Skocz do zawartości

Jaka maszyna polerska dla początkującego ?


Rekomendowane odpowiedzi

Ja zakupiłem Lare EPL-11 i jestem zadowolony. Tobie również polecam, chociaż zależy od tego jakie auta w planie masz do roboty i do czego mam o na służyć. Polerowanie wielu aut rotacja, jedno auto z miękkim lakierem i późniejszym cleanerowanie, chyba lepiej DA.

 

Niech się fachowcy wypowiedzą:)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby porównać użytkowanie Lare EPL 11 i EPL 21? Dane techniczne są chyba te same, 21 jest krótka i lżejszą maszyną. Zastanawiam się nad zmianą 21 na 11 ze względu na inny uchwyt :o Narazie 21 zrobiłem lampy i szyby (CGP) lakieru nie tykałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kupujesz tylko i włącznie na własny użytek, to ja bym brał Kraussa, sam mam G220 v2 ,ale to bardziej dlatego,że miałem v1 i byłem mega zadowolny i kupiłem potem nową v2 ;)

v2 niestety w porównaniu z v1 jest gorzej wykonana,jeżeli chodzi o materiały,ale praca trochę lepiej idzie bo ma funkcję Cruise Control ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jako ze DA mam już od kilku lat powoli przymierzam sie do dokupienia rotacji.

Wiadomo, czasem trzeba odświeżyć bardziej sciurany lakier i wtedy zwykły DAS6 nawet z mocną pastą i futrem zaczyna nie wystarczać.

 

Maszyna byłaby wykorzystywana bardzo okazjonalnie, tylko i wyłacznie do mocniejszego cięcia. Resztę prac planuje robić po staremu DASem. Dlatego zastanawiam się nad opcją mocno budżetową - do 300 PLN z dostawą.

 

I w tej grupie cenowej widzę 3 polerki, nad którymi się zastanawiam:

Skil 1144AA, Graphite 59G242 i K2pro L5315. Dla siebie i dla potomnych zrobiłem takie oto porównanie podstawowych parametrów.

yFEXUj4.jpg

 

No i teraz trzeba się na coś zdecydować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko i wyłacznie do mocniejszego cięcia

Jeżeli zakładasz, że faktycznie tylko i wyłącznie do cięcia, to brałbym Skill'a. bo najlżejszy, nie przejmując się tymi wysokimi minimalnymi obrotami.

Jeżeli Graphite faktyczne nie ma blokady wyłącznika to bym sobie darował :song:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xeper, a nie lepiej dorzucić parę złotych i kupić np. Kraussa P7?

Xeper, a nie lepiej dorzucić jeszcze parę złotych i kupić Flexa? :dontknow:

Albo jeszcze parę złotych i dwa Flexy żeby było na zapas ;)

 

A na poważnie: oczywiście, zakup droższej maszyny jest opcją. Natomiast, biorąc pod uwagę, że nie planuję częstszego użycia niż 1-2 razy w roku, to nie napinam sie na coś ze średniej półki tylko po to żeby mieć. Myślę, że niedoskonałości maszyn z niskiej półki przy tak rzadkim użyciu są do przełknięcia i dlatego bierze górę racjonalizm i chęć osiągnięcia najlepszego stosunku cena vs. funkcjonalność.

 

Na sąsiednim forum (którego nazwy nie wolno wymieniać ;) ) koledzy podpowiadają też uzbrojenie się z pady z MF/jeansu/sztruksu do DA, jako dające lepsze efekty w wycinaniu niż futro a tym bardziej gąbka. Nie spieszy sie, dlatego musze sobie na ten temat doczytać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xeper, ja mam K2 i nie narzekam. Wg. mnie obroty min Skila ciut za duże. Np. do polerowania lamp (sam wyczytałem tu na forum,zeby na niskich obrotach je polerować)

Waga,no cóż, mogłaby być lżejsza K2 ale daje radę.

Graphite na minus brak blokady włącznika. Na początku nie używałem tego w K2 ale już teraz tak,mniej "męczące" niż ciągłe trzymanie włącznika.

Wyposażenia pomijam bo..wiadomo.

Do użytku od czasu do czasu nie potrzebowałem maszyny za 500zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

g.pajak napisał/a:

Hipoktotam napisał/a:

Xeper, a nie lepiej dorzucić parę złotych i kupić np. Kraussa P7?

 

Xeper, a nie lepiej dorzucić jeszcze parę złotych i kupić Flexa?

 

do którego to te parę złotych trzeba dorzucić bo jakoś nie mogę wygooglować

 

Nie no oczywiście, zartowałem z tym flex'em dla Xeper'a ;) ...ale chodziło mi o tego:

 

Flex PE 14-2-150

flex-pe14-2-150.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry. Wczoraj założyłem oficjalne konto FLEXa na forum (czekam jeszcze na wpis do dystrybutorów i muszę się trochę nauczyć poruszania po nim). Chcemy być bliżej użytkownika ostatecznego ponieważ to Wy macie najlepsze doświadczenia nabyte podczas wielogodzinnej pracy naszymi maszynami. FLEX zawsze tworząc nowe rozwiązania bierze pod uwagę opinie osób właśnie takich jak Wy i nawet płaci za pomysły :) a teraz do rzeczy:

 

Wybierając urządzenie do pracy należy odpowiedzieć sobie na kilka pytań:

 

1. jakie obroty będą nam najbardziej odpowiadały, jaką średnicą padów będziemy najczęściej pracować i jaki ma być rodzaj polerki (rotacja czy DA - wiadomo czym się różnią)

 

2. jakie zastosowanie będzie polerki:

 

- profesjonalne - czyli często używamy maszyny, pracuje kilka osób i musimy na nią liczyć np. działa działa a tu nagle w połowie pracy maszyna się wyłącza, słabnie i pilnie potrzebny serwis i co dalej ? Klient odbiera auto o 18...

