Skocz do zawartości

Jaka maszyna polerska dla początkującego ?


Rekomendowane odpowiedzi

To mnie teraz panowie zaskoczyliście. Też się napaliłem, żeby zbierać na Das-6 ale widzę, że dla początkującego trzeba będzie się zastanowić. Z resztą gotówki i tak teraz nie mam, więc w czasie zbierania kasy można jeszcze poczytać uwagi i opinie osób bardziej doświadczonych. Albo lepszy kaliber w stylu 9227CB i sprzedaż ratalna :-]

 

 

znalazłem tak przy okazji ale używka to jest jednak 50/50 czy jest faktycznie dobra, czy jest coś nie tak

http://allegro.pl/makita-9227cb-polerka ... 35470.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nie aż tak to nie polece :?

Cały czas myślałem o das-6 w końcu stwierdziłem, że jednak makita a flexa za 1800 (chyba, że model znacznie tańszy nie wiem o jakim mowa) jak na pierwszą polerkę to zdecydowanie odpada, przynajmniej na razie. Może kiedyś, kto wie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nie aż tak to nie polece :?

Cały czas myślałem o das-6 w końcu stwierdziłem, że jednak makita a flexa za 1800 (chyba, że model znacznie tańszy nie wiem o jakim mowa) jak na pierwszą polerkę to zdecydowanie odpada, przynajmniej na razie. Może kiedyś, kto wie...

lepiej dorzucić stówkę i kupić nowe hitachi sp18va w wawie 823 zł może da radę znaleźć taniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Jakiś czas temu zaraziłem się detailingiem a z racji, że to choroba postępująca i apetyt na coraz lepsze efekty ciągle rośnie stoje właśnie przed decyzją o zakupie swojej pierwszej polerki.

Początko panicznie bałem się samodzielnego polerowania ale po sugestiach m.i.n. Juliana zainteresowałem się głębiej tematem. Po lektórze forum, różnych poradników i obejrzeniu filmów instruktażowych wiem już, że nie taki diabeł straszny jak go malują... ;)

 

Początkowo chciałem iść w kierunku polerki orbitalnej(faworytem był polecany DAS6)-wynikało to z moich wcześniejszych przesadnych jak mniemam obaw...

Na obecną chwilę skłaniam się jednak ku tradycyjnej polerce rotacyjnej.

Teraz tylko pytanie którą wybrać?

Przeczytałem cały temat od 1 do ostatniej strony, przeczytałem też wiele innych ale ciągle mam w głowie więcej pytań niż odpowiedzi.

 

Polerować będe czysto amatorsko-hobbystycznie. Dla siebie... może czasem dla kogoś z bliskich czy bliskich znajomych a więc pewnie nie częściej niż kilka razy w roku.

Nie chcę szaleć z budżetem(tym bardziej, że do polerki trzeba kupić jeszcze sporo innego niezbędnego "stuffu" żeby móc nią pracować... a to kolejne kilka stówek). Załóżmy, że szukam czegoś w kwocie do +/- 500zł.

 

W oko wpadły mi Kerstel SIM180 i Lare EPL-11. Nigdzie jednak nie znalazłem konkretnego stanowiska - która z nich jest lepsza i w którą warto zainwestować. Wiem, że to trudne ale moze chociaż ktoś mógłby mi przybliżyć które cechy najabardziej je od siebie różnią i jakie niosą ze sobą + i -.

Zdaje sobie sprawę, że to raczej sprzęt budżetowy i że za 2-3 razy wiecej kupił bym coś niemal nie do zdarcia(dla amatora) i na lata ale z drugiej strony są również i maszyny po +/- 200zł i ludzie na tym pracują...

