Skocz do zawartości

Jaka maszyna polerska dla początkującego ?


Rekomendowane odpowiedzi

Dodam swoje 3 grosze.

 

Ja zabawę z polerowaniem zacząłem od bardzo taniej polerki marki Eurotec kupionej na portalu aukcyjnym.

 

Poleruje tylko swoje samochody oraz znajomych nie zarobkowo a raczej dla własnej satysfakcji.

 

Uważam, że za cenę ok. 120zł (tyle chyba aktualnie kosztują) otrzymuje się produkt jak najbardziej adekwatny do ceny.

 

Polerka ma regulację obrotów, waży ok. 2,7kg więc nie jest najgorzej.

 

Pracowałem nią ok 2 lat i w tym czasie zrobiłem ok. 20 samochodów i cały czas polerka działa :-)

 

Na chwilę obecną przesiadłem sie na Lare epl-11 która kosztuje 5 razy więcej, kupiłem ją właściwie dlatego że pojawiły się takie możliwości.

 

Jednak jak ktoś dopiero zaczyna zabawę w polerowaniem i jeszcze nie wie czy mu się to spodoba to myślę że warto kupić coś typu Eurotec, a jak się spodoba to wiadomo, że zawsze potem można zainwestować w coś lepszego tak jak było w moim przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczynałem maszyną za około 200zl PowerUP, nie było źle tak mi sie wydawało :)

 

Polerka ma regulację obrotów, waży ok. 2,7kg więc nie jest najgorze

 

Właśnie dla tego, raz masa dwa regulacja obrotów to połowa sukcesu druga połowa to stabilizacja, niestety chyba najtańsza na rynku maszyna ze stbilizacja to własnie Lare

 

Owszem można pracowac PowerUp-ami, Euro-costam ale jak pisze Fiszer, może to być katorga która zamiast dawać satysfakcję zrazi, to już chyba lepiej zainwestować w najtańsze DA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gypsy_69,

 

Z oficjalnej strony K2

 

"Moc: 1200W

Napięcie: 230V

Częstotliwość: 50Hz

Masa: 3,2kg

Gwint wrzeciona: M14

Obroty: 600-3000

Kod produktu: L5315"

 

Stablizacja - to słowo tutaj troszkę nie pasuje.

 

Zgadzam sie, znów ze strony ''Posiada elektroniczny układ łagodnego startu oraz stałą szybkość obrotową bez względu na nacisk.''

Nie wiem jak to działa ale u mnie w Lare jest to mechaniczne i wg. mnie jest to najtańsza propozycja mająca małą masę i stabilizacje obrotów

 

A zaczynałem swoja przygodę z polerowaniem od takiej krowy http://skleptechniczny.pl/polerka-1400w ... p2105.html

i szybko doszedłem do wniosku że czas na zmiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, film po pierwsze nie jest senza , tylko PITERd z tematu carok.pl ; Polerka rotacyjna K2PRO L5315 i porównuje prace K2 i Makite, a po drugie dla kogoś kto chcę używać polerki tylko dla potrzeb własnych, jest to całkiem dobry sprzęt. Jeśli chcemy zarabiać lub polerować samochody znajomych to może nie jest to najlepszy wybór, ale przecież ten temat jest o maszynie dla początkującego amatora , przynajmniej ja tak to rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam przymierzam się do kupna maszyny polerskiej, tak w granicach 700zł chciałbym coś w miarę dobrego zastanawiałem się nad Krauss P7, LARE EPL-11 Makita SA7000C , aczkolwiek ta ostatnia chyba odpada ze względu na zakres obrotów i nie wiem co wybrać może macie jakieś inne propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie, jako że będę sprzedawał swojego Graphite przychodzi czas na coś z wyższej półki :)

Cena powiedzmy +- 600zł ;)

Oczywiście podstawowym wyborem jest Lare Epl 11 ewentualnie Krauss który jest teraz na promocji w jednym sklepie za 525zł chyba, tyle że ma tylko roczną gwarancję. Lare ma 2 lata czy też rok? Jeszcze zostaje ostatnio opisywany tutaj n forum Skil 9955 MA.

Ale znalazłem coś takiego:

Sparky SM 1236 CES Plus

Co myślicie o takim sprzęcie? Waga fajna, wygląda kompaktowo, zakres obrotów odpowiedni no i najważniejsza rzecz gwarancja 3 lata. Nie wiem tylko gdzie ma regulację obrotów, ale napisałem już o to do sprzedawcy. Ktoś coś? Jakieś za i przeciw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.