Skocz do zawartości

Jaka maszyna polerska dla początkującego ?


Rekomendowane odpowiedzi

A co byś chciał podziałać takim wynalazkiem co ma na stałe 2500obr !? Lakier zniszczyć ?

Zakres pracy na polerce to ok 900 rozprowadzanie pasty do 1800 polerowanie więc sam rozumiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przejrzałem kilkadziesiąt stron tego wątku i mimo wszystko nie czuje się w stu procentach pewny. Szukam maszyny polerskiej. Jestem początkujący, natomiast robiłem już kilka samochodów polerką rotacyjną. W przyszłości będę chciał prowadzić tą polerką usługi w zakresie korekty lakieru. Budżet to ok 1000zł. Mam taki mętlik że nie wiem już co wybrać. oglądałem makitę sa7000c, DeWalt'a DWP849X, Rupes'a LH 18EN, Boscha GPO 14 CE. Jednakże chciałbym poradzić się specjalistów w doborze polerki na lata. Mogę liczyć na waszą pomoc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Po kilku dniach przeglądania, szukania, lekturowania. Całkowicie zgłupiałem i już sam nie wiedziałem co z czym do czego. Mój budżet miał wyglądać do 500-600 ale wyszło jak zawsze :o 1175. Panie, Panowie powiedzcie czy mój pierwszy zestaw jest w porządku czy coś jest nie tak czy czegoś brakuje? Poniżej doklejam fotki z próby zakupu.

 

1.jpg?screen

2.jpg?screen

 

 

z góry dzięki wielkie za pomoc :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://showcarshine.pl/414-ipa-isopropy ... ekcja.html

http://showcarshine.pl/glinki-clay/487- ... ykant.html jest jeszcze niebieska. jeśli się nie mylę to jest ona twardsza. a tu trzeba być bardzo ostrożnym więc zostałbym przy żółtej.

a do poślizgu wystarczy Ci woda z odrobiną szamponu w atomizerze. pamiętaj żeby była ciepła i się lekko pieniła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Przymierzam sie do zakupu maszyny polerskiej i tu mam pytanie bo troche poczytalem, popytalem i nie wiem co wybrac. Zastanawialem sie nad tym rupesem mrcleaner.pl/rupes-big-foot-zestaw-pelny-lhr15es-maszyna-polerska-gabki-pasty-mikrofibry-p2619.html

lecz znajomy polecil bardziej na poczatek krauss p7 bo podobno rupesem ciezej ciecia robic?i teraz poleccie co wybrac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Panowie a jaki sprzęt polecilibyście do polerki tylko i wyłącznie reflektorów dla początkującego?? Swoje reflektory mam ewidentnie do odświeżenia a i w rodzinnych samochodach też się trochę znajdzie więc będzie na czym testować bez obaw :D

 

 

Gdzieś ta była polecana

http://www.skil.info.pl/16754-7110AA-Sz ... -240W.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jaka polerke polecilibyście dla początkującego do odswieżenia lakieru [auto to vw golf 4] zastanawiałem się nad;

KRAUSS DB DUAL ACTION lub LARE EPL-21 rotacja czy orbitalno-rotacyjna która będzie bezpieczniejsza i łatwa w użyciu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czytałem i jakoś nie widzę rozwiązania mojego problemu. Może mi ktoś napisać jaki zakres obrotów powinna mieć polerka DA ? Mam do kupienia coś takiego:

Maksymalna prędkość obrotowa [obr./min.]

15200

Minimalna prędkość obrotowa [obr./min.]

8400

Minimalna prędkość oscylacyjna [obr/min]

16800

Maksymalna prędkość oscylacyjna [obr/min]

30400

 

Ale liczby 8400-30400 totalnie mi zamieszały w głowie. Czy to jest ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie jak to jest z tymi polerkami DA. Piszecie tutaj że dobra polerka powinna mieć obroty od 900 i takie też widzę, a widzę także polecanego przez Was Kraussa DA którego obroty to aż 2500-6500 / min . Jak to w końcu ma być ?

 

 

 

Zakres od 900 tyczy się polerek rotacyjnych. 2500-6500 to maszyna DA (Dual Action). Tak jak wyżej napisali na detailerze wszystko jest bardzo dokładnie wyjaśnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zastanawiam się nad zakupem pierwszej polerki, ma być to sprzęt na którym będę się uczył a docelowo sprzęt do pracy zarobkowej. Poczytałem juz trochę artykułów na ten temat nie chcę też startować ze sprzętem z najwyższej półki, moje typy dostępne na allegro to VANDER VCP708 , GRAPHITE 59G242 i LARE EPL-52. Liczę na wasze opinie na temat tych polerka, może macie jakieś inne propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Chwilowo swoje, rodziny i znajomych. Na jedno/kilka aut to raczej przeznaczył bym połowę tego budżetu. Po wakacjach jak skończę przebudowę garażu planuję zająć się tym profesjonalnie. Zalety flexa wydaje mi się że znam (sporo przeglądałem forum). Chodzi mi bardziej o podpowiedź czy lepiej zainwestować w jedną maszynę z wyższej półki czy lepiej wybrać dwie w tym samym budżecie na start oczywiście. Troszkę pracowałem na rotacji Makity, ale nigdy nie miałem w ręku maszyny DA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam zamiar zakupić polerkę za ok 1800 zł. Zastanawiam się czy brać FLEXa XC 3401 VRG, czy może lepszym wyborem będzie jakaś rotacja i DA w tych samych pieniądzach. Jakie akcesoria do maszyn w obu przypadkach należało by dokupić?

 

Brałbym Rupesa Lhr15es :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rupes Lhr15es przekracza lekko założony budrzet, poza tym jest to świetna maszyna ale typowo DA. Flex łączy cechy obu typów maszyn. Pytam więc czy lepiej brać flexa czy w jego pieniądzach szukać dwóch maszyn - DA i rotacji. Czy wady posiadania flexa (jedna maszyna, brak możliwości pracy na małych padach) wynagrodzą jego zalety? Która opcja sprawdzi się bardziej z perspektywy czasu i efektów pracy jakie można osiągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

s0sna ten problem miałem rok temu czy brać rotacje+DA padło na VRG nie żałuje wyboru, ale też nie mam porównania do innych maszyn.Tą maszyną zrobisz wszystko cięcie(konkretne bez problemowo z przebiciem :evil: , maszyna nie do zatrzymania w żaden sposób),polish,finish,clener,płynne woski,AIO lecz napewno mniej poręczna od zwykłej DA. Tak minusem jest brak zapięcia małych padów i od razu musisz zakupić BP 115mm na pady 125mm-140mm, ale na to jest myk kant pada gdzie zwykłe DA siada. Myślę,że trochę Ci naświetliłem sprawę dobrze jak byś mógł ją chwycić do ręki i pomacać przed podjęciem decyzji, wyważona perfekcyjnie. Wybór należy do Ciebie :ad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.