Skocz do zawartości

Jaka maszyna polerska dla początkującego ?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, szukam porządnej rotacji z dobrą gwarancją mało awaryjnej z b.dobrą przekładnią.

, do tej pory miałem krauss p7 totalna porażka ( najpierw rozsypała się przekładnia a później wirnik, obecnie posiadam flex l 602 vr niestety obydwie zębatki są do wymiany ( moc moment mi odpowiadają jednak przy codziennym użytkowaniu waga robi swoje i poręczność) dodatkowo mam rupes lhr 15 . Proszę o polecenie czegoś dobrego w najlepszym stosunku cena jakość.

Sam szukałem idealnej rotacji przez kilka lat i u mnie finalnie stanęło na makicie :-). Z maszyn o wadze ok 2 kg miałem p7, metabo i 3m, te dwie pierwsze to jakieś totalne nieporozumienie. 3m sprawiała bardzo pozytywne wrażenie, ale pod większym obciążeniem grzała się co chyba jest normalną rzeczą, jednak dla mnie jest to wadą, której nie mają cięższe polerki , stąd też makieta jest dla mnie złotym środkiem i moim zdaniem w jej przypadku stosunek jakości do ceny jest chyba najbardziej adekwatny. Z lekkich maszyn dobre opinie ma flex pe 14 2 150 jednak tej maszyny nie używałem więc się nie wypowiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panie i Panów, czy byłby ktoś tak miły i pomógł mi w wyborze dla laika, pierwsza maszyna do polerki. Maszyna ma być jak najbardziej uniwersalna z racji tego, że mam robić tylko swoje samochody dla własnego zadowolenia Posiadam 3 kandydatów.

1. Graphite 59G243

2. Graphite PRO 59GP200

3. Krauss DB 5800 S

 

Pasty menzerna

 

Czy może ktoś się wypowiedzieć na temat mojego dylematu. Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitać panowie mam takie pytanko szukam urządzenia do polerki będzie ona używana często 4 razy w tygodniu i tu jest moja pierwsza wątpliwość auta sa zazwyczaj zawsze matowane i polerowane zastanawiałem sie nad Polerka typu DA lecz nie wiem czy sobie poradzi , oraz używana do korekty lakieru . Kwota jaką chciał bym przeznaczyć oscyluje w granicy 500zl , czy w tej granicy można kupić coś rozsądnego ?? Spróbować DA czy lepiej normalnie obrotówka . Do tej pory uzywałem einhella na 250 zł zepsuł sie i czas na cos lepszego . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

647238 Myślałeś o maszynie DA zamiast rotacji? Może tania BassPolska spełni Twoje oczekiwania ?

 

No biorę wszystko pod uwagę. Nie wiem czy BassPolska spełni moje oczekiwania, ponieważ jestem prawiczkiem w sprawie polerki, może masz racje z BassPolska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

647234 Polerka typu DA lecz nie wiem czy sobie poradzi

Powiem tak poradzić poradzi tylko w grę wchodzi czas jaki jest potrzebny na uzyskanie rządanego efektu wiadome że w przypadku DA będzie większy jeśli chodzi o cięcie. Ciekawą propozycją jest też DA Vandera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przymierzam się do zakupu polerki DA. Na początku wybór padł na Lare LD12-125 PRO. Tylko pytanie czy taki skok mi wystarczy do bardzo dobrej korekty lakieru?

W międzyczasie zacząłem myśleć też o polerce Rupes 15 Mark II, tylko nasuwają się dwa pytania. Czy jest sens dokładać jeszcze raz tyle co do Lare? Drugie pytanie odnośnie artykułu, że niby Mark II są wadliwe. Czy ktoś mógłby mi dobrze doradzić?

Jestem osobą początkującą ale dokładną i chcę aby efekt końcowy był idealny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam maszynę polerską MEEC z Jula, lecz zastanawiam się nad BassPolska BP-5119. Jest sens zmieniać i dokładać kasy czy nie? Ta moja się do czegoś nada? Wielki skok jakościowo? :D.

Plus, którą łatwiej wykonać korektę? Przyznam, że laik w tym a chciałbym w końcu się nauczyć :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

648067 Przyznam, że laik w tym a chciałbym w końcu się nauczyć

 

 

Czas więc poczytać forum ...

Na to konkretne pytanie co do maszyny nie znalazłem za bardzo informacji ;). Owszem, było o MEEC'u wspomniane, lecz niewiele.

A co do samej korekty to trochę przeczytałem, co nieco wiem, zadałem pytanie dot. maszyny, a nie jak to robić ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do politur, sealantów i lekkich cleanerów lepiej kupić rotację czy DA? Chodzi o to że wykonanie korekty lakieru zleciłem komuś i teraz chciałbym tylko dla podtrzymania efektu z trzy razy w roku pozbyć się nowo powstałych hologramów i swirli oraz nałożyć jakiś wosk o płynnej konsystencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

 

Jak pewnie każdy wie wybór pierwszej maszyny na dobry początek jest trudny dla początkującego detailera. Przeglądam forum, oglądam filmy porównawcze, porównuje ceny, a nawet pytałem w jednym studiu o wybór maszyny. Tam polecono mi Rupesa, a nawet mi dali "pomacać" i gdybym miał taką kasę luzem to pewnie bym go wziął, ale jak wszystko, warto jest to przemyśleć.

