Skocz do zawartości

Jaka maszyna polerska dla początkującego ?


Rekomendowane odpowiedzi

Kiezik, wysil się troszkę i poczytaj. O budżetowych maszynach napisano już chyba wszystko. A waga jest istotnym czynnikiem przy pracy przez kilkanaście godzin :ad:

Czytałem sporo, ale może masz rację powinienem więcej. Jeśli chodzi o wagę to robiąc raz na jakiś czas :ad: myślę, że wytrzymam, poza tym trochę pary w łapach mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co sądzicie o tej USUNIĘTO ZE WZGLĘDU NA NARUSZENIE 17. PUNKTU REGULAMINU

 

Rozumiem, że dla początkującego najlepsza będzie raczej DA? Myślałem o Meguiars. ale cena trochę wysoka.

Wiem, że temat był wałkowany, ale przejrzenie 106 podstron to nie lada wyzwanie. Dlatego prosiłbym o krótką wyczerpująca odp - co kupić do kwoty 600 zł do amatorskich prac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat czy wybrać Lare EPL 11 czy może Lare EPL 44 D.A. :wallbash:

Nie zamierzam zajmować się profesjonalnie tematem tylko chciałbym usunąć świrle z mojego czarnego lakieru. Próbowałem to zrobić ręcznie za pomoca Achilles Prep., ale efekt był mizerny.

Powiedzcie po prostu - czy maszyną Dual Action będę w stanie usunąć świrle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście będzie to możliwe. Będzie to trwało może trochę dłużej niż w przypadku rotacji, ale masz dużo mniejsze ryzyko uszkodzenia lakieru na aucie. Jak nie czujesz się na siłach narazie pracować rotacją, wybierz DA. Z czasem nabierzesz praktyki, to sprzedasz DA lub zostawisz do cleanerów i dokupisz rotację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak lubisz trzymac wibrator w rekach przez pare godzin to smialo bierz DA.

 

Mam to samo stwierdzenie proponuję przekonać się do rotacji i jak dla mnie nie ma się co obawiać że coś zrobisz z lakierem przy odrobinie rozwagi a jak ktoś się bardzo boi to już nie raz padała podpowiedz "podjechać na szrot czy do znajomego blacharza i za flaszkę na pewno znajdzie jakąś maskę do testów"

Możesz także rozważyć zakup Kraussa rotacja bliźniacza do Lare 11 jednak z 2 małymi plusami cena i kabel dłuższy bo 5m co bardzo jest ważne , a DA kraussa to bliźniak sprawdzonej i znanej maszyny Kestlera Pro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co Wy z tym wibratorem, mam G220 i nie zauważyłem,drgań większych od typowych szlifierek/polerek ,dużo robi uchwyt typu C ;)

Ale pewnie lepiej nie poznać czegoś i mówić,że jest do dupy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no szczere pytam przeciwników DA,ile godzin przepracowali na maszynie tego typu?

Jestem,amatorem i ciekawi mnie to :o

Może sam za kilka lat będę śmiał się ze swoich postów :mrgreen: ,ale na razie pytam serio ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz także rozważyć zakup Kraussa rotacja bliźniacza do Lare 11 jednak z 2 małymi plusami cena i kabel dłuższy bo 5m co bardzo jest ważne , a DA kraussa to bliźniak sprawdzonej i znanej maszyny Kestlera Pro ;)

 

skleroza, amnezja?.. przecież od zawsze maszyna EPL-11 marki LARE posiadała 5m przewód!

 

a teraz PLUSIK dla LARE EPL-11, czyli nowy TALERZ BP,

od pewnego czasu w tej samej cenie wraz z maszynami EPL-11 w zestawie znajdują się profi talerze mocujące 125

 

 

a więc zmichal, możesz także rozważyć zakup LARE DA vs. LARE DA vs. LARE rotacja ponieważ od teraz nasza oferta maszyn jest jeszcze szersza ;)

59442aabd5b1e_maszynyLARE.jpg.ab0fbd0b61a28e569b3007d3ceac439b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie chce zakladac nowego tematu, wiec pomyslalem ze naskrobie tutaj:

 

Czy mozna jakos porownac/zestawic popularna Silverline z Amazon.co.uk do nowego wypustu K2 L5315 ta 2.8 kg

 

Wygladaja na produkt bardzo podobny

-cenowo

- regulacja obrotow w obu maszynach

- soft start

 

Natomiast na korzysc K2 przemawia ze jest " na miejscu " , ten rok gwarancji bez problemow z jej ewentualnym egzekwowaniem.

 

Na kozysc silverline ze troche osob korzysta juz z niej , niby jakies tam problemy sie pojawiaja ale jest to niewielki odsetek.

 

Wszelkie porady / sugestie mile widziane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinając się pod wątek, również mam dylemat co do wyboru sprzętu mianowicie:

 

MAKITA 9227 CB czy Kestrel SIM 180

 

Wiem, że to zupełnie różne półki sprzętu ale proszę o pomoc na co dokładnie zwrócić uwagę przy wyborze? Sugerować się minimalnymi obrotami? Czy różnica 200obr/min to duża różnica? Przede wszystkim czy jest sens wydać 1000zł na makitę biorąc pod uwagę, że będę jej używał tylko w warunkach domowych?

 

Czekam na odpowiedzi. Dziekuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to stosunkowo "młoda" maszyna więc raczej na forum nie ma zbyt wielu użytkowników.

 

Nie wiem czy się w nią pakować, czy wybrać coś bardziej sprawdzonego już na forum typu Graphite.

Wogóle informacja dla zainteresowanych Graphitem, wczoraj byłem w Praktikerze i niestety tam cena zaporowa w porównaniu z netem, 340zł :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zastanawiających się czy DA można usuwać swirle:

W sobotę usuwałem rysy na accordzie:

Grubaśna rysa ale płytka na przednim błotniku:

20130427130600.jpg

wyprowadzona w całości:

20130427140354.jpg

a przejechany o ścianę garażu tylny błotnik:

20130427130534.jpg

na jakieś 90%:

20130427140324.jpg

Więcej właścicielka auta nie chciała. Lepiej zostawić trochę lakieru bezbarwnego na ewentualne kolejne przygody :D

 

Same przejazdy pastą tnącą przed polerką i wykończeniem (stan jak na zdjęciach) zajęły mi 25 minut z myciem i glinkowaniem.

 

Lare EPL-41+twarda gąbka Flexipad+Menzerna 500.

 

Oczywiście było to usuwanie rys a nie detailing.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.