Pytanie w którym kierunku iść? Czy całkiem budżetwo i kupić najtańszy sprzęt bo miedzy takim za 100-200 a takim za +/-500 itotnej różnicy nie ma czy wybrać którąs z wymienionych maszyn(albo jakąś inną z podobnej półki cenowo/klasowej)?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to już było... ;)

 

Niby było... trochę o SIMie, nieco mniej o EPL-11 i sporo o maszynach całkowicie budżetowych. W większości były to jednak opinie w stylu: "mam używam, jest OK", jednak bezpośredniego porównania nie znalazłem chyba, że coś mi umknęło... :o

Nie należę do ludzi, którzy lubią pytać 40 razy o to samo gdy dzięki wyszukiwarce da się znaleźć jednoznaczą odpowiedź. Tym razem mi się nie udało.

Mam spory mętlik w głowie dlatego zwróciłem się z prośbą o pomoc bardziej obeznanych w temacie, żeby zwyczajnie ktoś mi to wszystko nieco rozjaśnił. :dontknow:

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej dorzucić stówkę i kupić nowe hitachi sp18va w wawie 823 zł może da radę znaleźć taniej

jeżeli chodzi o tego flexa za te ok 700zł co trochę wyżej polecał kolega to chyba u nas tego nie ma i nie wiem czy wtedy jest przedstawiciel w Polsce objęty gwarancją. Co do hitachi nie brałem pod uwagę i nawet nie wiem jak to się sprawuje. Jeżeli miałbym wydać 800zl na hitachi to już bardziej przemawia do mnie dołożenie na makitę.

A ta cena 823 to rzeczywiście dobra w porównaniu do alle..o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby było... trochę o SIMie, nieco mniej o EPL-11 i sporo o maszynach całkowicie budżetowych. W większości były to jednak opinie w stylu: "mam używam, jest OK", jednak bezpośredniego porównania nie znalazłem chyba, że coś mi umknęło... :o

 

Jeśli to co napisałem na 72 stronie to za mało, to zadaj konkretne pytanie, to postaram się odpowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zegarek dzięki za nakierowanie. Widać za dużo chciałem przeczytać na raz i faktycznie umknęło mi Twoje porównanie do EPL(zapamiętałem tylko do Silverline'a). :oops:

 

Przy okazji dopytam jeszcze o kilka drobiazgów.

Jak jest z głośnością pracy - pisałeś, że SIM i Silverline wypadają w te kwestii podobnie... a jak wypada przy nich EPL?

Następna rzecz - wyczytałem gdzieś na forum, że EPL-21 miał tendencję do nadmiernego grzania się i że EPL-11 jest pod tym względem poprawiony... Jak wypada na tym tle SIM w porównaniu z nimi?

No i subiektywnie, Twoim zdaniem - wybrałbyś SIMa czy dopłacić nieco i celować w EPL? :idea:

 

ah - jeszcze jedno... czy do EPL można dokupić uchwyt taki jak w SIMie(wydaje się byc nieco bardziej wygodny i uniwersalny)?

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Jakiś czas temu zaraziłem się detailingiem a z racji, że to choroba postępująca

Jest dokladnie tak jak napisales,apetyt rosnie bardzo szybko w miare jak zaczynasz nabierac umiejetnosci bedziesz szukal lepszych kosmetykow i maszyn.(wiem po sobie ;) ja tez dopiero zaczynam)Makita jest bardzo silna i wytrzymala ale przy Flexie czy Festoolu to straszny topor i rece bola nawet jesli nie jestes ulomkiem :P .

Jesli traktujesz temat rozwojowo to nie baw sie w polsrodki i kup cos konkret.

Ja kupilem festoola i jestem megazadowolony :ad: polecam choc cena troche odstrasza :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej dorzucić stówkę i kupić nowe hitachi sp18va w wawie 823 zł może da radę znaleźć taniej

jeżeli chodzi o tego flexa za te ok 700zł co trochę wyżej polecał kolega to chyba u nas tego nie ma i nie wiem czy wtedy jest przedstawiciel w Polsce objęty gwarancją. Co do hitachi nie brałem pod uwagę i nawet nie wiem jak to się sprawuje. Jeżeli miałbym wydać 800zl na hitachi to już bardziej przemawia do mnie dołożenie na makitę.

