Skocz do zawartości

Jaka maszyna polerska dla początkującego ?


Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki wielkie Panowie za informacje i linki :good:

 

Takie jeszcze jedno pytanie , nie ma ten VANDER VPO709 za dużych obrotów minimalnych ? 1500 obr.min to chyba duzo ? Dla porównania np. Skill ma 600 obr.min nięc do nakładania wosku czy coś to idealna alternatywa a 1500 to chyba za duzo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie Panowie za informacje i linki :good:

 

Takie jeszcze jedno pytanie , nie ma ten VANDER VPO709 za dużych obrotów minimalnych ? 1500 obr.min to chyba duzo ? Dla porównania np. Skill ma 600 obr.min nięc do nakładania wosku czy coś to idealna alternatywa a 1500 to chyba za duzo ?

 

 

Vander to polerka orbitalna wiec 1500 rpm nie jest wcale za duzo, natomiast skill ma 600 bo jest to polerka rotacyjna.. Zresztą zachęcam do lektury :

 

 

 

http://www.detailer.pl/blog/2011/01/pol ... ing-world/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem całą lekturę , wszystko ładnie opisane jednak ja bym wolał "Oprzeć" się na Waszym doświadczeniu i praktyce bo ja wiemy teoria , teorią a praktyka to już całkiem inna bajka - niestety.

 

Poprzewracałem pare stron do przodu i wstecz , poczytałem za i przeciw i chyba dobrym wyborem był by SKILL 1144 :) co o tym sądzicie ? Ma być do użytku własnego ...

 

A tutaj inne propozycje , wspomniany VANDER VPO709 oraz GRAPHITE 59G242

 

Którą byście Mi Panowie polecili ? Ten SKILL ma fajną funkcje , tak mi sie wydaje przynajmniej

 

-System Constant Speed – stałe obroty bez względu na stopień obciążenia

 

I czy ważne są OBROTY MAKSYMALNE ? bo ten SKILL ma max 3600 obr.min a VANDER 6800 wiec praktycznie jeszcze raz tyle , wystarczająca będzie moc tego SKILLA do polerowania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
I czy ważne są OBROTY MAKSYMALNE ? bo ten SKILL ma max 3600 obr.min a VANDER 6800 wiec praktycznie jeszcze raz tyle , wystarczająca będzie moc tego SKILLA do polerowania ?

 

Vander to polerka orbitalna wiec 1500 rpm nie jest wcale za duzo, natomiast skill ma 600 bo jest to polerka rotacyjna..

 

Dostałeś już odpowiedź na pytanie o różnice w obrotach, skoro występowała ona przy obrotach minimalnych, to równie prawdopodobne że wystąpi przy obrotach maksymalnych, nie uważasz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-System Constant Speed – stałe obroty bez względu na stopień obciążenia

 

 

to jest podstawowa funkcja jaką powinna mieć każda "dobra" polerka. Chyba coś słabo czytałeś to co Ci wysłałem ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Doradzi ktoś jakąś polerke rotacyjna

Powiedzmy do 400zl. Ma być używana w miarę często. Patrzyłem za polerkami z tematu zestawienia cenowego ale większość raczej nie dostępna w takich $ jakich szukam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Doradzi ktoś jakąś polerke rotacyjna

Powiedzmy do 400zl. Ma być używana w miarę często. Patrzyłem za polerkami z tematu zestawienia cenowego ale większość raczej nie dostępna w takich $ jakich szukam

 

 

za 500 zł kupisz kraussa p7 nowego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

/miodu/,

Makita była by fajna opcja, ale za500 w uzywce to że świecą szukać.

mavq,

P7 jest w promocji 444pln u któregoś z naszych dystrybutorów. :) czekam jeszcze z tydzień mmoże zwiększe budżet i coś ciekawego znajdę :) sezon się jeszcze dobrze nie zaczął a przedemna jeszcze myjka i odkurzacz :lol: dobrze że kobieta konta nie inwigiluje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ Dodano: 25 Luty 2014, 06:20 ]

/miodu/,

Makita była by fajna opcja, ale za500 w uzywce to że świecą szukać.

mavq,

P7 jest w promocji 444pln u któregoś z naszych dystrybutorów. :) czekam jeszcze z tydzień mmoże zwiększe budżet i coś ciekawego znajdę :) sezon się jeszcze dobrze nie zaczął a przedemna jeszcze myjka i odkurzacz :lol: dobrze że kobieta konta nie inwigiluje

kolega moze blizej przyblizyc u ktorego dystrybutora owa maszyna jest w takiej cenie :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.