcej kasy na lare.

 

Co należy jeszcze dokupić z osprzętu i chemii, aby zacząć przygodę?

 

Kupiłem ostatnio Megarius UC czy to wystarczy, aby pozbyć się drobnych rys i uzyskać ładniejszy efekt lakieru?

 

Czy DA używa się również do nakładania wosku (mam Charly Wax)?

 

Z góry dziękuję za podzielenie się doświadczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bmelon, w sprawie samych maszyn LARE, może wyjaśnię i pomogę...

W przypadku maszyn DA, moc silnika nie jest najistotniejszym elementem,

a idealanym tego przykładem jest właśnie zestawienie ze sobą maszyny EPL-41 (600W) i EPL-42v2 (900W).

Proszę zwróć uwagę, że np. skok talerza w EPL-41 to 9mm a w EPL-42v2 8mm co już ma niewielki ale jednak wpływ na efektywność.

Ale co istotniejsze, maszyna EPL-41 pomimo słabszego silnika wyposażona jest w bardzo wydajną stabilizację obrotów (taką samą jak maszyny rotacyjne) i to w zasadzie czyni z niej maszynę wydajniejszą od mocniejszej (i droższej) EPL-42v2.

Dla hobbisty, chcącego na bieżąco pielęgnować swoje auto (nie koniecznie korygować lakier) uważam, że najrozsądniejszym rozwiązaniem jest właśnie najlżejsza i najporęczniejsza maszyna DA i tu polecam właśnie EPL-41.

Ponadto biorąc pod uwagę obecnie jej obniżoną cenę a także torbę na maszynę w zestawie, uważam, że propozycja jest przynajmniej dobra ;)

 

P.s. nie masz do nas daleko, można podjechać i przetestować u nas w firmie,

przekonasz się, że EPL-41 wcale nie jest słabsza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

w najbliższym czasie planuję kupić pierwszą polerkę. Najprawdopodobniej zdecyduję się na Vander DA VPO709, w tej cenie to chyba najlepszy wybór?

 

Maszynę chciałbym wykorzystać do polerowania Meguiar's Ultimate Compound, nałożyć politure Ultimate Polish, oraz jakiś wosk.

 

Możecie polecić jakieś gąbki/pady, oczywiście firmowe,które będą pasować do tej polerki?

 

Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Pracuję na maszynie Sparky PMB 1200CE i jest całkiem ok jak dla mnie, niestety jest to maszyna szefa i chcę coś kupić dla siebie, mam w ciągu miesiąca na dzień dzisiejszy 5/6 aut do zrobienia i później nic nie wiadomo.

Pracować będę przy użyciu past menzerny 400, 2500, 4000 oraz Meguiar's Ultimate Compound, a gąbki będą firmy NAT na rzep.

 

Kwota, którą chcę przeznaczyć to max 300zł, bo po zakupie past, gąbek, mikrofibr i lampy nie chcę przekraczać tysiąca złotych.

 

A więc z maszyn które oglądałem są to:

- K2 L5315

- Vander vpo709

- FOBO EPE 320-14

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Szukam polerki (rotacji), do max 400 zł.

Zależy mi, żeby była nowa, ze stabilizacją obrotów, łagodnym startem, obroty zaczynające się od 600-900.

Za około 200 zł da się kupić K2 PRO, ale odstrasza mnie jej waga, tym bardziej, że będę z polerki korzystał w miarę często.

Może jest coś do 400 zł, co jest godne polecenia, lekkie i nie rozpadnie się po zrobieniu paru samochodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.