A ta cena 823 to rzeczywiście dobra w porównaniu do alle..o

hitachi jest to praktycznie to samo jak nie lepsze, sam planuję taki zakup

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest z głośnością pracy - pisałeś, że SIM i Silverline wypadają w te kwestii podobnie... a jak wypada przy nich EPL?

EPL-11 przy Simie jest wyraźnie mniejsza i mniej szumi.

Może Pavlik się wypowie, bo mu ostatnio dałem do porównania, po czym powiedział, że nie chce ani jednej ani drugiej :D

 

Następna rzecz - wyczytałem gdzieś na forum, że EPL-21 miał tendencję do nadmiernego grzania się i że EPL-11 jest pod tym względem poprawiony... Jak wypada na tym tle SIM w porównaniu z nimi?

EPL-21 nie miałem, więc nie powiem. Pozostałe nie grzeją się jakoś specjalnie mocno.

 

No i subiektywnie, Twoim zdaniem - wybrałbyś SIMa czy dopłacić nieco i celować w EPL? :idea:

 

Dla mnie bardzo ważna jest dobra stabilizacja i długi kabel. Na pewno jeśli miałbym dopłacić za to 100zł, to bym się nie zastanawiał.

 

ah - jeszcze jedno... czy do EPL można dokupić uchwyt taki jak w SIMie(wydaje się byc nieco bardziej wygodny i uniwersalny)?

Można coś wyrzeźbić, ale ta rączka to nie jest jakiś "must have" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hitachi jest to praktycznie to samo jak nie lepsze, sam planuję taki zakup

Ale raczej i tak większość osób pracuje na makicie niż na hitachi

to tak jakby porównywać mercedesa i bmw delikatne różnice są, zresztą spójrz na parametry w 99% bliźniacze, to że większość ma makitę nie znaczy że lepsza :mrgreen: na wcześniejszych stronach możesz przeczytać, że jest to praktycznie to samo i te maszyny są stworzone do cięższej pracy niż polerka lakieru w aucie i nie sposób ich zabić :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to za firma była promocja na forum DW

 

jest to firma RUPES model LH18ENS

 

http://www.elakiery.pl/prod/175,1372,20 ... s-lh-18-en - cena w Polsce 999zł

 

w UK

http://www.powertoolsalesuk.com/lh18ens.html

143.17 GPB (około 719zł)

 

warto zainteresować się ta firma :o:acute:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

pozwolę przyłączyć się do pytania kolegi Spidi... Problem jednak w moim przypadku polega na tym, że polerka ma służyć głownie do woskowania i nakładania cleanerów, zdecydowanie rzadziej (o ile wogóle) do polerowania lakieru.

 

Po przeczytaniu chyba wszystkich możliwych tematów dotyczących polerek dla amatorów, wybrałem dwa modele: Lare EPL-11 oraz Kestrel DAS-6. Wiem, że pierwsza z nich to polerka rotacyjna, druga to orbitalna. Większość z Was nawet dla początkujących poleca polerki rotacyjne. Problem jednak w tym, że wielu z Was używa równocześnie polerek orbitalnych, właśnie do wykańczania auta oraz lżejszych i mniejszych robót. Z racji wskazanych przeze mnie na wstępie zastosowań, bardziej odpowiednia wydaje się więc być polerka orbitalna.

Co ważne, moje auto (6 letni Mercedes Klasy C) ma lakier w naprawdę dobrym stanie, a dwa pozostałe auta w domu mają mniej niż rok, więc są de facto nowe i nie wymagają niczego innego poza dobrym nawoskowaniem po umyciu. Dlatego też raczej odrzucam potrzebę polerowania któregokolwiek z nich...

 

Z góry dziękuję za okazaną mi pomoc i wszelkie rady :)

 

Pozdrawiam

Karol_Szczecin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.