 

- hobbistycznie, profesjonaliści zapaleńcy :) - maszynę traktujemy z szacunkiem, odpoczywamy podczas tej pracy (wyłączamy komórki, zamykamy się w garażu, kochamy tą pracę) - na marginesie zaliczam to takich "świrów"

 

- okazjonalnie - kupujemy maszynę do pracy wykonywanej od czasu do czasu, kilka razy w roku więc cena zakupu jest bardzo ważnym argumentem

 

3. określić swój zakres finansowy od - do biorąc pod uwagę punkt nr 2 :)

 

Wiadomo, maszyny profesjonalne renomowanych marek swoje kosztują lecz często praca nimi jest mniej uciążliwa, lżejsza, przyjemniejsza i można na nich polegać (gwarancja od drzwi do drzwi, szybki serwis, długi okres gwarancyjny). Zwraca się uwagę na ergonomie, wagę, często są opatentowane rozwiązanie niespotykane w tańszych urządzeniach a to niestety kosztuje.

Maszyny te potrafią na siebie zarobić tylko trzeba dać im taką możliwość :)

 

Trafiają się również dobre "chińczyki" - które są "wdzięczne" i dają radę.

 

Mam nadzieję, że pomogłem trochę...

 

[ Dodano: 16 Styczeń 2014, 11:38 ]

Dzień Dobry. Wczoraj założyłem oficjalne konto FLEXa na forum (czekam jeszcze na wpis do dystrybutorów i muszę się trochę nauczyć poruszania po nim). Chcemy być bliżej użytkownika ostatecznego ponieważ to Wy macie najlepsze doświadczenia nabyte podczas wielogodzinnej pracy naszymi maszynami. FLEX zawsze tworząc nowe rozwiązania bierze pod uwagę opinie osób właśnie takich jak Wy i nawet płaci za pomysły :) a teraz do rzeczy:

 

Wybierając urządzenie do pracy należy odpowiedzieć sobie na kilka pytań:

 

1. jakie obroty będą nam najbardziej odpowiadały, jaką średnicą padów będziemy najczęściej pracować i jaki ma być rodzaj polerki (rotacja czy DA - wiadomo czym się różnią)

 

2. jakie zastosowanie będzie polerki:

 

- profesjonalne - czyli często używamy maszyny, pracuje kilka osób i musimy na nią liczyć np. działa działa a tu nagle w połowie pracy maszyna się wyłącza, słabnie i pilnie potrzebny serwis i co dalej ? Klient odbiera auto o 18...

 

- hobbistycznie, profesjonaliści zapaleńcy :) - maszynę traktujemy z szacunkiem, odpoczywamy podczas tej pracy (wyłączamy komórki, zamykamy się w garażu, kochamy tą pracę) - na marginesie zaliczam to takich "świrów"

 

- okazjonalnie - kupujemy maszynę do pracy wykonywanej od czasu do czasu, kilka razy w roku więc cena zakupu jest bardzo ważnym argumentem

 

3. określić swój zakres finansowy od - do biorąc pod uwagę punkt nr 2 :)

 

Wiadomo, maszyny profesjonalne renomowanych marek swoje kosztują lecz często praca nimi jest mniej uciążliwa, lżejsza, przyjemniejsza i można na nich polegać (gwarancja od drzwi do drzwi, szybki serwis, długi okres gwarancyjny). Zwraca się uwagę na ergonomie, wagę, często są opatentowane rozwiązanie niespotykane w tańszych urządzeniach a to niestety kosztuje.

Maszyny te potrafią na siebie zarobić tylko trzeba dać im taką możliwość :)

 

Trafiają się również dobre "chińczyki" - które są "wdzięczne" i dają radę.

 

Mam nadzieję, że pomogłem trochę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FLEX Polska, czy w związku z połączeniem z Chevron, Flex planuje rozszerzyć swoją ofertę o nowe narzędzia dla rynku motoryzacyjnego?

 

Witam Serdecznie. W końcu może się umówimy na testy XC3401VRG? :)

Mam nadzieję, że zakupione polerki sprawują się bez zarzutu..

Zima i czasu trochę więcej - będę w Warszawie w 5 tygodniu więc proszę o info

 

Póki co nic nie wiadomo jakie produkty będzie Chevron wprowadzał do naszej oferty.

Najważniejsze, że ma nie mieszać się do maszyn specjalistycznych i w końcu zacząć inwestować w markę bo ostatnich udziałowców interesował tylko zysk...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FLEX Polska, czy w związku z połączeniem z Chevron, Flex planuje rozszerzyć swoją ofertę o nowe narzędzia dla rynku motoryzacyjnego?

 

Witam Serdecznie. W końcu może się umówimy na testy XC3401VRG? :)

Mam nadzieję, że zakupione polerki sprawują się bez zarzutu..

Zima i czasu trochę więcej - będę w Warszawie w 5 tygodniu więc proszę o info

 

Póki co nic nie wiadomo jakie produkty będzie Chevron wprowadzał do naszej oferty.

Najważniejsze, że ma nie mieszać się do maszyn specjalistycznych i w końcu zacząć inwestować w markę bo ostatnich udziałowców interesował tylko zysk...

 

Maszyny sprawują się super ;)

Testy jak najbardziej jesteśmy na tak, myślę że kilka zainteresowanych osób by się jeszcze znalazło. To co nas interesuje to:

- X117VE, XC3401VRG i L1503VR

 

Ktoś coś jeszcze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.