Skocz do zawartości

Jaka maszyna polerska dla początkującego ?


Rekomendowane odpowiedzi

Przecinarka wodna do glazury

Nożyce spalinowe do żywopłotu

Ukośnica, krajzega

Frezarka górnowrzecionowa

Szlifierka stołowa

Młot udarowy

 

Gdybyś skompletował zestaw j/w, to RINSPEED mógłby czuć sie zagrożony... ;)

 

A tak serio - popraw link i zajrzyj do regulaminu, czy Twój link jest z nim zgodny. :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link jest poprawny ;) sprawdzałem regulamin.

 

A chodzi mi o polerki: Silverline 1200 watt 180 mm i EINHELL BT-PO 1100 E

 

EDIT:

Proszę o to linki do tych polerek. Czy są one coś warte, aby je kupić?

http://www.amazon.co.uk/Silverline-2645 ... iy_title_0

 

http://www.ceneo.pl/;0151857815-10.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Royal Szczecin, tu nie chodzi o bicie piany, ale fajnie byłoby wiedzieć jaki jest koszt naprawy pogwarancyjnej konkretnej usterki (wspomniana wymiana silnika na nowy).

Daje to pewien obraz nt. opłacalności zakupu (według mnie).

Wg. mnie jak sie silnik spali na gwarancji to silnik powinno się wymienić bez dyskusji, ale z gwarancjami różnie bywaw tych czasach. Nie życzę nikomu awarii ale przy najbliżej pewnie się przekonamy. Natomiast najgorzej jest jak coś się psuje zaraz po tym jak gwarancja się przed chwilą skończyła :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W garażu znalazłem bardzo tanią polerkę (dostałem kiedyś taki prezent od przedstawiciela handlowego, a że nie była do niczego potrzebna to leżała z 4 lata w garażu). Przeglądając allegro znalazłem coś podobnego do niej. hhttp://allegro.pl/polerka-samochodowa- ... 38896.html

Polerka ma 120W, stałą prędkość wirowania = 3000/min oraz ogromną niewymienną gąbkę (w miarę miękką) o średnicy 24 cm. Czy można taką polerką coś w ogóle zrobić czy szkoda niszczyć nią lakieru i kosmetyków? Dodatkowo mam pytanie czy polerki DA mają inną prędkość wirowania. Jak czytałem na forum normalne polerki mają prędkości 600-3000 a np. Kestrel Das-6 ma 2500-6500/min i niektórzy sobie ją chwalą jako maszynę czysto amatorską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

sawis90, Link nie działa ale wystarczy że polerka ma stałe obroty 3000/min to ją dyskwalifikuje :thumbdown:

 

Dual Action ma ruch orbitalno rotacyjny i jest to inaczej liczone dlatego wartości są dużo wyższe. a maszyna bezpieczniejsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sawis90, jak sie uprzesz to auto odświeżysz. Zajrzyj do mojego tematu w PSB, pierwsza relacja była własnie z tego typu polerką: http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=7970&start=0

 

Ogólnie nie polecam jeśli dążysz do perfekcji. Co prawda efekt mnie zaskoczył i było widać kolosalną różnicę, ale i tak było mi mało - kupiłem rotację. Poczytaj i się zastanów, czy warto :).

 

Co do obrotów - nie ma się czego bać, bo to polerka DA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem nieśmiało zapytać...

 

Przestudiowałem cały temat dotyczący klarowania szyb w autach tlenkiem ceru.

 

Jestem bardzo zainteresowany zanabyciem polerki właśnie do tego celu - 2 szyby, 2 auta.

Nie wykluczam, że jak mi się spodoba :mrgreen:

Będzie nieco częściej użytkowana - łącznie 3 auta w bliższej rodzinie.

 

Na łalegro do wzięcia jest - Szlifierka polerka 1200W kątowa 59G242 GRAPHITE, w cenie 270 złotych - co dla mnie szczerze mówiąc jest górnym limitem.

 

Czy nie będę żałował, mykając sobie 1-2 razy do roku auto, że niepotrzebnie wydałem ponad 250 złotych?

Czy spokojnie zadowolę się do takich potrzeb czymś w połowie tej ceny? (wątpię :kox: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.