 

Mam dylemat, czy brać DA Krauss DB-5800s, czy rotacje Krauss p7... w tym pierwszym odstrasza mnie to, że pełnej korekty nie zrobię, albo i zrobię, tylko w jakim czasie. Z kolei w Krauss p7 nie pasuje mi te 1200W, gdzie w Rupesie znajdę te 500W. Maszyny będę używał głównie do korekty lakieru. Rupes wysoka klasa, ale czy warto na początek inwestować w taką maszynę, jeśli będę na początek rocznie robił kilka samochodów.

 

Obie te maszyny mam do kupienia na miejscu(na zamówienie), więc podjęcie decyzji jest według mojej lub waszej opinii. Tutaj wysłucham was, ponieważ macie doświadczenia z przeróżnymi maszynami i jestem pewny, że jesteście wstanie mi pomóc, a ja później podczas prac nie pożałuję swojego ostatecznego wyboru.

 

Dziękuję i pozdrawiam wszystkich :ad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę przeznaczyć na dobry początek ok. 1500zł, z czego 1000 na maszynę+pasty+pady , a reszta na oświetlenie, które wezmę tutaj od kolegi z forum... oczywiście z czasem sprzętu zacznie przybywać jak i kosmetyków, do tej pory skupiałem się tylko na kosmetykach, więc pora zacząć nowy rozdział. :ad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to bierz kraussa p7 jako główną maszynkę. Mam obie z tych których się zastanawiasz i P7 używam 90% a 10 DA. Wiec jeśli zastanawiasz się nad jedna na wstęp to bierz rotacje. Do tego porządny Bp (duży i mały) bo ten w kpl jest słabiutki. Oraz kpl małych i dużych gąbek i jesteś w domu

 

Jeśli nie trafi ci sie jakiś paskudny StickiPaint to rotacja śmiało opierdzielisz prawie wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Tylko ze jedna to DA a druga to rotacja. Jesli nigdy nie polerowales to mozesz miec problemy zrobic finish rotacją. Ja zaczynalem od DA,teraz ucze sie na flexie rotacji. DA uzywam do wykonczen, cleanerow etc...

Cena obydwu to okolo 1250. To ja Ci proponuje kup najpierw DA. A w nastepnym miesiacu rotacje.I masz fajny komplet na kompleksowe roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rotacji musi się nauczyć i tak i tak.

Krzywdę mógłby zrobić badziewiami za 200 gdzie stabilizacje obrotów masz w kciuku :)

 

W P7 kraussa stabilizacja działa bardzo dobrze. Nie musi od razu na pierwszy ogień brać grubej pasty i futra a zacząć od one stepów lub jakiegos twardziela typu audi. Jeśli trafi twardy lakier to na DA sie zniechęci czasem jaki trzeba poświecić i mizernymi efektami w danym czasie.

Ja swojej DA praktycznie można powiedzieć ze nie używam zbyt często a w sumie prawie wcale. Cześciej używają jej przestraszeni koledzy którzy się naczytali ze rotacja to zło i kiler dla

Lakierów. I męczą się biedaki DA :) po czym po jakims czasie biora w reke rotacje (jak ja jej nie mam w reku ;) ) i przyznają ze nie taki diabeł straszny.

 

Nie mowię ze DA nie potrzebne ale ja osobiście zacząłbym (i kiedyś zaczynałem) od rotacji. A potem dokupił DA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finisz rotacją szczególnie dla początkującego nie jest taki prosty szczególnie na ciemniejszych lakierach i wtedy z pomocą przychodzi DA,ale cięcie nią szczególnie średnich i twardych lakierów też nie należy do przyjemności.Do swoich amatorskich zastosowań posiadam P7 i db5800s i jedna i druga sie przydaje (też zaczynałem od DA ale rotacja nie jest taka straszna-dla myślącego człowieka do opanowania na spokojnie-chodzi o przypalenie lakieru)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze próby będą na moim VW (LC9Z) i Opel Astra II G. Jeszcze muszę przestudiować ile mniej więcej wychodzi czas polerki jednego elementu np. maski na gotowo, bo może się okazać, że te 1200W przy rotacji będzie wróżyło szybszym wykonaniem pracy, a co za tym idzie - mniejszy rachunek za prąd. Krauss P7 to pewnie rotacja na poziomie skoro tak sobie chwalicie i macie ten model u siebie. Jest możliwość zamocowania przedłużki i pada o małej średnicy do polerki mniejszych elementów, czy maszyna daje trochę popalić przy tego typu pracach?

 

Dzięki za zaangażowanie w pomoc przy wyborze maszyny :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierwszą maszynę kupiłem Flexa pe 14 i nie żałuję.Po co zmieniać co pół roku jak można kupić raz a dobrze i nie tracić na każdej wymianie. Każdy straszy że lakier można przepalić czy finisz ciężko zrobić ale nie ma się czego bać, tylko z głową wszystko robić, a na pewno dużo szybciej praca pójdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skupiam się teraz na Krauss P7, widać że maszyna godna polecenia, w DA zainwestuje później. Rotacja na początek może i nie jest dobrym wyborem, ale jak to mówią "nic na siłę", a będzie dobrze. Ktoś się wypowie jeszcze na temat tej maszyny, jakieś ciekawe doświadczenia i tak wracając do mojego poprzedniego pytania, czy można zamontować przedłużke+pad o małej średnicy do polerki trudno dostępnych miejsc lub małych elementów?

 

Pozdrawiam!! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.